16 июня 2017, 17:41

Алея художників раптом виявилася незаконною — митців зобов’язали платити за місце (ВІДЕО)

Дніпровська алея художників може залишитися без самих художників. КП “Благоустрій” раптом поставило творцям ультиматум: або укласти господарський договір на використання міської території, або звільнити місце. Ціна питання складає 61 гривню за квадратний метр у місяць з урахуванням податку. Але художникі переконані: не все так просто. Вони не погоджуються і пропонують свої умови. 

Для того, щоб створити таку картину, пан Олександр витрачає більше тисячі гривень. І не факт, що потім він зможе продати свій труд поціновувачам.

 
Олександр, місцевий художник: «Как может художник сегодня быть облагаем каким-то налогом, когда нет, ну, как говорится, материальная заинтересованность может быть спонтанная, случайная. А нас приравнивают сегодня к торговцам. К мэру обращались неоднократно. Вот, как минимум три раза, три письма лежит, сегодняшнее — третье. Ну, пока никаких реакций мы не слышали, не видели. Мы хотим определить свой статус и попросить у города помощи, чтобы мы, как место культуры, продолжали существовать».
Представники КП “Благоустрій” стверджують: їхні вимоги цілком законні. На питання “Чому не займалися цією проблемою раніше?” відповідають: “Раніше і МАФами не займалися”.  
Роман Черненко, юрист КП ”Благоустрій”: «Мы действуем в рамках того массива нормативных актов, которые регулируют эту сферу правоотношений на сегодняшний момент. И с этой точки зрения — или стоит художник, торгует своими продуктами, или стоит сапожник, торгует обувью, или стоит ларёк, в котором торгуют пивом, — это абсолютно одинаково с точки зрения закона».
Комунальники пропонують своєрідний компроміс — створення спеціального місця для творчих людей з можливостями реалізації. Проте, коли в Дніпрі з’явиться так званий Вернісаж, і чи з’явиться він взагалі, — невідомо.  
Роман Черненко, юрист КП ”Благоустрій”: «Сейчас пока это готовится на уровне проработок. То есть пока ещё неизвестно что это будет. Скорее всего этот вопрос будет проведён путём принятия соответствующего решения сессией горсовета».
Вранці 16 червня творці, як зазвичай, розставили свої роботи на алеї попри заборону. Колективом сформували чітку позицію: гроші платити згодні, але тільки в якості внесків у спеціально створений благодійний фонд департаменту культури.  
Валентина, місцева творчиня: «Только департамент культуры может проследить, что здесь не будут выставлены китайские товары, принты и прочее. Мы очень просим как-то попасть на приём к Филатову. Он сказал, что город будет наш культурный центр Украины. Может он поможет нам, организует. И мы вполне согласны с городом контактировать и быть украшением города».
Автор — Георгій Марков Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10