12 Жовтня 2017, 18:00

У Дніпрі створюють програму паліативної допомоги невиліковно хворим(ВІДЕО)

Піти з життя гідно та без болю. Представники мерії Дніпра презентували концепцію програми паліативної допомоги. Це – комплекс підтримки осіб, у яких обмежений термін життя внаслідок невиліковного захворювання. Паліативний статус може отримати як дитина, так і дорослий, у людини може не бути інвалідності або хронічної хвороби, що вона передбачає допомогу від держави, отримання знеболення тощо.

Тож створення цієї програми, окрім соціального, має важливе юридичне значення. На законодавчому рівні представники міста і області планують затвердити розлогий комплекс, що він забезпечить належний догляд за людьми із паліативним статусом.

Є одне “але” — у найкращому випадку програма почне працювати лише у 2018 році.

Станом на 2017 рік в Україні досі не існує єдиної системи паліативної допомоги. Лише деякі міста впроваджують поодинокі програми, аби підтримати належний рівень життя невиліковно хворих. Представники місцевого самоврядування Дніпра зараз розробляють покращену міську програму паліативної допомоги.

Оновлений комплекс заходів має на меті покращити доступ людей із паліативним статусом до знеболення, калоприймачів, ходунків тощо. Також автори програми хочуть залучити до роботи соціальні служби, психологів, духовенство і відкрити навчальний центр для медичних сестер і сімейних лікарів.

Планується, що програма працюватиме із 2018 до 2012 років.

Однак деякі активісти вважають: рік очікування — це дуже довго, бо рахунок йде на місяці і тижні, а у багатьох людей немає якісного знеболення.

Як кажуть розробники програми, найближчим часом її планують винести на сесію міської ради. Якщо її приймуть, Дніпро стане першим містом, в якому запрацює комплексна програма допомоги паліативним хворим.

Автор – Аліна Елєвтєрова,

Камера – Олександр Вернігоров

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 червня, вівторок. Дніпро і область ((ВІДЕО)

01 Червень, 18:03
Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49