07 июля 2017, 16:43

Як «мертві душі» вкрали землю в живих людей: історія ФГ «Подоляночка» ( відео)

 

Мертві душі” на сучасний лад. У кінці 2016 року 120 власників землі в Криничанському районі дізналися кричущий факт: підписи на їхніх договорах оренди підробили. А потім, без згоди власників, маєтки передали в суборенду іншому підприємству. Все це – через одного державного реєстратора і без відома селян. Більше того: на восьми нових договорах оренди стоять підписи осіб, які на час підписання вже померли. Майже шість місяців журналісти 9 каналу слідкували за перебігом справ. Розповідає Акліна Елєвтєрова.

Засновник фермерського господарства «Подоляночка» Павло Сегаль-Лестеров викохує свою землю майже 20 років. Всі умови оренди кожного року виконуються належним чином, плата за користування паями надходить вчасно.

У мирі й злагоді селяни та природа жили до кінця 2016 року. Тоді одна із родичок померлого пайщика спробувала вступити в спадщину. Тут і дізналася від нотаріуса, що її на той час уже покійний батько начебто уклав новий договір оренди. Із фірмою, про яку раніше ніхто із селян не чув.

«В мене папа умер 22 февраля 2016 года. А в конце 2016 года стало известно, что 28 августа 2016 года на нього было оформлено фиктивные документы. Договор об аренде земли. Получается, что он встал с гроба, подписал им документы и лёг обратно».

Селяни почали розбиратися. І виявили дивну річ – ТОВ «Агро Плюс» без згоди і відома власників паїв заключили з ними договори оренди. Згодом їхню землю передали у суборенду. Начебто _новим_ орендарем назвалося ТОВ «Подоляночка» з крапкою в кінці. Тоді як пайщики весь час працювали із _фермерським господарством_ з тією самою назвою — «Подоляночка», та без крапки.

Ельза Морозова, власниця землі

«Рейдерським захватом забрали наші землі. І ми добиваємось правди. Ми хочемо правди. Ми хочемо нашу землю забрати назад. Де наша конституція? Де наш закон?»

Плутанину також вніс і неочікуваний позов до суду ТОВ “Подоляночки” з крапкою. За словами представників, їхньому, начебто, _законному_ праву оренди землі перешкоджає якраз ТОВ «Агро-Плюс.», в назві якого також в кінці стоїть крапка. Цікавим є те, що в обох товариств з обмеженою відповідальністю – один і той же власник. Селяни дізналися про судове рандеву двох незнайомих фірм, які претендують на їхню землю, та почали ходити на судові засідання. Це було в лютому 2017-го.

пані Бондаренко, власниця землі

«Вот эта перестрелка… Эта неясность вопросов… Меня никто не уведомил, что моя земля забрана, передана «Агро-плюс», потом передали товарыстру с точкой «Подоляночка.». Вы понимаете, это же… Вы – судья, Ваша честь. Я не хочу Вас учить, но это напоминает спектакль»

Власники землі кажуть: ніяких договорів оренди ні з ким, окрім фермерського господарства, не укладали. На кожному судовому засіданні вони прохали надати оригінали документів із ТОВ «Агро Плюс.», особливо їх цікавили ті, що підписані померлими. Однак до сьогоднішнього дня оригіналів договорів оренди пайщиків із ТОВ «Агро Плюс.» з крапкою ніхто не бачив. За однією із версій їхнього представника, всі договори просто… викрали.

Однією із загадок цієї історії є фігура державного реєстратора. Згідно з чинним законодавством, він мав упевнитись, що спірних питань по земельним ділянкам не виникне. Та цей випадок став виключенням. Нагальне питання досі не має відповіді – пан реєстратор на засідання в господарський суд жодного разу не з’явився.  Сергей Киреев, адвокат

Ситуацію розділили на різні предмети спору. Її намагаються вирішити у трьох судах: господарському, районному та адміністративному. Перший виніс рішення на користь _фермерського господарства_ — суддя визнав за ним право орендного користування спірними земельними ділянками.

