06 июня 2017, 18:29

Тиждень сучасного мистецтва в Дніпрі: щорічний фестиваль «Конструкція» відкрився цими вихідними (ВІДЕО)

Перший тиждень літа в Дніпрі можна сміливо назвати тижнем сучасного мистецтва. Адже саме в ці дні розпочався фестиваль «Конструкція», який вже полюбився дніпрянам. 4 червня в Палаці студентів пройшло урочисте його відкриття. Із цікавого. Цей фестиваль розрахований не лише на поціновувачів мистецтва, а й на кожного, кому не байдужа доля міста.

Євген Гендін, позаштатний радник міського голови з питань культури: «Полезный, конструктивный, возможно, местами провокационный взгляд на городское пространство. И ознакомление людей, которые не сталкивались с этими форматами искусства. Аудиовизуального, новые медиа и так далее. Но просто это расширяет горизонты. А нам же не нужны узкие горизонты, нам нужны широкие горизонты».

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Власне, «Конструкція» — це те, що наша команда робить для того, щоб місто стало кращим. Це наша фантазія, можливо, про те ідеальне місто, в якому хотілося б жити. Про культурний його розвиток і про наповнення. Про ті події, які б нам хотілося бачити в місті і ми просто беремо їх і робимо».

«Конструкцію» можна назвати досить дорослим фестивалем. На невеликий вік він сформував свій характер, свою історію та навіть отримав міжнародних партнерів, яких більшає, а географія гостей розширюється. Таким чином про Дніпро дізнаються далеко за межами країни.

До наступного фестивалю починають ретельно готуватися за рік. Все продумують до дрібниць. Актуальні теми беруть з життя. Та навіть локації під заходи обирають не просто так.

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Цей Палац студентів, наприклад, ми обирали через його архітектуру, через його історію, через значення для міста, яке він має. І як він пасує до проекту. Проект ізраїльського відео-арту — він дуже масштабний — і потрібна була якась локація, яка могла б вмістити всю виставку».

Виставка, яка відкрилася разом із самим фестом — ізраїльський відео-арт під назвою “Деконструкція кордонів”. Кожна з дев’яти робіт, які створювали по декілька років — від одного до семи — несе в собі не тільки незвичайні художні прийоми, а й глибокий сенс.

Один з відеороликів — зйомка перформансу. Де Пеппі Довгапанчоха, граючи з образом “найсильнішої дівчинки в світі”, намагається зрушити бетонну стіну між Ізраїлем та західним берегом Іордану. Незважаючи на те, що персонаж казковий, місцеві палестинці сприйняли постановку серйозно, як спробу укласти перемир’я.

Марія Вейц, кураторка виставки ізраїльського відео-арту (De)constructing borders: «Старались на этой выставке представить разные приемы, подходы к видео-арту. Очень много социально-политического искусства в Израиле делается. Это, конечно, связано с политической ситуацией в стране. И поэтому тема выставки тоже коррелирует с происходящим в Израиле. Проблема границ, проблема их разрушения, восстановления. Проблема постоянного переопределения территорий является очень важной для Израиля. И мы постарались отразить разные точки зрения на этот феномен».

На дніпрян та гостей фестивалю чекає ще багато різноманітних виставок, перформансів, лекцій, інсталяцій та багато іншого. Із детальною програмою заходів можна ознайомитися на сайті «Конструкції». Фестиваль триватиме до 11 червня включно.

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Фестиваль не стільки про розвагу, скільки про сенси, якими світ живе. Просто мовою мистецтва про них говоримо. Хотілося б, щоб ми могли привертати увагу до таких сенсів і розвивати діалоги на різному рівні».

Автор — Надія Басіч,

Камера — Андрій Райський

Вибір редакції

Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня

Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня - про це

09 Декабрь, 10:06
Кабінет Міністрів створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі

Рішення прийняли на позачерговому засіданні Уряду. Про це повідомляє

08 Декабрь, 11:57
Фестиваль творчості учасників бойових дій “СТІЛ» вдруге відбувся у Дніпрі (КОМЕНТАР)

    Це поки що єдиний фестиваль подібного формату в Україні. Участь у ньому взяли близько 30 військових і волонтерів.

06 Декабрь, 22:15
Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

Траси зі світлофорами, сови-роботи і павуки, якими керує сила думки. Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині. Що з переліченого 

06 Декабрь, 19:17
Прогноз погоди на 7 та 8 грудня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

06 Декабрь, 18:45
Рятувальники ДСНС провели відкриту перевірку вищого навчального закладу (ВІДЕО)

  28 постраждалих, 15 безвісти зниклих — результат пожежі, що сталася в Одесі. 4 грудня палала 6-поверхова будівля місцевого коледжу

06 Декабрь, 17:19
«Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка презентувала художньо-документальний фільм про Джона Поля Джонса (ВІДЕО)

    «Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка Галина Солдатенко презентувала художньо-документальний фільм про американського мореплавця Джона Поль Джонса. Показ відбувся

06 Декабрь, 16:45
У Дніпрі планують звузити частину проспекту Слобожанський

  Про це стало відомо з відповідного проекту рішення міськради. Звузити планують проїжджу і пішохідну частину проспекту в районі будинків

06 Декабрь, 15:50