30 Червня 2017, 18:08

Сезон кліщів — чим небезпечні паразити та куди в Дніпрі звернутися за допомогою? (ВІДЕО)

З прогулянки діївським лісопарком пані Анастасія повернулася з трьома кліщами. Двох видалила вдало, а от кінцівки третього залишилися в тілі. Користуючись своїм туристичним досвідом, заліпила місце укусу бактерицидним пластирем — сподівалася, що він “витягне” залишки паразита. Але за два тижні ділянка шкіри почервоніла — тоді Анастасія вирішила звернутися до лікарів.

Анастасія Легостаєва, мешканка Дніпра: “Я решила пойти в ближайшую от меня больницу. Там, где есть, как я тогда понимала, в любом случае, очень много хирургов, которые имели дело с гноем. У них, в любом случае, есть скальпель, они мне смогут помочь. Но этого не случилось”.
 

Жінці довелося обійти декілька лікарень — і в кожній їй казали: “Вам не сюди, їдьте в інший заклад”. Терпець урвався — Анастасія викликала швидку, що відвезла її до травмпункту на вулиці Робочій.

Анастасія Легостаєва, мешканка Дніпра: “Появляется доктор и говорит, вообще даже не выслушивая: «Что, клещ? Вам в травмпункт, в 11-ю». Я на него так смотрю, и говорю: «Нет. Мне не в 11-ю». Ну он, скажем так, очень сомневающимся голосом сообщил мне, что если я куплю материалов на 250 грн. для проведения мини-операции, то можно, собственно, мне помочь. Я тоже вздохнула и сказала, что: «Ой, извините, у меня только 160 грн. с собой». Он сказал: «А. Ну ладно, 160 – так 160».

 

Операцію дніпрянці все ж таки зробили. Крім того, аналіз крові не виявив інфекції. Подружжю Логуш пощастило менше: після відпочинку за містом пані Ольга видалила з тіла чоловіка кліща, а в лабораторії у паразита виявили бореліоз.

Ольга Логуш, мешканка Дніпра: “Проблема в недостатке информации, потому что вот так просто, выйдя в Гугл и спросив, куда нести клеща на анализ в Днепре, – Гугл тебе ничего не скажет. Может быть, травмпункт скажет  куда конкретно нести, но так как мы в травмпункте не были, – мы, соответственно, не знали”.

Отже, у випадку укусу перш за все треба визначити, чи заражений паразит. Зняти кліща з тіла можна в травмпункті за місцем проживання, при цьому заклади повинні працювати цілодобово і безкоштовно.

Володимир Чумак, лікар-інфекціоніст: “Вторая горбольница, шестая горбольница, шестнадцатая горбольница. То есть это основные три травмпункта, которые обслуживают весь регион нашего города Днепропетровска”.

Галина Шамичкова, завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій: “Там лікарі-хірурги видаляють цього кліща і поміщають його в спеціальну ємність — банка може буть, файл — любий підручний засіб, він повинен закриваться. І туди обов’язково потрібно помістити ватку, зволожену водою”.

Хоча лікарі не радять видаляти кліщів самостійно, але за терміновою необхідністю це можна зробити пінцетом або руками, захищеними тканиною чи поліетиленом. Єдиний в області заклад, що приймає кліщів на обстеження — це Дніпропетровський лабораторний центр на вулиці Щербаня. Якщо немає можливості звернутися туди негайно — кліща можна зберігати в холодильнику.

Галина Шамичкова, завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій: “Через приймальне відділення одержують пробу, її реєструють. Зразу визначається його вид, кліща. Потім підготовляється проба, передається в інший відділ. У нас дослідження проводиться сучасним методом –  імунно-ферментний аналіз. Там уже готова проба, метод — під мікроскопом дивляться, чи є збудник”.

Володимир Чумак, лікар-інфекціоніст: “Человеку выдаётся результат, инфицированный он или неинфицированный. После того, как получил человек результат, ему необходимо обратиться к инфекционисту. То ли это инфекционист по месту жительства — есть кабинеты инфекционных заболеваний, то ли непосредственно на приёмный покой или в консультативно-диагностический кабинет нашей инфекционной больницы. И в дальнейшем уже врач КДК или приёмного покоя определяет какая должна быть тактика: когда необходимо проводить исследование на боррелиоз, показано лечение или не показано лечение”.
Бореліоз — хвороба середньої важкості. Інкубаційний період складає близько місяця. Лікарі зазначають: якщо вчасно звернутися за допомогою, інфекцію можна вбити профілактичними методами.

Автор – Георгій Марков

Камера – Макс Бодріченко

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 червня, вівторок. Дніпро і область ((ВІДЕО)

01 Червень, 18:03
Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49