11 октября 2017, 16:38

На Дніпропетровщині випробовують нові методи роботи з умовно засудженими жінками(ВІДЕО)

Пенітенціарії впевнені: такі заходи сприятимуть не лише профілактиці злочинності, а і швидкій адаптації цієї категорії жінок у суспільстві.

З лютого 2017-го Вікторія має статус умовно засудженої. Молодиця перебуває на випробувальному терміні та зізнається: участь у незвичному тренінгу та знайомство з жінками зі схожою долею — це крок до самопізнання.

Вікторія Янковська, умовно засуджена: «Что пооткрывали такие центры, это, слава Богу, хорошо, особенно для таких женщин, которые осужденные.  Сразу меня хотели посадить, потом в апелляционном суде мне, с учетом того, что у меня маленький ребенок несовершеннолетний, дали 7 лет условно».

Тренінг під назвою «Я — жінка! Перезавантаження. Нова Я!» організували пенітенціарії. Індивідуальну психокорекційну роботу із засудженими тут проводять постійно, а от груповий захід став новацією як для фахівців, так і для десятьох його учасниць.

Вікторія Балабан, заступник керівника відділу з питань пробації центрально-міського району Кривого Рогу: «Цей тренінг для жінок організований з метою того, щоб вони повірили у свої сили, стали на шлях виправлення та почали правослухняний спосіб життя, а також він надає змогу кожній жінці розкрити у себе жіночність і інші якості, про які іноді, у зв’язку з тим, що вони засуджені, вони забувають».

Наважитися і прийти на тренінг було нелегко, зізнаються учасниці. Втім, усі сумніви розвіяла дружня атмосфера заходу. Під час багатогодинної зустрічі присутні переглянули спеціальні фільми, отримали задоволення від арт-терапії, а ще обговорили складні життєві ситуації, в яких опинилися.

Світлана Кузнєцова, психолог відділу з питань пробації центрально-міського району Кривого Рогу:«Це звичайні жінки, вони також потребують уваги, психологічної підтримки, з ними не важко працювати. Спочатку вони закриті, замкнуті, але в процесі роботи вони проговорюють свої проблеми і дуже раді такому спілкуванню».

Найбільш корисними виявилися поради юристів. Про існування в Україні вторинної безоплатної правової допомоги дехто з жінок почув вперше.

Ганна Лактюшина, представник Криворізького центру з надання безоплатної правової допомоги: «Роз’яснені було з яких питань можуть звертатися особи за правовою допомогою — це складання процесуальних документів стосовно розірвання шлюбу, стягнення аліментів, договірні відносини і будь-які інші питання».

У Кривому Розі більше сотні умовно засуджених жінок і всі вони потребують уваги та підтримки. Пенітенціарії обіцяють: відтепер групові тренінги, спрямовані на профілактику злочинності та адаптацію цієї категорії жінок у суспільстві, проводитимуть щомісяця.

Автор — Артур Терещенко

Камера — Олександр Самсонов

Вибір редакції

Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51