06 октября 2017, 17:23

Мешканці-герої: в будинку на проспекті Героїв 10 років тече дах (відео)

Обвуглені стіни, запах гарі та купка вцілілих речей. Такі наслідки пожежі, що трапилась 2 вересня в квартирі пані Олени. Жінка мешкає на останньому поверсі 9-поверхівки.

Олена Охотник — потерпіла від пожежі: «Рано вийшла, а в мене такий запах в квартирі, як в бані. Вода та запах мокрої стелі. Я подивилась по квартирі і вирішила, що скрізь у мене мокро. Я відкрила вікна, тут дві кімнати суміжні, відкрила двері. Щоб не в коридор провітрить, а щоб там скоріше висихало. От мені постукала сусідка і каже, що десь пахне гар’ю. Кажу: «Нічого не пахне». Виходжу сюди, кажу: «Наташа, у мене все гаразд». Вона звідти виходить і дивимось обидві, а з-під порогу йде чорний дим».
Пані Олена припускає: пожежа могла трапитись через замикання електропроводки саме у вологій стіні. Її сусіди підтримують, бо у будинку не дах, а сито,  кажуть вони. І після пожежі, що сталася, хвилюються вже за свої помешкання.
Олена Євменкова — мешканка квартири №36: «Вот эта вся стена, которая идет через всю квартиру, она вся мокрая. То есть слив идет вот на одну эту трубу. Опять же, это тоже делалось жильцами, потому что сгнила полностью труба водосточная».
Раніше пані Олена зверталась до КЖЕПУ за допомогою, але на проблему грошей не вистачало.
Олена Охотник — потерпіла від пожежі: «Оця стіна, на ній треба було два рази на рік переклеювати шпалери, бо пліснявіло і текло.  Немає жодного кутка в квартирі, де б не було води».
У КЖЕПі відповідають: це не найбільш обділений увагою будинок в місті, адже за бюджетний кошт минулого року капітально відремонтували другий під`їзд. Перший залишився на цей рік.
Анатолій Коваленко — директор КЖЕП Соборного району: «На этот дом за последние два года было потрачено большое количество бюджетных средств. Сделано: один подъезд кровли, швы, отмостка — это все за счет бюджета. Потому что за счет жителей с трудом можно оплачивать электроэнергию и дворника. В этом году выделены деньги на вторую половину кровли, она будет сделана в ближайшее время. Она сегодня в титуле, проходит «Прозорро» и подрядчик становится туда буквально со следующей недели».
Зараз пані Олена поступово оговтується від пожежі, а допомагають їй у цьому сусіди та небайдужі люди. Допомоги від КЖЕПу очікувати не варто.
Анатолій Коваленко — директор КЖЕП Соборного району: «ЖЕК внутри квартиры не решает, потому что это частная собственность. В конце концов, мы можем привести подъезд в порядок, если в этом есть необходимость. А так, — это социальные службы и депутаты, если она обратится». Олена Охотник — потерпіла від пожежі: «Я збирала з 1950 років бібліотеку і трохи хобі в мене було, фольклор. Так от, я хочу сказати, що в казках тільки чарівники роблять щось добре, а у нас, як виявилось, люди.  Як я вискочила в гумових капцях, в шортах та футболці, вони назбирали гроші на окуляри, на те, щоб прохарчуватись, на ліки, і дали мені навіть одягтися».
Автор — Евеліна Михайленко Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Розпорядження міської комісії ТБНС про обмеження транзитного руху не є законним, — юристи (КОМЕНТАР)

Не пускати гостей з інших областей, розвертати транзитний транспорт і вимірювати температуру кожній людині. Так вирішила Дніпровська міська комісія з

08 Апрель, 20:01
Поліцейські Кривого Рогу масово перевіряють, як мешканці дотримуються карантину (КОМЕНТАР)

Понад 300 правоохоронців вийшли на вулиці Кривого Рогу, щоб проконтролювати як містяни дотримуються умов карантину. Поліцейські перевіряють носіння масок, щоб

08 Апрель, 19:44
Масовий спалах коронавірусу у Першотравенську: джерело інфікування — біблійна школа (КОМЕНТАР)

Масовий спалах коронавірусу у місті Першотравенськ — це 120 кілометрів від Дніпра. 6 квітня тут виявили шістьох хворих. Наступного дня

08 Апрель, 19:29
Карантинні обмеження в Україні : чи все відповідає закону (актуальне інтерв’ю)

 Актуальне інтерв'ю:  говоримо про карантинні обмеження, які майже одночасно ввела і місцева влада і кабінет міністрів. Чинності вони набули 6

08 Апрель, 18:44
Прогноз погоди на 9 квітня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

08 Апрель, 18:05
Діти-сироти у Дніпрі потребують допомоги — запасів у закладах вистачить не більше, ніж на місяць карантину (ВІДЕО)

Підгузки, дезинфікуючі засоби, продукти харчування — такі речі особливо потрібні на карантині підопічним інтернатних закладів, дитячих будинків та реабілітаційних центрів.

08 Апрель, 17:10
На Дніпропетровщині готують до введення в експлуатацію нову ділянку решетилівської траси

Тришарове асфальтове покриття, товщиною півметра. На Дніпропетровщині готуються вводити у експлуатацію нову ділянку траси державного значення Н-31. Поступово відкриватимуть для

08 Апрель, 16:59
До кінця квітня всі ті, у кого пенсія нижча ніж 5 тисяч гривень, отримають доплату в 1 тисячу

    "Уже відучора ми розпочали додаткові виплати пенсіонерам, яким за 80. Із наступного тижня доплачуватимемо по 1 тис грн

08 Апрель, 14:47