11 Жовтня 2017, 16:38

На Дніпропетровщині випробовують нові методи роботи з умовно засудженими жінками(ВІДЕО)

Пенітенціарії впевнені: такі заходи сприятимуть не лише профілактиці злочинності, а і швидкій адаптації цієї категорії жінок у суспільстві.

З лютого 2017-го Вікторія має статус умовно засудженої. Молодиця перебуває на випробувальному терміні та зізнається: участь у незвичному тренінгу та знайомство з жінками зі схожою долею – це крок до самопізнання.

Вікторія Янковська, умовно засуджена: «Что пооткрывали такие центры, это, слава Богу, хорошо, особенно для таких женщин, которые осужденные.  Сразу меня хотели посадить, потом в апелляционном суде мне, с учетом того, что у меня маленький ребенок несовершеннолетний, дали 7 лет условно”.

Тренінг під назвою «Я – жінка! Перезавантаження. Нова Я!» організували пенітенціарії. Індивідуальну психокорекційну роботу із засудженими тут проводять постійно, а от груповий захід став новацією як для фахівців, так і для десятьох його учасниць.

Вікторія Балабан, заступник керівника відділу з питань пробації центрально-міського району Кривого Рогу: «Цей тренінг для жінок організований з метою того, щоб вони повірили у свої сили, стали на шлях виправлення та почали правослухняний спосіб життя, а також він надає змогу кожній жінці розкрити у себе жіночність і інші якості, про які іноді, у зв’язку з тим, що вони засуджені, вони забувають”.

Наважитися і прийти на тренінг було нелегко, зізнаються учасниці. Втім, усі сумніви розвіяла дружня атмосфера заходу. Під час багатогодинної зустрічі присутні переглянули спеціальні фільми, отримали задоволення від арт-терапії, а ще обговорили складні життєві ситуації, в яких опинилися.

Світлана Кузнєцова, психолог відділу з питань пробації центрально-міського району Кривого Рогу:«Це звичайні жінки, вони також потребують уваги, психологічної підтримки, з ними не важко працювати. Спочатку вони закриті, замкнуті, але в процесі роботи вони проговорюють свої проблеми і дуже раді такому спілкуванню”.

Найбільш корисними виявилися поради юристів. Про існування в Україні вторинної безоплатної правової допомоги дехто з жінок почув вперше.

Ганна Лактюшина, представник Криворізького центру з надання безоплатної правової допомоги: «Роз’яснені було з яких питань можуть звертатися особи за правовою допомогою – це складання процесуальних документів стосовно розірвання шлюбу, стягнення аліментів, договірні відносини і будь-які інші питання”.

У Кривому Розі більше сотні умовно засуджених жінок і всі вони потребують уваги та підтримки. Пенітенціарії обіцяють: відтепер групові тренінги, спрямовані на профілактику злочинності та адаптацію цієї категорії жінок у суспільстві, проводитимуть щомісяця.

Автор – Артур Терещенко

Камера – Олександр Самсонов

Вибір редакції

Регіональна Дніпропетровська комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області

Регіональна комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області.  

04 Червень, 22:11
Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити

Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, щоб вже цього року розпочати будівельні роботи. Про це заявив міністр

04 Червень, 21:48
Анонім погрожував вибухами та зумисним зараженням COVID-19 (коментар)

На електронну пошту різних спецслужб прийшов лист про те, що нібито анонім заклав бомби по всьому місту. У повідомленні сказано,

04 Червень, 21:43
З 4 по 6 червня надзвичайники проведуть санобробку вулиць у найбільших містах Дніпропетровщини (КОМЕНТАР)

З 4 по 6 червня надзвичайники планують провести санітарну обробку вулиць у найбільших містах Дніпропетровщини. Для цього за рахунок обласного

04 Червень, 20:52
У зоозоні Павлоградського хімзаводу у пари бізонів народилося дитинча (КОМЕНТАР)

В зоозоні Павлоградського хімзаводу у пари бізонів народилося дитинча   Заповідник хімзаводу, де живуть близько 200 різних тварин, днями поповнився

04 Червень, 19:39
Легенда про жасмін. Прогноз погоди на 5 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

Легенда про жасмін. Прогноз погоди на 5 червня, п'ятницю. Дніпро і область  

04 Червень, 17:45
Утилізація ракетного палива радянських міжконтинентальних ракет у Павлограді — відбудеться (ВІДЕО)

Утилізація ракетного палива радянських міжконтинентальних ракет у Павлограді — відбудеться. Більше 133 мільйонів гривень з резервного фонду виділили на утилізацію

04 Червень, 17:42
Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, – міністр інфраструктури

Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, щоб вже цього року розпочати будівельні роботи. Про це заявив міністр

04 Червень, 17:28