26 апреля 2017, 19:20

Водні процедури у стінах Новомосковської РДА влаштували мешканці двох сіл (ВІДЕО)

У Новомосковській районній державній адміністрації у середу — мокро. Де-не-де біля кабінету тамтешнього голови — калюжі та піна від миючих засобів. І так триватиме, доки в селах не зявиться вода — запевняють активісти. Водопостачання припинили в пятницю. Ніяких запасів селяни не робили — це сталося раптово навіть для представників тамтешньої влади.

Олександр Чечеленко, в. о. голови Новомосковської районної державної адміністрації: «Зараз є письмо в обленерго про те, що ми гарантуємо, в має місяці ми цей борг погасимо”.

Петро Горбенко, заступник голови Новомосковської райдержадміністрації: «Відключили обленерго! Їхнім распоряженієм, їхнім рішенням. Ми не включаем. Якщо ви будете как угодно тут протестовать, я ж не виключав рубільник, це не наша функція!”

Пояснення — поясненнями, та мешканці прагнуть дії. Пропонують зателефонувати до обленерго, аби їхні представники пояснили ситуацію. Та чиновники запевняють: проблема вже вирішується, у вівторок вони написали гарантійного листа, тож телефонувати нікому не треба.

Людям цього замало.

Вячеслав Горобець, активіст: «Ми тут будемо здійснювати свої санітарно-гігієнічні потреби. Я сподіваюсь, що в райадміністрації є гаряча вода, тому що вмиватися холодною не дуже приємно. Я вважаю, що це політичний тиск, який здійснюється у звязку з тим, що їм не подобається створення об’єднаної політичної громади з центром в селі Піщанка. Будемо тут. Ходити, їздити в райадміністрацію за водою”.

Пять днів без води — складне випробування. Найгірше доводиться дитсадку. 130 дітей не можуть ані руки помити перед обідом, ані попити, коли хочеться. Користування санвузлом у таких умовах також перетворюється на пригоду — щоправда, малоприємну.

Любов Березка, завідувачка дитячим садком: «Ці 5 днів ми якось викручувались, був запас. А сьогодні вже всьо. Завтра я закрию дитячий садок. Варим —  ми приносим воду, а все остальне — дитина повинна помитися, в туалет сходити… Цього у них нема. Наслідки? То всі, я думаю, батьки, яких у мене 300 чоловік, прийдуть сюди разом з дітьми”.

Чиновники і на це кажуть: роблять усе, що в їхніх силах.

Олександр Чечеленко, в. о. голови Новомосковської районної державної адміністрації: «Писали письма, спілкувалися з обленерго. Зараз боргів 1 мільйон 300 тисяч», — «Тобто це ваша єдина стратегія вирішення проблеми?» — «Ну, так”.

Станом на 18 годину 26 квітня активісти все ще чекали доки їхню проблему вирішать. Кажуть: будуть приходити до райадміністрації приймати душ кожного дня, як вони будуть без водопостачання. Залишають на розсуд чиновників: або приєднуйтесь до процедур, або поверніть людям комфортні умови. «9 канал» залишається стежити за подією.

Вибір редакції

Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40