06 апреля 2017, 17:39

Життя під час та після війни: у Дніпрі відкрили виставку “Точки наближення” (ВІДЕО)

Війна очима митців. Події на сході країни так чи інакше вплинули на життя більшості населення. Вимушені переселенці, поранені бійці — вже четвертий рік Україна стикається з до цього не баченими проблемами. Як віднайти себе у мирному житті та зберегти пам’ять про події, що не можна забувати — відповідь на це шукали митці на виставці “Точки наближення”.

Звуки ударів м’ячів у цій стрічці поступово перетворюються на звуки пострілів — і до обох члени волейбольної команди сидячи звикли. Збірну організував паралімпієць Олексій Харламов — вимушений переселенець із Донецька.

Оксана Чепелик — художниця, кінорежисерка, кураторка проекту “Не просто гра”: «Вони користуються спортом, як реабілітаційними практиками — у фізичному та психологічному. Звичайно, команда тепер поповнюється воїнами АТО, у яких позбавлення кінцівок — рук, ніг».

Саме тому проект дістав назву “Не просто гра”. На виставці можна почути історії членів команди. І це, як кажуть організаторки, експеримент для відвідувачів — чи присядете ви поруч з екраном, щоб бути з героєм на одному рівні, чи лишитесь стояти. Саме у такому положенні, дивлячись згори вниз, членам команди “сидячи” доводиться спілкуватися з людьми. Але це — лише частина виставки. Є тут і політична інсталяція “на злобу дня”. Вікно — чи то надвір, чи то в Європу — прикривають замість фіранок прапори країн-учасниць конфлікту.

Сергій Попов — автор інсталяції: «Флаги настолько длинны, что внизу они запутываются в такую абстрактную кучу, которая символизирует, что политика на самом деле —  инструмент, чтобы запутать сознание людей, закрыть возможность смотреть свободно на мир».

Інші проекти на виставці присвячені подачі інформації через ЗМІ, військовим пісням, а також так званій “сірій зоні” — і на лінії розмежування, і у свідомості суспільства, що змушене говорити про тяжкі та неоднозначні теми. Гойдалка посеред зали символізує баланс думок.

Ганна Погрібна — координаторка проекту: «Ми довго шукали цю качелю для інсталяції Наташі Целюби — як виявилося, такі гойдалки зараз вже не виготовляють, їх декомунізували, тому що вони надто «радянські».

Виставка “Точки наближення” — не тільки результат співробітництва журналістів, митців, воїнів АТО, волонтерів та переміщених осіб. Це також певний інтерактив. Відвідувачів закликають написати свої думки на підлозі , у “сірій зоні” — та знайти таким чином свої точки наближення між миром та війною.

Автор — Юлія Трофімова

Вибір редакції

Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51