16 ноября 2016, 22:01

Пересувна виставка і діти-гіди: у Дніпрі по-новому вивчають права людини (ВІДЕО)

Всеукраїнський проект “Права людини в дії” — це мандрівна виставка, яка за планом побуває в десяти містах України. “Кожен має знати свої права” — цей лозунг організатори пропонують втілювати “освітнім ланцюжком”. В кожному місті обирають базові школи, в них знаходять зацікавлених в історії та правознавстві школярів, і вже з ними працюють тренери. За дві дні тренингів у Дніпрі фахівці підготували старшокласників трьох шкіл, які стали гідами для школярів різного віку і дорослих, навіть і вічителів.

Семеро гімназистів з НВК №12 на чотири дні стали експертами з теми прав людини. По чотири-п’ять екскурсій на день замість уроків — уже норма. Для зручності виставка розподілена на підтеми, кожну ілюструють стенди певного кольору. Юні гіди отримали свої кольори та самостійно писали тексти виступів.

Володимир Токарев, учень 10 класу: «Мій колір — червоний. Тема: «Походження прав людини. Гідність. Універсальність». Тренер розповів нам про кожен стенд окремо. І на кожному стенді ви можете бачити багато цікавих фотокарток. Історія деяких фотокарток є дійсно жахливою — вражає аж до серця. Мене більш за все вразив стенд, на якому є фотокартки із зображенням зоопарку, у якому виставлялися чорношкірі люди». Софія Ткаченко, учениця 11 класу: «Право на мирні збори та асоціації — це право дуже порушувалось під час Революції гідності. І якщо ми будемо знати свої права, будемо більш впевнені в тому, як нам потрібно далі діяти — таким чином, ми зможемо побудувати демократичну та правову державу».
За допомогою 22 тематичних стендів, поділених за тематикою та кольором, школярі-гіди розповіли охочим про права людини. А відвідувачі були різноманітні — від школярів до педагогів. То, що ж гості заходу побачили та зрозуміли?
Іван Малий, учень 8 класу: «Я тут для себе перш за все визначив права дитини. Адже багато хто із дорослих в маленьких конфліктах дітей зневажають. Можуть накричати на дитину». Вікторія, учениця 8 класу: «Я дізналася імена людей, які відстоювали свох права. Та дізналася деякі із прав людини. Якщо, наприклад, батьки знущаються на дитиною, то приходить служба і може відібрати дітей. Це робиться для дитини». Алла Ярило, педагог 131-ї гімназії, м. Дніпро: «Враження та емоції переповнюють. Я вражена і експозицією, і самим проектом. Тому що він є дуже актуальним. Тому що зараз ми інтегруємось в європейське співтовариство. І права людей — це саме те, що ми повинні добре знати і розумітися на цьому. Я зараз побачила, що вони не тільки свідомо розповідали, а вони настільки прониклися цією темою, що, думаю, не гірше деяких вчителів знаються на цій темі».  

Вибір редакції

Лікарі закликають дніпрян робити щеплення від дифтерії. Місто повністю забезпечене вакцинами (КОМЕНТАР)

За 2019 рік в Україні зафіксували 20 випадків захворювання на дифтерію, з яких 18 — у жовтні. Цей показник уже

11 Ноябрь, 19:51
Мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення (ВІДЕО)

22 тонни асфальту, лопати і групове завзяття. На Дніпропетровщині мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення.

11 Ноябрь, 18:12
Прогноз погоди на 12 листопада, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Ноябрь, 17:50
Дніпровському національному університету імені О.Гончара не доведеться повертати 1,7 мільйона, — рішення суду

  Господарський суд Дніпропетровської області не вважає, що керівництво Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ) завищило ціни на проживання

11 Ноябрь, 17:43
Розгадати український кросворд у центрі міста та перевірити свої знання: всеукраїнська акція до Дня української писемності об’єднала міста (ВІДЕО)

Розгадати український кросворд на центральній площі міста. У цьому полягала акція від Всеукраїнської ініціативи “Активна громада”. Мета події — популяризувати

11 Ноябрь, 17:20
Палацу дітей та юнацтва – 85 років! 

Цими вихідними міський Палац дітей та юнацтва відзначив 85-річчя. Гостей зустрічали міми – перевдягнені вихованці театрального гуртка. Для яскравих світлин

11 Ноябрь, 17:10
У Дніпрі оновлюють альтанки у дитсадках

У Дніпрі проблема оновлення альтанок у дитячих садках дуже актуальна, оскільки багато з них – ще з радянських часів. Та

11 Ноябрь, 16:10
«Теплі» кредити: як дніпрянам заощадити на утепленні будинків

У Дніпрі діє програма фінансової підтримки ОСББ, ЖБК і власників одно- та двоквартирних житлових будинків «Енергоефективна оселя» на 2018 –

11 Ноябрь, 15:45