07 июля 2017, 14:26

У Дніпрі буде відновлено пам’ятник відомому архітектору Олександру Красносельському (ВІДЕО)

Гроші на відновлення барельєфа у пам’ять Олександра Краснсельського у Дніпрі знайшли. На 140-річчя архітектора не тільки вшанували його пам’ять, а і повідомили про майбутню реставрацію. Нагадаємо, що пам’ятник Красносельському встановили в 1982 році. Ще за радянських часів кладовище, на якому була його могила, перетворили на парк. За останні 10 років пам’ятник неодноразово ставав жертвою вандалів і мисливців за цінним металом. У 2016 році бронзовий барельєф та деякі елементи декору викрали невідомі. До роковин митця затвердили не лише план реставрації, а і продумали антивандальні заходи.

Постать Олександра Красносельського є знаковою для Дніпра, адже він є автором понад 50 будівель, більшість із яких і досі є в місті.

Дмитро Волик, головний архітектор Дніпра: «Это, наверное, наиболее знаковый архитектор, который работал в городе за всю историю, поскольку то наследие, которое оставил Красносельский, до сих пор формирует лицо Днепра».

Григорій Гельфер, керівник Художньої ради при міському голові: «Это выдающийся архитектор, который известен нашим горожанам, да и не только, по таким проектам, как, например, Дворец Ильича, к сожалению, сейчас находящийся в несколько запущенном состоянии и судьба его непонятна. Это Дом ученых, это театр Горького».
Ініціатором реставрації пам’ятника став колишній міліціонер Євген Лясковський. Чоловік уже на пенсії, але продовжує пильно слідкувати за правопорядком.
Євген Лясковський, громадський активіст: «Нас воспитывали, в свое время, не только правовым знаниям — я правовед, законник. А поскольку я правовед, законник, то я стараюсь привести в норму закон, исполнение Конституции — все, что вокруг нас. Потому и занялся сохранением исторических и культурных ценностей города. О реставрации памятника можно написать целый роман или рассказ. Я думаю, что еще это ждет».
10 років Євген Лясковський шукав варіанти фінансування для відновлення постаменту, і на 140-річчя архітектора його нарешті почули.
Григорій Гельфер, керівник Художньої ради при міському голові: «Мы нашли возможности, чтобы восстановить этот памятник».

Відновлювальними роботами зайнявся автор оригінального постаменту — архітектор Євген Амосов.

Євген Амосов, архітектор, автор пам’ятника: «Сейчас есть намерение сделать из гранита. Из гранита гапра — это другой материал, другая пластика, это мне надо придумать еще, поработать с гранитчиком. Будет барельеф, тоже из гранита сделанный. Я готов пока повторить».

Щоб не допустити нових актів вандалізму, планують не лише замінити матеріали пам’ятника на граніт, а ще й наведуть лад у парку «40-річчя звільнення Дніпра», щоб усунути «ефект розбитих вікон”.
Михайло Лисенко, заступник міського голови: «Работы по реконструкции парка планируются на 18-19 годы. Зоны развлекательной здесь не будет — здесь будет зона отдыха с благоустройством. То есть без всяких излишеств».
Автор — Ольга Самойленко Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою

Міністерством освіти і науки затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Ганною

09 Декабрь, 19:04
Прогноз погоди на 10 грудня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

  По області очікуємо хмарність і легкий вітер. Температура буде плюсова. А детально про погоду в Дніпрі та містах області

09 Декабрь, 19:01
Українці назвали Житомир найкращим містом за рівнем можливостей та свобод. Дніпро — на 17 місці

Це результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

09 Декабрь, 15:54
1 500 учасників з 25 країн: в Дніпрі проходить міжнародний турнір з танців

У суботу, 7 грудня, в Дніпрі урочисто відкрився XVIII Міжнародний турнір зі спортивних танців «Кубок Станіслава Шкляра». Захід проходить в

09 Декабрь, 14:07
На Дніпропетровщині вручили службові автівки 31 поліцейському офіцеру громади

  На Дніпропетровщині завершила навчання чергова група поліцейських офіцерів громад. Відтепер ще 31 офіцер охоронятиме спокій мешканців у 20 ОТГ

09 Декабрь, 13:57
Більше діджиталізації та нові стажування: молодь Дніпра розповіла Борису Філатову про враження від цілого дня роботи у міськраді

«У подальшому потрібен колективний формат. Ми його продумаємо. Гадаю, що до наступного Дня місцевого самоврядування ви зможете також побути зі

09 Декабрь, 13:46
Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня

Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня - про це

09 Декабрь, 10:06
Кабінет Міністрів створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі

Рішення прийняли на позачерговому засіданні Уряду. Про це повідомляє

08 Декабрь, 11:57