12 Травня 2017, 15:06

У Дніпрі відкрилася найбільша в Україні Алея пам’яті загиблих у зоні АТО та під час Революції Гідності (ВІДЕО)

Створення алеї скорботи саме у центрі Дніпра адміністрація області вважає важливим. Бо з Дніпропетровщини в АТО зараз знаходяться 25 тисяч солдат. Частина стел – скляні, вони дозволять додавати зображення та імена і в подальшому.

Для Євгенії тепер у Дніпрі з’явився куточок, де можна поговорити з чоловіком. Його самого немає, загинув в зоні АТО. Вперше сюди прийшла з неповнолітнім сином. Той, коли чує ім’я батька, не може стримати сліз.

Євгенія, вдова військовослужбовця: “Для меня это значит, что человек жив. В памяти для меня он всегда будет живой, а теперь есть место, куда мы можем прийти и просто поговорить с ним”.

Тут у камінні закарбовані 503 імені та обличчя. Усі мешканці Дніпропетровщини, які віддали життя за незалежність. Окрема частина алеї – памя’ятники з подвійного скла. Технологія дозволяє оновлювати зображення. Бо ж, на жаль, нові імена ще можуть з’явитися.

Юрій Голік, радник голови Дніпропетровської ОДА: “Самая тяжелая работа на самом деле была у дизайнеров, потому что каждая фотография должна быть обработана. Каждая фотография – это 3-4 часа работы. Как наши дизайнеры говорили: мы их очень много меняли, и каждый раз, когда фотографию отправляешь на печать, такое впечатление, что ты с человеком прощаешься. То есть это очень сложно морально, и нам было очень сложно морально делать эту аллею, но мы обязаны были ее сделать и подчеркиваю: она была сделана без копейки бюджетных денег, полностью за личные средства”.

Зібрати фотографії, кажуть, було найважче – тому ідея, яка народилася влітку минулого року, стала дійсністю лише зараз. Тут, у сквері, де гуляють з дітьми – майбутнім поколінням – й слід вічно бути цим іменам. Антон вже декілька років демобілізований, він служив у 25-й бригаді з перших днів АТО. Пішов добровольцем. Каже, знав особисто зо дві сотні людей, які зараз дивляться на нього з пам’ятних меморіалів.

Антон Хватаймуха, демобілізований військовослужбовець: “Сослуживцы, побратимы приехали, очень рад всех видеть. За столько времени… Половина ампутированных ребят тоже – не смогли приехать, потом сами к ним поедем”.

Нова алея вдень та вночі виглядає по-різному. У темний час пам’ятні знаки підсвічуються. Тепер це місце зустрічі й місце спогадів.

На урочистому відкритті зібралося чимало гостей. Люди з’їхалися з усієї області, аби згадати загиблих. Діти символічно випускають в небо білих голубів миру, самі ж чекають його на землі.

Вибір редакції

На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя

На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький - Кривий Ріг - Запоріжжя, вже укладено договір.

09 Липень, 10:03
Олімпійський центр планують відкрити у Дніпрі до кінця 2020 року (КОМЕНТАР)

Один із найстаріших стадіонів нашого міста, “Трудові резерви”, довго був занедбаний. Лише влітку 17-го року тут відкрили нові футбольні й

08 Липень, 22:18
Вантажівка з тротуарною плиткою провалилася на проспекті Яворницького в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Вантажівка з тротуарною плиткою провалилася у центрі Дніпра. Інцидент стався на перехресті проспекту Яворницького та вулиці Жуковського. На цьому місці

08 Липень, 19:38
Інспекція дніпровських маршруток – транспорт у неналежному стані знімають з роботи (ВІДЕО)

Проект “Смерть маршруткам” у Дніпрі продовжується. Інспекція міського департаменту транспорту проводить перевірки маршрутних автобусів. Перевіряють санітарний і технічний стан маршруток.

08 Липень, 17:43
Команда Дніпропетровщини – третя в змаганнях сільських голів і старост

08 Липень, 14:54
Нові температурні рекорди були встановлені у Дніпрі 5-7 липня

Начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак розповів, що Дніпро 3 дні поспіль бив температурні рекорди - перекривалися показники

08 Липень, 14:41
807 нових хворих на коронавірус виявили в Україні за останню добу: актуальна інформація про поширення інфекціі (КОМЕНТАР)

807 нових хворих на коронавірус виявили в Україні за останню добу. З них 65 дітей та 46 медиків. 200 пацієнтів

08 Липень, 14:25
Дніпропетровська область: надзвичайники надали допомогу літній жінці

08 Липень, 14:07