14 Вересня 2017, 15:21

Колекціонерка Майя Ернст почала інтерактивні лекції про етнічний одяг і прикраси українок (відео)

Як вбиралися жінки кінця 19-го початку 20-го століття в Україні? На це питання знає відповідь Майя Ернст. Вона колекціонує український старовинний одяг і в її надбанні є вбрання із усіх куточків сучасної України. Свою колекцію не тримає в шафі, а показує дніпрянам. Цього разу Майя спробувала відтворити етнічний образ нашого регіону для школярів. А також показала як вдягались і на інших територіях України. Свою малу частину колекції представила учням гімназії №12.

Широка та довга конопляна сорочка із скромно вишитими рукавами, поверх неї спідниця, яку тримає червона крайка, а зверху жилет вільного крою. Це характерне жіноче вбрання для нашого регіону і йому вже сто років. Учениця 9-го класу Аліна такий наряд приміряє вперше.

Аліна Месникова – учениця 9-го класу НВК №12

Тут дуже багато одягу, тому дуже незвично, не так як сподівалося, не так жарко.

Власниця колекції, пані Майя розповідає, що сучасна Дніпропетровська область на стику із трьома іншими регіонами. Тому і одяг схожий із сусідніми областями.

Майя Ернст – колекціонерка

Як завжди буває на якихось прикордонних областях воно схоже один з одним. Це були плахти такі, як полтавські, спідниці такі, як були на Київщині чи на Чернігівщині, були корсетки, які побутували на Полтащині.

Гуцульщина має багатші кольори у вишивці. Орнамент геометричний: ромби, колодязі, баранячі роги, гачки та хрести. Олександра дуже любить вишивку і в її шафі не одна сукня та сорочка, щоправда на сучасний лад.

Олександра Адамчук – учениця 9-го класу НВК №12

Мені подобається ця вишивка, але я думаю, що на нашій території такого не було. І якщо чесно, я бачу таке вперше. \\\ Вставки робили для того, щоб зручно було ходити у горах.

Така різноманітність у вишивці має декілька пояснень

Майя Ернст -колекціонерка

Гуцульські райони завжди дуже відрізняються, вони всі яскраві. Але це типово для одягу горських народів, не лише України. Якщо ми подивимось і на Балкани, то ми теж побачимо цю яскравість. Є різні припущення, мені подобається одного колекціонера, він каже, що гуцули дивились на полонину, там різні квіточки, вони дивились на це і ось собі щось)

Колекціонерка зізнається, у її спадку безліч прикладів українського національного вбрання і тому вона радо показує елементи своєї колекції як на День міста, так і на запрошення шкіл. Колекцію розпочала її мама, проте сама Майя цінність у старожитності побачила зовсім нещодавно.

Майя Ернст – колекціонерка

Мати років двадцять тому почала колекціонувати старовинні сорочки. Мені це було дуже дивно. Я казала, що кому це треба. Це усе старйо. \\\ А потім трошки мене захопили прикраси з бісеру українські. Я почала цікавитись, досліджувати їх. Потім потроху почала колекціонувати сорочки і в мене зараз сорочок більше ніж костюмів)

Колекціонування народного одягу 19 та 20 століть – справа не з легких. Літні люди продавати його не хочуть, а нащадки, навпаки, не бачать в ньому цінності, і знищують.

Майя Ернст – колекціонерка

Це дуже тяжко – самій їздити, бо бабусі нічого не віддають, навіть якщо в них є. Кажуть, що гроші нам не потрібні, це наша пам”ять, це мені мати вишивала, або бабуся. Вони це нікуди не віддають, потім це все з”їдають миші, потім бабуся помирає, а внуки, які приїздять все це палять на городі.

Вибір редакції

Садна, забої голови, внутрішніх органів та черевної порожнини – в Кам’янському 3-річна дитина випала з вікна (КОМЕНТАР)

  Числені ссадна, забої голови, черевної порожнини, внутрішніх органів, в тому числі мозку, рвана рана ротової порожнини та контузія обох

01 Липень, 22:01
Кругосвітня подорож, щоб зібрати кошти на перший в Україні реабілітаційний центр (ВІДЕО)

  Починали велопробігом до Берліна, а тепер наважилися на кругосвітню подорож. «Подаруй надію» — проєкт, де батько та син планують

01 Липень, 18:06
Прогноз погоди на четвер, 2 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Літній Ед і нам з вами вже час обговорити поведінку погоди у четвер. Ультрафіолетовий індекс тримається

01 Липень, 18:00
Ковток повітря: в обласну лікарню ім. Мечникова продовжують надходити апарати штучної вентиляції легень (ВІДЕО)

Сьогодні це надважливо, адже їх потребують не тільки хворі на COVID-19. Зазвичай штучна вентиляція легень  може мати вирішальне значення і

01 Липень, 16:29
Пандемія коронавірусу в Україні та світі – актуальна інформація (ВІДЕО)

  664 - саме стільки нових випадків коронавірусу зафіксували в Україні за останню добу. З них 32 дітини та 44

01 Липень, 15:53
З Дніпропетровщини до Генічеська з 3 липня поїдуть два потяги

01 Липень, 14:44
У Дніпрі пройшла акція проти призначення Шкарлета очільником МОН (КОМЕНТАР)

Негайно відсторонити з посади нового виконуючого обов’язки міністра освіти України. Цього вимагали активісти у Харкові, Києві, Чернівцях, Львові та Дніпрі. 

30 Червень, 22:56
22 абітурєінти в Дніпропетровській області відсторонені через підвищену температуру (КОМЕНТАР)

Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні триває - 30 червня абітурієнти написали тест з української мови  та літератури.  Щоб провести іспити

30 Червень, 21:12