08 июля 2016, 17:30

Ремонтувати Петриківськоу дитячу художню школу буде українська канадка… якщо переможе (ВІДЕО)

16 липня відбудеться фінал конкурсу “Міс українська Канада”. Конкурсантки — канадки українського походження, які представлятимуть той регіон, в якому народилися і виросли. Нашу область презентує дніпрянка Анастасія Мироненко. Обов’язкова умова конкурсної програми — підготовка соціального проекту для своєї області. Проект, що виграє — отримає матеріальну підримку в тисячу долларів. Що підготувала наша землячка знає Анастасія Фесюра.

Соціальний проект дніпрянки Анастасії Мироненко у рамках конкурсу “Міс українська Канада” передбачає заміну в петриківській дитячій художній школі водопостачальної системи опалення на автономну електричну. Це дасть змогу зекономити на оплаті великих тарифів та не боятися, що тепло відключать, як це робили раніше кожної зими. Адже юні петриківські митці були вимушені малювати картини, сидячи у верхньому одязі аж до початку весни.
Марія Пікуш, директорка Петриківської дитячої художньої школи ім. Т.Я.Пати : «Більш уже трагічно, як у цей рік, мабуть, не було. Тому що ми вже так з учителями придумали — пошити з синтепону такі підстилочки, щоб тепло було сидіти діткам. Добре, що винайшли такий матеріал. І взагалі, про це дуже тяжко згадувати, тому що, коли ти в холоді і мерзнеш, взагалі вже думки ніякі добрі не приходять на ум”.
Якщо журі обере проект Насті, то за розрахунками її та працівників школи, 400$ піде на проектування нової опалювальної системи і 600$ — на самі ремонтні роботи. Якщо ж проект програє і до початку зими система залишиться старою — у школи почнется купа проблем.
Андрій Пікуш, голова товариства центру народного мистецтва “Петриківка”: «Тоді буде нуль і мінус в класах. Ви уявіть собі, чи можливо навіть з точки зору закону? Неможливо проводити, не дозволяється проводити заняття навіть, тобто зупиниться учбовий процес! А зупинити цю школу, уявіть собі, після того, як ЮНЕСКО визнало петриківський розпис і взяти нанести такий ущерб фактично в базовому, головному учбовому закладі, який, по суті, готує кадри для цього історичного осередку народного мистецтва! Це було б, безумовно, не просто безвідповідально, а злочинно!”
І поки державних коштів не вистачає, а батьки учнів художньої школи намагаюються перш за все розібратися зі своїми захмарними комунальними платіжками, Настя сподівається, що зможе звернути хоч трохи уваги журі конкурсу та світової громадськості на цей вид мистецтва.
Анастасія Мироненко, ініціаторка проекту допомоги Петриківській школі, учасниця конкурсу “Міс українська Канада”: «Якщо вони підтримають цей проект, то це була б дуже класна ідея для того, щоб потім на канадському ринку продвигати «петриківку», в Америці, в Європі! Так як петриківка зараз в ЮНЕСКО, я думаю, що потрібно про неї більше розповідати іноземцям”.
Проекти інших конкурсанток розраховані загалом на допомогу дітям з особливими потребами. Однак, як виявилося, у петриківській художній школі навчається багато діток саме цієї категорії населення. Журі обиратимуть кращий проект, а українці та канадці — кращу дівчину. Проголосувати за Настю можна на сайті конкурсу, який ви зараз бачите на екрані. Наразі наша землячка за кількістю голосів дещо відстає від столичних конкурсанток. [uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2016/07/08__07_fesyura_kanada.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2016/07/08__07_fesyura_kanada.jpg type=site]

Автор — Анастасія Фесюра

Камера — Андрій Райський

Вибір редакції

Поліція затримала вандала, який псував охоронні таблички у Дніпрі

Поліція затримала вандала, який псував охоронні таблички у Дніпрі Ним виявився 48-річний дніпрянин — його дії зафіксували камери відеоспостереження. 20

22 Январь, 21:29
Сонця не буде: прогноз погоди на 23 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

Сонця не чекаємо, хмари і вітер: прогноз погоди на 23 січня, четвер. Дніпро і область  

22 Январь, 18:50
Дніпропетровська область на другому місці в Україні за кількістю складених у 2019 році адмінпротоколів за керування у нетверезому стані

Дніпропетровська область займає друге місце в Україні за кількістю складених у 2019 році адміністративних протоколів за керування у нетверезому стані.

22 Январь, 17:27
У комунальну власність Дніпра прийняли майже 36 км зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення

У Дніпрі у комунальну власність територіальної громади міста прийнято майже 36 км безхазяйних зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення у різних

22 Январь, 13:37
Дніпровська міська рада розширила перелік нерухомого майна для приватизації

Міська рада Дніпра приватизує ще 68 нежитлових об’єктів нерухомості, що знаходяться у комунальній власності. Відповідне рішення депутати ухвалили 22 січня

22 Январь, 13:32
Леоніда Маньковського затвердили на посаді заступника Дніпровського міського голови

Депутати Дніпровської міської ради затвердили Леоніда Маньковського на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів щодо правоохоронної діяльності.

22 Январь, 13:30
У Дніпрі з’явиться другий міський інклюзивно-ресурсний центр для дітей 

У Дніпрі з’явиться другий міський інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами. Він розташується на лівому березі за адресою:

22 Январь, 13:27
У Дніпрі для підопічних міського територіального центру соціального обслуговування поновили фізіотерапевтичні процедури

У Дніпровському міському територіальному центрі соціального обслуговування розширили послугу денного догляду та соціальної адаптації. Для підопічних центру проводитимуть фізіотерапевтичні процедури

22 Январь, 13:23