27 января 2017, 18:22

На одній із ферм неподолік Кривого Рогу зафіксували спалах африканської чуми у свиней (ВІДЕО)

Спалах масового мору свиней зафіксували на фермі в Новопіллі. Інформація, що під Кривим Рогом африканська чума вбиває тварин, неабияк наполохала людей. Мешканці довколишніх сіл твердять: раніше тут такого не було. Звідки з’явилася зараза – не знають.

Олексій Дмитрович, мешканець селища Новопілля: «Може і от кормов. Непонятно чого, чого і шо. Хотя її по ідеї не должно буть, це ж африканська чума, це ж жаркий клімат, а тут такі морози і десь завіз, навєрно, зі свиньми».

Ветеринари розповідають: напередодні серед поголів’я, чисельністю понад чотири з половиною сотні свиней, співробітники ферми виявили шістнадцять мертвих тварин. Перші ознаки страшного захворювання знайшли також і в інших. Далі копитні почали вмирати одне за одним. Аби запобігти поширенню віруса, все поголів’я вирішили ліквідувати й поховати у скотомогильнику.

Роман Литвиненко, працівник державної ветеринарної служби Криворізького району: “Сжигать будут, сжигать и зарывать», – «А вот по вашему мнению, откуда взялась африканская чума здесь, в краях этих?» — «Ну, тут сложно будет. Потому что будет назначено  расследование по конкретному случаю, потому трудно сказать».

До заходів з утилізації задіяли поліцію та рятувальників. На в’їзді до фермерського господарства встановили тимчасовий блокпост. Тут проводять санітарну обробку всього проїжджаючого транспорту. Тим часом власник однієї з сусідніх ферм таки підняв завісу над таємничим зараженням. На його переконання, все сталося через антисанітарію.

Антисанитария была?» — «Ужасная, просто ужасная. Там, где они были, мы срывали полы, там было 60 или 58 крыс».

А от керівництво селищної ради надзвичайну подію на своїй адміністративній території коментує з обережністю.

Лариса Бахарєва, в.о. голови Новопільської сільської ради: «Природы возникновения не знаю. Будет расследование, ребята. Проведут надлежащие инстанции расследования, установят что к чему».

Уже маємо невтішні результати дослідження фахівців з обласного центру. Свиней вразила саме африканська чума. Для встановлення остаточного діагноза аналізи хворих тварин відправили до Києва. Тим часом обласні урядники вже прийняли радикальне рішення — в радіусі п’яти кілометрів від Новопілля будуть знищено усе поголів’я свиней. В самому ж населеному пункті огосили місячний карантин.

Автор — Артур Терещенко

Камреа — Олескандр Самсонов 

Вибір редакції

Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51