21 июня 2017, 17:55

Небезпечна висота: десятки дітей гинуть через падіння з відкритих вікон через недогляд батьків (ВІДЕО)

Маленькі діти, навіть на мить залишившись без нагляду, випадають з вікон і отримують травми, як правило, з життям не сумісні. Більшість дітей з такими травмами вмирають ще до приїзду лікарів. Решта місяцями лежать в стаціонарі і нерідко стають інвалідами.
Олександр Голуб’ятников, начальник відділу ювенальної превенції: «В результате безответственности отдельных граждан, за прошлый год мы имеем 16 фактов выпадения детей из окон. 3 из них имели летальный исход, в 13-ти случаях дети отделывались незначительными телесными повреждениями. Уже в этом году зарегистрировано 5 таких фактов. В одном из них жертвами стали двое детей, а во втором ребенок, точнее, полученные им телесные повреждения, оказались несовместимыми с жизнью».
Хоча це і суха статистика, але за кожним з цих випадків — доля цілої сім’ї. І причина тому — безтурботність дорослих. Відкриваючи вікна, батьки не замислюються, що для дитини це гра. Небезпеки вона не усвідомлює.  
Олександр Лацинський, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії дитячої лікарні: «Хоть это и третий этаж, но пострадали абсолютно все структуры головного мозга, и ребенок сейчас находится в коме третьей степени. К сожалению, нам вряд ли удастся его спасти, потому что такие изменения, которые есть со стороны нервной системы, они на сегодняшний день  — необратимы”.
Щоб уникнути подібних трагедій, треба заздалегідь продумати систему захисту. Замки з ключем допоможуть зафіксувати раму у вертикальному положенні, додатковий обмежувач не дозволить відкрити вікно більше ніж на 10 сантиметрів. І що найголовніше, ніколи не слід розраховувати на москитні сітки. Вони не забепечують захист від падінь, а навіть навпаки — дитина відчуває себе в безпеці і спирається як на вікно, так і на неї.  
Олександр Голуб’ятников, начальник відділу ювенальної превенції: «Для того, чтоб уберечь детей от подобного вида негативного явления, предусмотрите возможность ограждения попадания детей на подоконники, особенно если у вас стоят металлопластиковые окна и на них стоят москитные сетки. Поставьте какой-то кактус, фикус именно на этот проем, для того, чтобы ограничить возможность ребенка попасть за пределы этого окна”.

Автор — Стас Коновалов

Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10