06 апреля 2017, 14:45

150 призовників Дніпропетровщини відправилися на строкову службу

11 На Дніпропетровщині – весняний призов. Хлопців на службу урочисто проводжали біля Дніпропетровської ОДА.
«На Дніпропетровщині призивається в армію найбільше людей. Сьогодні відправляємо на строкову службу 150 хлопців. Призов триватиме до кінця весни, – зауважив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко. – Призов до армії – це не мобілізація. Чоловіки не служитимуть в АТО, а після військової служби повернуться до мирного життя. Якщо хтось забажає служити й далі в ЗСУ, то зможе підписати контракт».
9 6 Спочатку хлопці поїдуть до навчального центру на Чернігівщині. Після отримання військової освіти, відправляться у військові частини України для бойової підготовки. В армії стають справжніми чоловіками, гартується дух. Бути захисником своєї землі – почесно й благородно. Хлопці схилили голови  в пам’ять про подвиг героїв Небесної Сотні і учасників АТО. На знак пошани – квіти. Клятва призовника на вірність Україні. Ця обіцянка супроводжує чоловіка все життя.
«Кожен з вас повинен нести цю присягу в серці, – сказав радник голови ДніпроОДА Іван Начовний. – У 2014 році, коли перша хвиля мобілізованих визволяла міста Донбасу, строчники були на передовій. Поруч з нами служили 20-річні хлопці. Ніхто з них не втік, всі виконали свій військовий обов’язок».
Серед призовників – чемпіон області з боксу Сергій Москаленко. Каже, коли отримав повістку до військкомату, зрадів.
«Емоцій багато. Із звичайним життям прощатися не дуже важко. Важче розставатися із рідними. Совість і серце кличуть захищати Батьківщину. Кожен чоловік повинен пройти армійську школу. Це дисципліна, сталеві нерви, характер», – говорить призовник.
12 Призовників проводжали рідні, близькі, друзі. Благословення – на добру службу. Хліб-сіль на рушникові – від Лілії Москаленко. Мати проводжає єдиного сина.
«Це його вибір як чоловіка. Син все вирішує в житті сам. Вирішив вивчитися на повара – дали згоду. Вирішив піти до армії – не відмовляли,  – каже жінка. – Хлопців багато, і всі такі молоді. Душа болить за кожного».
Марш виконав військовий оркестр. Строкову службу нестимуть чоловіки від 20 до 27 років. Призов триватиме до кінця травня. Планується, що ряди армії поповнять майже 1,5 тисячі хлопців Дніпропетровщини. Хлопці служитимуть в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Додому вони повернуться через півтора роки. Потім кожен з них зможе за власним бажанням продовжити службу за контрактом.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10