31 Серпня 2017, 16:23

У Дніпрі стартував туристичний маршрут по осередках ракетної промисловості та космічної освіти (ВІДЕО)

14 кілометрів автобусом поєднують 5 опорних пунктів в одну космічну екскурсію. На диво, зупинок біля гігантів ракетної промисловості — немає. Про “Південмаш” і КБ “Південне” – лише розповідають.

Віктор Єкшов, екскурсовод, краєзнавець, історик: “Автобус ми уявимо, що це буде наша ракета сьогодні. І нас очікує такий міжпланетний переліт свого роду – від планети Альфреда Нобеля і фактично по декільком місцям, які пов’язані саме з космічною тематикою в нашому місті. Це і інноваційний парк ракет, це і Центр аерокосмічної освіти молоді, це і планетарій наш, а також цікаві артефакти сучасні на набережній”.

Тривалість екскурсії — три з половиною години. 30 серпня вона була пробною. По завершенні маршрут допрацьовують – за студентськими зауваженями. Тому дата наступної турпоїздки  поки невідома. Організатори кажуть: потрібен більш інноваційний підхід — зокрема, в центрі аерокосмічної освіти імені Макарова.

Анна Коляда, начальниця відділу туризму КП “Агентство розвитку Дніпра”: “Добавить, может быть, какие-нибудь LED-экраны, какие-то интерактивные вещи в Макарова, чтобы оживить всё наше прошлое в инновационном настоящем и как бы вперед, в светлое будущее!

Ще у центрі Макарова планують розмістити великі макети фантазійних космічних кораблів. Тут екскурсія затримується найдовше: гості розглядають експонати і збирають макети літальних апаратів. Наступні відвідувачі зможуть ще й розмалювати речі петриківським розписом. Поки що космічний маршрут — єдиний для всіх. Матеріал і його подачу адаптуватимуть під різні цільові аудиторії – школярів, студентів і гостей міста. Трохи згодом планують впровадити альтернативні туристичні шляхи.

Анна Коляда, начальниця відділу туризму КП “Агентство розвитку Дніпра”: “Хотим провести конкурс среди направления туризма разных университетов – как раз по созданию разных маршрутов, поиграться с ними”.

У мріях організаторів екскурсії — відкрити до відвідування хоча б кілька залів “Південного машинобудівного заводу”, який ще жодного разу не пустив на власну територію туристів.

Віктор Єкшов, екскурсовод, краєзнавець, історик: “Буквально минулого року ЦРУ в Америці величезну кількість документів відкрило для вільного доступу. Ну, і я ж на початку цього року поліз шукати, що ж там є про Дніпропетровськ радянського часу. І виявилося, що основне, що шукали шпигуни на той час, вибачайте, але так було, – це або наші мости, або заводи. Вони якісь від руки робили замальовки, надсилали це до Америки, але найбільш цікавив їх саме Південний машинобудівний завод”.

Можливо, вже скоро відкриття здобутків заводу для туристів стане більш реальним.

Максим Ткаченко, засновник космічного інкубатора “Space Hub”: “В сентябре месяце, я вам приоткрою тайну, будет…, уже договорено о космическом кластере — все эти предприятия объединятся. Бизнес какой-то, который самоорганизовался в Днепре, – это государственные предприятия КБ и ЮМЗ, и это университеты – физтех ДНУ. У нас будет Космическая долина. Космическая. Силиконовая долина занимается земными проектами, а мы будем галактическими”.

Єдиним космічним фронтом дніпряни планують вибороти у держави та спонсорів більше фінансування.

Максим Ткаченко, засновник космічного інкубатора “Space Hub”: “В Украине нет бюджета на развитие космоса вообще. В Америке бюджет развития космоса 50 млрд. долларов в год, в Украине – 29 млн. гривен на 60 предприятий”.

А поки космічні активісти влаштовуватимуть екскурсії на комерційних засадах.

Анна Коляда, начальниця відділу туризму КП “Агентство розвитку Дніпра”: “Это только первое мероприятие. Потом планируется еще ряд вечеринок на космическую тему, потому что мы хотим, чтобы космос жил, а не просто был таким абстрактным понятием из прошлого”.

Автор – Юлія Красовська

Камера – Андрій Райський

Вибір редакції

По той бік об’єктива: у дніпровському музеї “Машини часу” відкрили виставку, присвячену фотографам (ВІДЕО)

Вернісаж відбувся 9 липня. Автором є відомий дніпровський журналіст і фоторепортер Володимир Рязанов. Він приурочив її до професійного свята —

10 Липень, 17:49
11 липня – день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря (ВІДЕО)

11 липня - день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря  

10 Липень, 17:47
Національний Сорочинський ярмарок-2020 відбудеться з 18 по 23 серпня

Наймасштабніший і найвідоміший в Україні та за її межами ярмарково-виставковий захід - Національний Сорочинський ярмарок - розпочав підготовку до відкриття.

10 Липень, 14:49
Прогноз погоди на п’ятницю, 10 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

09 Липень, 19:20
Країни на карантині — чи планують дніпряни відпочинок за кордоном? (ВІДЕО)

Попри пандемію коронавірусу, 23 країни світу наразі відкриті для українських мандрівників. Водночас в'їзд на територію Європейського союзу поки що обмежений.

09 Липень, 17:59
На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя

На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький - Кривий Ріг - Запоріжжя, вже укладено договір.

09 Липень, 10:03
Олімпійський центр планують відкрити у Дніпрі до кінця 2020 року (КОМЕНТАР)

Один із найстаріших стадіонів нашого міста, “Трудові резерви”, довго був занедбаний. Лише влітку 17-го року тут відкрили нові футбольні й

08 Липень, 22:18
Вантажівка з тротуарною плиткою провалилася на проспекті Яворницького в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Вантажівка з тротуарною плиткою провалилася у центрі Дніпра. Інцидент стався на перехресті проспекту Яворницького та вулиці Жуковського. На цьому місці

08 Липень, 19:38