20 Червня 2017, 18:15

Гурт “Вертеп” презентував новий анімаційний кліп на ремейк пісні Андрія Макаревича (ВІДЕО)

Дніпровський гурт “Вертеп” створив український ремейк пісні Андрія Макаревича “Посвящение корове”. Про любов і свободу – новий трек має увійти у майбутній альбом музикантів “Переспіви”. Крім того днями композиція обзавелася незвичайним анімаційним кліпом. Уся відео робота – результат дитячої творчості.

Ідея зробити ремейк на пісню Макаревича “Посвящение корове” у музикантів гурту “Вертеп” виникла дуже давно. Десь припадав пилом навіть робочий переклад, побачити якому світ судилося лише цьогоріч. Музиканти переробили пісню зовсім трохи – текст залишили максимально близьким до оригіналу.

 
Тимофій Хом’як, музикант гурту “Вертеп”: Він виник з проекту “Переклади”. Це робоча назва нашого проекту, який ми плануємо презентувати цього року на день перекладача 30 вересня. Враховуючи безвіз, це здається актуально і ми хочемо показати, що навіть те, що ми слухали у дитинстві, нашим дітям теж є актуальним. І наші улюблені російські поети, вони українською звучать, якщо вони справжні поети, точно так же актуально, а іноді навіть краще”. “Вот волк. А если ему надо открыть пасть? Он вот входит в кадр. Медленно, покадрово входит. И потом медленно-медленно каждый кадр чуть-чуть подвинули –  сняли, чуть-чуть подвинули – сняли”.

Натхнення повернути давно перекладену пісню до життя дав анімаційний мультфільм “Полнолуние”, – його намалювали вихованці дитячої кіностудії “Веснянка”. Саме тут займається маленький Гоша Хом’як – юний виконавець “Вертепу”. Коли батько побачив перші кадри мультику, одразу і про пісню згадав, і кліп до неї вирішив робити.

 
Катерина Лагута, викладач кіноцентру “Веснянка”: “С идеей клипа пришел папа – Хомяк старший. Который много участвовал здесь в занятиях. Многие родители здесь, на занятиях, тоже рисуют, что-то сочиняют, с нами вместе играют. Вот есть такие творческие родители у меня!”

Співавтори “Полнолуния” – 15 юних аніматорів “Веснянки”. Малювали та знімали свій мультфільм цілий рік. Кожен фон, елемент аплікації та фігур – результат кропіткої злагодженої праці.

Катерина Лагута, викладач кіноцентру “Веснянка”: “Может начать вырезать один, а закончить другой. Один может закрасить, другой – поставить звёзды. Вот видите этот фон? Кто его рисовал? Гоша мог деревья нарисовать. Алиса – дома. Гоша, твои деревья?” – “Нет”, – “Это только он может помнить”, – “Мой медведь. Вот! (показывает)” – “Это кусты малины”.

Далі – підсумковий мультфільм перемонтували на двохвилинний кліп. Окремо, вже для проекту, корові в останніх кадрах домалювали синьо-жовті крила на спині. Кінцевий варіант уже надіслали на оглядини головному натхненнику.

Тимофій Хом’як, музикант гурту “Вертеп”: “Макаревич в курсі. Хочемо отримати письмову його рецензію, і сподіваюсь, що сьогодні вона на Фейсбуці вже буде. Я сподіваюсь, що Андрій Макаревич себе якимось чином  теж відчуває українцем, і те відчуття свободи ми залишили, і переробили в останньому рядочку пісні там, де говориться про те, що “ось вона моргає, корова, і гадки не має, що погляд її землю обертає”. Отже любіть один одного, вбивайте москаля в собі, бо ж москаль – це не є людина. Це – є істота, яка ворожа всьому іншому. А людей любіть, і так будем жить!”

Автор – Ольга Добаріна

Камера – Олександр Височин

Вибір редакції

Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40