09 ноября 2016, 20:12

«Кожний має право на свої права»: старшокласників Дніпра навчали правової грамотності (ВІДЕО)

Правова обізнаність — важлива складова функціонування сучасного суспільства. Однак багато людей навіть не замислюється над тим, що своїми, на їхню думку, невинними діями вони можуть когось дискримінувати. Для того, щоб підвищити правову грамотність населення, представники декількох всеукраїнських громадський організацій провели семінар під назвою «Кожний має право на свої права». Цей тренінг був направлений в першу чергу на молодь.

Кожний з нас був у ситуації, коли порушують його права. Іноді кривдники роблять це без злого наміру, однак, на думку організаторів семінару, такі моменти необхідно розпізнавати, аналізувати, робити висновки та втручатися. Тренінг ЮНІСЕФ з правової грамотності розрахований на учнів старших класів. Головне — дати знання школярам, які зможуть потім, замість викладачів, навчати своїх однолітків.

Андрій Кінош, представник ВГО “Всеукраїнська Гельсінська спілка”: «Права людини є індивідуальні, вони застосовуються індивідуально, вони є універсальними і належать кожному з нас. Незалежно від того, чи це маленьке немовля, чи заклятий злочинець. Виставка є інструментом. Інструментом, який допомагає донести розуміння прав людини до кожного. І принцип того, що однокласники своїм одноліткам — не якийсь взрослий дядя до них приїхав — а говорять такі ж самі, як вони, говорять мовою, яка їм зрозуміла, і є можливість донести поняття культури прав людини”.

Тренінг — інтерактивний. До уваги учасників — виставка, аналіз історичних подій, витяги прецедентів з європейського суду та особисті історії. Вчителі, які теж прийшли послухати, відзначатють цікаву манеру подачі інформації — рівний — рівному.

Людмила Коваленко, вчителька НВК №12: «Не вчителі вчать учнів, а діти будуть вчити учнів, давати їм інформацію. А вона краще сприймається з вуст учнів”.

Для кожного школяра тренінг має своє значення. Багато хто згодний з тим, що правову грамотність людей потрібно підвищувати.

Даря Мороз, учасниця тренінгу: «Я считаю, что этот тренинг развивает вот это моё осознание себя в обществе. То есть после этого тренинга я смогу знать свои права, свои обязанности в первую очередь, и быть достойным членом государства. Достойным человеком. Чтобы не нарушать те же самые права, а, наоборот, поддерживать их, чтобы как бы сделать мир лучше. Начиная с себя”.

Інша учасниця, Злата, розповідає: неодноразово стикалась із порушенням своїх прав. На її думку, у таких ситуаціях треба мати сміливість звернутися по допомогу. А несерйозні конфлікти, на її думку, можна вирішити так:

Злата Сергєєнко, учасниця тренінгу: «Просто сказать этим людям: «Представьте, как будет вам в этой ситуации. Вот если вы окажетесь на месте этих людей». Если это умные люди, они сами поймут, что это неправильно. А можно и самому проявить инициативу и защитить такого человека от тех, кто вот на него совершают какое-то действие ”.

Семінар передбачає практичну частину. Після лекції стенди, по яким навчали старшокласників, почнуть мандрувати навчальними закладами. А учасники тренінгу стануть гідами з прав людини у своїх школах.

Автор — Аліна Цибульник

Камера — Макс Бодріченко

Вибір редакції

Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51