16 июня 2017, 17:58

15 червня у Дніпрі пролунав вибух — таким чином перевіряли безпеку подальших робіт з будівництва метро(ВІДЕО)

15 червня у Дніпрі пролунав вибух. Щоправда, його руйнівні наслідки залишилися на глибині 48 метрів під землею. Вибух експериментальний — його здійснили для перевірки: чи безпечно розпочинати роботи з будівництва нової станції метро. Востаннє в нашому місті дослідні вибухи проводили більше 20 років тому. Тож подію вважають знаковою: вона свідчить про те, що будівництво підземки увійшло в активну фазу. Але за умови, що все пройшло благополучно.

Петро Петрович Разєватов — 60 років у вибуховій справі. Всі подібні роботи в дніпровському метро — за його участі. Перший вибух, згадує, був небезпечним, бо — з поверхні.

Сьогодні Петро Петрович — по-батьківськи спостерігає за роботою учнів: Євген Шатайкін, начальник тонельного загону, каже: подія без перебільшення історична, адже за її результатами будівнцивто або зупинять, або навпаки — розпочнуть по-справжньому.

Сейсмологічні датчики — через дорогу, напроти супермаркета. Крамниця, бачимо, ціла і неушкоджена. А графіки, які нам показав і розшифрував директор центру з проблем вибухових робіт, свідчать: взривати можна і надалі, встояти зможуть навіть слабкі старі будинки.

Відставання від початкового графіку будівництва метро на тепер складає три місяці. Метробудівці кажуть: наздогнати без утрати якості можна, але загадувати не будуть. Складні грунти, підземні води — доля найкоротшої європейської підземки уже довша за її протяжність. Міський голова обережно каже: пуск у 2021 році.

Автор — Ольга Владимирова

Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10