18 ноября 2016, 19:14

Цирки без тварин: новий законопроект зоозахисники підтримали, а дресирувальники намагаються опротестувати (ВІДЕО)

Валерія Ковальова — активістка зоозахисної організації “Вірність”. Вона переконана: необхідно заборонити будь-яке використання тварин у цирках.

Валерія_ Ковальова — зоозахисниця: «Тот, кто содержит в неволе животных, должен обеспечить им условия, близкие к природным. О каких таких условиях может идти речь в здании цирка? Какой там солнечный свет может быть, какая ветка?»

Окрім того, зоозахисниця пояснює: гастролюючим програмам часто доводится перевозити тварин, і робиться це у неприйнятних умовах. Також активістка додає: гуманної дресури не існує.

Валерія Ковальова — зоозахисниця: «Животное бьют, морят голодом, и когда его воля полностью сломана, оно тогда начинает выполнять команды. Когда вы видите, что медведь идёт, подняв передние лапы — это потому, что он боится удара током или острой пикой».

Чи справді це так? Перевірити ми вирішили на власні очі. За лаштунками театру зустрічаємо Андрія Спектра — він якраз репетирує номер зі своїми конями. Чоловік демонструє нам набуті вміння за майже 50-річний стаж роботи дресирувальником.

І навіть пропонує перевірити їх на собі.

Страшно, проте не боляче. Чоловік вважає негуманність дресури міфом та пояснює звідки він узявся.

Андрій Спектр — дресирувальник ДП “Циркова компанія України”: «В профессиональном цирке если животное ничего не делает, виноват дрессировщик. У него не хватило мозгов донести до животного что ему нужно делать. А вот у всех этих дилетантов — у них виновато животное».

Натомість розповідає про свої методи.

Андрій Спектр — дресирувальник ДП “Циркова компанія України”: «Только лаской и чем-то вкусным. Но никогда не бить. Если его ударить — он никогда больше к вам не подойдёт».

До пана Андрія зоозахисники претензій не мають — їх більше цікавить як дресирують хижих та диких тварин, а також в яких умовах їх тут тримають. Проте нас, на жаль, не можуть пустити це перевірити — за технікою безпеки, людей, що заходять до вольєрів, має супроводжувати дресирувальник. А вони, за словами адміністрації, всі в роз’їздах — збирають підписи, щоб опротестувати законопроект.

Іван Ф’ют — представник адміністрації цирку: «Мы, конечно, не полностью против этого законопроекта. Мы просим, чтоб его пересмотрели и изменили немножко. Допустим, запретить покупку новых животных, чтобы те, которые сейчас есть, дорабатывали свою работу. Только потому, что они привыкли. За ними ухаживают. Они, как маленькие дети».

Втім, маємо нагоду побачити як живеться вихованцям Андрія Спектра. Їхнім станом у “Вірності” лишилися задоволені, проте стверджують: вони обов’язково навідаються сюди ще раз, щоб перевірити диких тварин. А поки Кабмін вирішує долю законопроекту, ми вирішили спитати думки у мешканців та мешканок Дніпра — чи потрібні тварини у цирках?

Вибір редакції

Документи на зарахування першокласників до школи під час карантину рекомендують подавати онлайн

Під час карантину школи не можуть приймати документи на зарахування першокласників, тому їм рекомендують перейти на онлайн-варіант. Дату початку прийому

01 Апрель, 14:12
В Україні можуть дозволити роботу продуктових ринків в умовах карантину. Остаточне рішення ухвалюватимуть міськради

Відповідна постанова з’явилася на сайті Мінохорони здоров’я. Її підписав головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Проте відкриють ринки лише за певних

01 Апрель, 13:53
З 1 квітня «Укрзалізниця» буде безкоштовно підвозити медиків службовим поїздами

Питання підвезення медиків вже узгоджене з Міністерством інфраструктури України. Всі витрати компанія бере на себе. Підставою для проїзду  є службове

01 Апрель, 13:31
В Дніпрі на період карантину заборонили гучні ремонти та закривають парки, сквери, пляжі

У Дніпрі на період карантину забороняють робити ремонти в багатоквартирних будинках, а з 3 квітня закривають для відвідувань всі парки,

01 Апрель, 13:02
На 1 квітня нових випадків коронавіруса в Дніпрі не зареєстровано

Станом на 8 годину ранку 1 квітня, в Дніпрі, як і раніше, 5 випадків зараження коронавірусом, з яких одна людина

01 Апрель, 12:38
Банду, яка нападала на заможних городян, затримали в Дніпровському районі (КОМЕНТАР)

У Дніпровському районі  затримали банду, яка вчиняла озброєні напади на заможних городян. Чотирьох активних членів угруповання, а  більшість із них

31 Март, 21:37
Спецрежим роботи транспорту спричиняє скупчення на зупинках у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Від минулої п'ятниці громадський транспорт у  Дніпрі — на спеціальному режимі. Відповідне рішення влада ухвалила 24 березня, впровадила — 26.

31 Март, 20:28
Прогноз погоди на 1 квітня, середу, Дніпро і область (ВІДЕО)

Прогноз погоди від Юлії Бублик  на 1 квітня, середу, Дніпро і область  

31 Март, 18:34