18 ноября 2016, 19:14

Цирки без тварин: новий законопроект зоозахисники підтримали, а дресирувальники намагаються опротестувати (ВІДЕО)

Валерія Ковальова — активістка зоозахисної організації “Вірність”. Вона переконана: необхідно заборонити будь-яке використання тварин у цирках.

Валерія_ Ковальова — зоозахисниця: «Тот, кто содержит в неволе животных, должен обеспечить им условия, близкие к природным. О каких таких условиях может идти речь в здании цирка? Какой там солнечный свет может быть, какая ветка?»

Окрім того, зоозахисниця пояснює: гастролюючим програмам часто доводится перевозити тварин, і робиться це у неприйнятних умовах. Також активістка додає: гуманної дресури не існує.

Валерія Ковальова — зоозахисниця: «Животное бьют, морят голодом, и когда его воля полностью сломана, оно тогда начинает выполнять команды. Когда вы видите, что медведь идёт, подняв передние лапы — это потому, что он боится удара током или острой пикой».

Чи справді це так? Перевірити ми вирішили на власні очі. За лаштунками театру зустрічаємо Андрія Спектра — він якраз репетирує номер зі своїми конями. Чоловік демонструє нам набуті вміння за майже 50-річний стаж роботи дресирувальником.

І навіть пропонує перевірити їх на собі.

Страшно, проте не боляче. Чоловік вважає негуманність дресури міфом та пояснює звідки він узявся.

Андрій Спектр — дресирувальник ДП “Циркова компанія України”: «В профессиональном цирке если животное ничего не делает, виноват дрессировщик. У него не хватило мозгов донести до животного что ему нужно делать. А вот у всех этих дилетантов — у них виновато животное».

Натомість розповідає про свої методи.

Андрій Спектр — дресирувальник ДП “Циркова компанія України”: «Только лаской и чем-то вкусным. Но никогда не бить. Если его ударить — он никогда больше к вам не подойдёт».

До пана Андрія зоозахисники претензій не мають — їх більше цікавить як дресирують хижих та диких тварин, а також в яких умовах їх тут тримають. Проте нас, на жаль, не можуть пустити це перевірити — за технікою безпеки, людей, що заходять до вольєрів, має супроводжувати дресирувальник. А вони, за словами адміністрації, всі в роз’їздах — збирають підписи, щоб опротестувати законопроект.

Іван Ф’ют — представник адміністрації цирку: «Мы, конечно, не полностью против этого законопроекта. Мы просим, чтоб его пересмотрели и изменили немножко. Допустим, запретить покупку новых животных, чтобы те, которые сейчас есть, дорабатывали свою работу. Только потому, что они привыкли. За ними ухаживают. Они, как маленькие дети».

Втім, маємо нагоду побачити як живеться вихованцям Андрія Спектра. Їхнім станом у “Вірності” лишилися задоволені, проте стверджують: вони обов’язково навідаються сюди ще раз, щоб перевірити диких тварин. А поки Кабмін вирішує долю законопроекту, ми вирішили спитати думки у мешканців та мешканок Дніпра — чи потрібні тварини у цирках?

Вибір редакції

Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51