02 ноября 2016, 16:07

Мешканців Дніпра закликають не спалювати опале листя

Сьогодні, 2 листопада, під час прес-конференції директор департаменту житлового господарства міської ради Владислав Грицай розповів як місто прибирають від опалого листя, та закликав мешканців приватного сектора не спалювати його. Він зазначив, що в Дніпрі 6 тисяч 127 будинків комунальної форми власності. Площа прибудинкової території – понад 1 млн. кв. метрів. Для її прибирання задіяні близько тисячі двірників.
«Сміття, зокрема, зібране опале листя, складуються у сміттєві контейнери «Дніпрокомунтрансу» – компанії, яка вивозить тверді побутові відходи для захоронення. Крім того, місто виділяє кошти для збору листя комунальним підприємство «Управління з ремонту та експлуатації автошляхів», – сказав Владислав Грицай.
Посадовець також наголосив, що частина мешканців приватного сектора відмовляється укладати договори на вивезення сміття.
«Вони його просто спалюють, а це шкідливо, бо в повітря виділяються канцерогени. Тому закликаємо містян викидати листя до сміттєвих контейнерів і сплачувати за транспортування компанії-перевізнику», – додав директор департаменту.
У свою чергу член Дніпропетровського відділення національного екологічного центру України Максим Сорока розповів, що опалому листю можна знайти корисне застосування.
«Листя – це сезонна сировина. Її можна використовувати, зокрема, для будівельних матеріалів, паливних брикетів, сорбентів, штучного ґрунту. Головне, що ми пропагуємо, листя – це сировина, а не сміття, тому мешканцям радимо більш дбайливо ставитися до процесу утилізації», – сказав Максим Сорока.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58