17 Травня 2017, 17:55

У Дніпрі відбувся обласний фестиваль дружин юних пожежників – 23-ій рік поспіль (ВІДЕО)

8 команд-фіналістів із різних куточків області і 8 членів журі. Цьогорічний фестиваль юних пожежних — масштабніший за попередні.

Андрій Кульбач, начальник ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області: “В цьому фестивалі приймають участь близько 10 тисяч дітей”.

Із них у фінал області пройшло близько 50 учнів — по 6 учасників у кожній команді.

Євгеній Базилев, головний суддя фестивалю, підполковник служби цивільного захисту: “Первая часть — это у нас было открытие, вторая часть, внутри здания — это у нас будут конкурсы на сцене. Популяризация, скажем так, культурная. И третья часть — это у нас будет на улице. Вторая половина дня — это конкурсы, более такие спортивно-прикладные”.

Карина Ткачова, учасниця фестивалю в команді “Палаючі серця” (СШ № 125, селище Шевченко): “Як надати першу медичну допомогу, як розпізнати гриби отруйні чи не отруйні, як кидати “олександрійський вузол” і як ще з брандспойта”.

Журі оцінюватимуть артистизм, сміливість і вправність підлітків протягом чотирьох етапів, що мають назви «Безпечна прогулянка», «Домашнє завдання», «Влучний ствольщик» і «Медичний». Найбільше надій учасники покладають на конкурс “Домашнє завдання”, адже там вони можуть продемонструвати не лише навички рятувальників, а і вокал з акторською майстерністю.

Олена Савич, представниця минулорічної команди-переможниці “Флагман безпеки” (СШ № 79, Дніпро): “Домашнее задание — это конкурс на сцене, в котором мы проводим профилактическую работу – рассказываем людям о правилах пожарной безопасности и не только”.

Перед початком конкурсу дорослі рятувальники влаштували дітям професійний майстер-клас, показали різновиди захисних костюмів і пожежної техніки.

Руслан Буленок, радник голови Дніпропетровської облради: “Есть отреставрированный автомобиль ЗИЗ — первый пожарный автомобиль советских времён. Он из музея пожарной техники, но он полностью на ходу и является единственным раритетным автомобилем пожарной охраны на территории Украины”.

Олег Кушнірук, заступник начальника пожежно-рятувального загону Дніпра: “Решта пожежно-рятувальної техніки у нас призначена для гасіння пожеж. Також аварійно-рятувальний автомобіль — це для проведення аварійно-рятувальних робіт на місці дорожньо-транспортних пригод: завалів, вибухів і так далі”.

Найбільше уваги привернула машина з 50-иметровою висувною драбиною. Її пожежні використали у найцікавішому показовому номері: ілюстрували самоевакуацію з палаючої багатоповерхівки. На цьому програма майстер-класів не завершилась.

Андрій Кульбач, начальник ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області: “Тут будуть і підпалювать, тут будуть пригать із автодрабини, і будуть вилазити по драбинах на дах цього палацу”.

Фестиваль закінчився вже надвечір.

Руслан Буленок, радник голови Дніпропетровської облради: “Мы предоставили призы – призы командам, призы индивидуальные и призы участникам. Это наборы игровые – спортивный, игровой инвентарь для команды, это флешки, это наборы канцелярские, это футболки, кепки”.

Переможці змагань також візьмуть участь у Всеукраїнському фестивалі юних пожежників, який відбудеться в Одесі у вересні 2017.

Автор – Юлія Красовська

Камера – Тарас Іванов

Вибір редакції

Червоно-чорний прапор 6 червня підняли біля міської ради Дніпра (коментар)

Червоно-чорний прапор підняли біля міської ради Дніпра. Відзначити подію зібралися бійці різних підрозділів, волонтери, активісти. Представники духовенства звершили молитву «За

06 Червень, 15:06
Дніпропетровщина – один із найбільш забруднених регіонів України (коментар)

5 червня щорічно відзначають Всесвітній день охорони довкілля. Його мета – привернути увагу світу до проблем навколишнього середовища, а також

06 Червень, 14:30
Конкурс на кращий логотип Дніпропетровської Обласної молодіжної ради розпочато (КОМЕНТАР)

У грудні голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко презентував стратегію розвитку регіону на 2020 рік. Один із її пунктів – створення

06 Червень, 13:51
У Павлограді працівники поліції фальсифікували матеріали кримінальних проваджень

Перші та найкращі. У Павлограді працівники поліції, щоб збільшити показники оперативно-розшукової діяльності, фальсифікували матеріали кримінальних проваджень. Уже затримали сімох учасників

05 Червень, 17:34
Прогноз погоди на вихідні, 6 та 7 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

05 Червень, 17:25
Через пандемію для українців змінили правила призову в армію

У 2020 році на строкову службу юнаки потраплять влітку. Норми змінено через поширення епідемії коронавірусної інфекції COVID-19. Про це 5

05 Червень, 14:44
Регіональна Дніпропетровська комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області з 5 червня

Регіональна комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області.  

04 Червень, 22:11
Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити

Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, щоб вже цього року розпочати будівельні роботи. Про це заявив міністр

04 Червень, 21:48