Подібна «гоголівська» схема в сучасній Україні зустрічається не вперше. Пайщики Кіровоградщини також зіткнулися з тими, хто воскресає померлих заради підписів у договорах. Бездіяльність суддів на місцях ошуканих людей не вдовольнила, тож вони поїхали до столиці – вимагати втручання міністерства юстиції.

Юрист Сергій Кіреєв каже – подібне захоплення землі можливо через проріхи в законодавстві.

Селяни Дніпропетровщини також поїхали до мін’юсту. Увагу привертали мітингами, нагадували про себе зверненнями до чиновників. Свого домоглися: їхнє прохання нарешті розглянули, правду залишили за ними.

Так 04 квітня 2017 року Міністерство юстиції України задовольнило повністю подану колективну скаргу селян – власників землі та скасувало незаконні рішення державного реєстратора про реєстрацію договорів оренди з ТОВ «Агро Плюс.» та договорів суборенди з ТОВ «Подоляночка.», а самого державного реєстратор було позбавлено права вчиняти реєстраційні дії.

Та вдома чекав неприємний сюрприз. ТОВ “Агро Плюс” подав адміністративний позов і наразі намагається через суд скасувати наказ Міністерства юстиції України.

Літо рухається до зеніту, а кінця-краю судовим тяжбам нема. Ще в грудні близько 60 селян подали позови до Криничанського районного суду, аби договори оренди та суборенди землі, які вони не підписували, визнали недійсними. Та минуло півроку. А розглядати справи по суті досі не почали. Хоч за нормами Цивільного процесуального кодексу термін розгляду справ — 2 місяці.

Власники землі налаштовані рішуче – віддавати свою годувальницю не планують. Їхнє завзяття не гасить навіть повільне просування справ у судах Дніпропетровщини. Люди сподіваються на перемогу справедливості. 9 канал залишається стежити за ситуацією.

   

Вибір редакції

Одного із призвідників смертельного ДТП у Дніпрі відпустили на домашній арешт (коментар)

  Наразі вже з'ясовано, що в салоні "Ауді" під час ДТП були учасники злочинного угруповання. Вони тікали від патрульних на

19 Февраль, 23:17
У Кривому Розі затримали чоловіка, який розчленував жінку через борг у 200 гривень (КОМЕНТАР)

Кривава розправа через 200 гривень: у Кривому Розі затримали чоловіка, який розчленував людину. Один із фрагментів тіла знайшли місцеві в

19 Февраль, 21:51
Поліцейські затримали банду викрадачів людей і врятували жінку (КОМЕНТАР)

Поліцейські затримали чергову банду викрадачів людей. В її складі  четверо чоловіків. Двоє з них  судимі за тяжкі та особливо тяжкі

19 Февраль, 21:46
Пам’ять людей, що полягли у боях за Дебальцеве, вшанували у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Активна фаза боїв припала на період з  21 січня до 18 лютого 2015 року. Точну кількість загиблих, полонених та поранених

19 Февраль, 21:28
Теплий день і скромний вітер — прогноз погоди на 20 лютого  (ВІДЕО)

Теплий день і скромний вітер - прогноз погоди на 20 лютого 2020 року.            

19 Февраль, 19:10
Костюмована екскурсія Дніпром від Олександра Поля (ВІДЕО)

Познайомитися із історією Дніпра разом із видатною історично постаттю — у  березні в Дніпрі почнеться костюмована екскурсія "Видатні історичні постаті".

19 Февраль, 19:01
Курсанти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ нагадали про День Герба (ВІДЕО)

Нагадати українцям про День герба — на плацу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ провели святоковий флешмоб.   Близько сотні курсантів сформували

19 Февраль, 18:55
Дніпропетровський театр опери і балету підготував концерт Пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні

Жителів Дніпропетровщини запрошують на концерт пам'яті. Його підготував обласний театр опери і балету - до Дня Героїв Небесної Сотні. Вхід

19 Февраль, 15:59