26 мая 2017, 18:17

До Дня Європи в Дніпрі 26 травня вже вчетверте відбувся фестиваль народів світу (ВІДЕО)

16 країн — 16 вишів. Головна мета фестивалю до Дня Європи — привернути увагу молоді до вивчення інших країн, їхньої культури і традицій.

Владислав Яцук, заступник начальника управління молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації, організатор: «Краще раз попробувати, ніж 10 раз почути. Тому таке залучення, поглиблення, дозволяє запам’ятати що ж в країні цікавого? В процесі підготовки вивчаються страви національні, національні костюми, поведінка, традиції. А якщо це виставляється на сцені, то це запам’ятається набагато ефективніше».

Любов Кравченко, начальник управління науки вищої професійно-технічної освіти, організатор: «Взагалі ми хочемо долучити активну молодь до того, що вони є активною частиною світу та європейського простору. І відчути себе безпосередньо у цій ролі».

Учасники фестивалю готувалися ретельно і відповідально. Тож будь-хто міг розпитати про культуру презентованої країни, отримати корисну інформацію та пригоститися традиційними смаколиками.
Аліса, учасниця фестивалю, Вільногірський коледж Національної металургійної академії України: «Дуже приємно було представляти саме Великобританію з її традиційною і знаменитою культурою. Ми з дитинства уявляємо цю країну казкою “Аліса в країні чудес” — тому у нас є персонажі казки. І звичайно музична культура — БІТЛЗ». Іштван_, учасник фестивалю, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет: «Ми презентуємо Угорщину. Я сам народився там і приїхав сюди навчатися. Сьогодні мі частуємо бограчем — національний угорський суп на основі телятини, також презентуємо традиційне лечо із полукопченими свинячими ковбасками і угорський ягідний компот. Сьогодні нам пощастило. Моя мама прислала нам національні угорські костюми”. Іван, учасник фестивалю, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет: «Меня сегодня зовут Сильвестр II. Я сегодня представляю такую замечательную страну как Венгрия. Я сегодня буду короновать первого короля Иштвана Стефана Святого». Валерія Йоланська, учасниця фестивалю, Дніпропетровський коледж культури та мистецтв: «Бельгия — это прекрасная страна. И когда мы ее получили, я стразу вспомнила, что это столица Евросоюза — это интересно. У них интересная история. Они выходцы из Нидерландов и объединяют в себе 3 культуры — французскую, немецкую, голландскую. Очень трудная культура — очень похожа с другими странами. Трудно не сделать что-то похожее. Мы презентуем бельгийские вафли, кофе бельгийский — со сливками и мороженным, также картошку фри — тоже национальное блюдо, и яблоки в тесте».

Отже у гості до Європи учасники та гості фестивалю тепер можуть рушати не лише з безвізом, а і з культурною підготовкою.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10