06 сентября 2016, 18:04

У Дніпрі запрацював новий реабілітаційний центр для дітей з аутизмом — дошкільнят (ВІДЕО)

За даними статистики, в Україні кожна 33 дитина — з аутизмом. Питання особливих дітей останнім часом дуже часто обговорюється на теренах нашого регіону. У Дніпрі вже існує декілька центрів, які допомагають інтегрувати дітей з аутизмом у соціум. Нещодавно запрацював ще один — для дошкільнят. Його співробітники впевнені — чим раніше почати роботу з особливими дітками, тим більше шансів, що вони знайдуть своє місце у соціумі.

Олександра — мати пятирічної Аліси. В два роки у дівчини виявили аутизм. Рідні спочатку не повірили, однак потім вирішили зробити все необхідне, аби Аліса змогла адаптуватися у соціумі. В Інтернеті знайшли інформацію, що при обласному багатопрофільному навчально-реабілітаційному ресурсно-методичному центі корекційної роботи відкрився новий підрозділ, який займається дітками з подібними особливостями. Звернулися одразу. Олександра каже: ні секунди не пожалкували.

Олександра Сухоніс, мати дитини з аутизмом: «В этом весь и смысл, что они будут наших деток адаптировать для дальнейшего обучения, если получится, в обычной школе, и это будет победа. Сейчас у нас в обед мы только приходим, с 11 до 15, и пока это только дневное пребывание. Поскольку детки утомляются — ну, вот, мой ребёнок, она слабо концентрируется, мало внимания удерживает. Поэтому занятия рассчитаны на 20 минут. Ребёнок не устанет, ребёнку не надоест. Пока мы видим, ну, нас обследуют, чтобы понять, какую программу ей давать, какую нагрузку ей давать».

Цей підрозділ центру корекційної роботи відкрився не так давно. Впродовж двох років тут робили ремонт — готували спеціальні кімнати з урахуванням особливостей майбутніх вихованців. Зараз центр відвідують 8 дітей, а максимальна кількість вихованців — 12. Тут готують дошкільнят. Головна мета, яку ставлять викладачі — підготувати дитину до звичайної навчальної школи. Уроки тут теж незвичайні — загалом, учбова програма побудована таким чином, аби зрозуміти  який предмет подобається більше тому чи іншому вихованцю.

Світлана Івінська, викладачка арт-терапії та малювання: «Пальчиковое рисование — это вообще очень интересный элемент наших методик. Дети очень активно им пользуются, очень любят и очень увлекаются. У нас арт-терапия — это рисование, лепка. Мы изготавливали кукол, сами придумывали сказки. Сами разыгрывали спектакли, у нас были очень интересные спектакли, которые дети сами ставили. Ну, будет много интересного, всё отрабатывается, всё шлифуется. Надеемся, что будут хорошие результаты».

Батьки займаються разом з дітьми — спостерігають та запамятовують поради, які їм дають спеціалісти. Адже для дітей з аутизмом важливий кожен день навчання, а також час, проведений вдома. Відвідування центру — безкоштовне. Наразі викладачі працюють над індивідуальними програмами для кожного вихованця.

Родименко Ірина, директорка багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру корекційної роботи: «Мы уже очень давно хотели открыть такое отделение в нашем центре, дополнительное к тому, что у нас есть, именно для детей приходящих. Для детей, которые бы приходили с родителями. Для тех детей, которые должны войти в социум. Я думаю, что мы добьёмся результатов, а они у нас есть. Мы взяли тяжелых детей сейчас в обучение, и поэтому дальнейшее обучение будет проходить как в нашей школе, так и в общеобразовательных школах. Дети смогут обучаться дальше».

Вибір редакції

Розпорядження міської комісії ТБНС про обмеження транзитного руху не є законним, — юристи (КОМЕНТАР)

Не пускати гостей з інших областей, розвертати транзитний транспорт і вимірювати температуру кожній людині. Так вирішила Дніпровська міська комісія з

08 Апрель, 20:01
Поліцейські Кривого Рогу масово перевіряють, як мешканці дотримуються карантину (КОМЕНТАР)

Понад 300 правоохоронців вийшли на вулиці Кривого Рогу, щоб проконтролювати як містяни дотримуються умов карантину. Поліцейські перевіряють носіння масок, щоб

08 Апрель, 19:44
Масовий спалах коронавірусу у Першотравенську: джерело інфікування — біблійна школа (КОМЕНТАР)

Масовий спалах коронавірусу у місті Першотравенськ — це 120 кілометрів від Дніпра. 6 квітня тут виявили шістьох хворих. Наступного дня

08 Апрель, 19:29
Карантинні обмеження в Україні : чи все відповідає закону (актуальне інтерв’ю)

 Актуальне інтерв'ю:  говоримо про карантинні обмеження, які майже одночасно ввела і місцева влада і кабінет міністрів. Чинності вони набули 6

08 Апрель, 18:44
Прогноз погоди на 9 квітня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

08 Апрель, 18:05
Діти-сироти у Дніпрі потребують допомоги — запасів у закладах вистачить не більше, ніж на місяць карантину (ВІДЕО)

Підгузки, дезинфікуючі засоби, продукти харчування — такі речі особливо потрібні на карантині підопічним інтернатних закладів, дитячих будинків та реабілітаційних центрів.

08 Апрель, 17:10
На Дніпропетровщині готують до введення в експлуатацію нову ділянку решетилівської траси

Тришарове асфальтове покриття, товщиною півметра. На Дніпропетровщині готуються вводити у експлуатацію нову ділянку траси державного значення Н-31. Поступово відкриватимуть для

08 Апрель, 16:59
До кінця квітня всі ті, у кого пенсія нижча ніж 5 тисяч гривень, отримають доплату в 1 тисячу

    "Уже відучора ми розпочали додаткові виплати пенсіонерам, яким за 80. Із наступного тижня доплачуватимемо по 1 тис грн

08 Апрель, 14:47