30 октября 2017, 18:32

Запах газу і труп коммунальника у котельні: вихідними мешканці будинку номер 36 вулиці Володимира Великого стали свідками та мало не жертвами трагедії (ВІДЕО)

У п’ятницю по обіді тепловики почали запускати котельню на вулиці Володимира Великого. Співробітник, літній чоловік, після запуску лишився у підвалі сам — слідкувати за обладнанням. Близько десятої вечора мешканці перших поверхів запанікували — відчули сильний запах газу. Котельня була замкнена, крізь шпарини тхнуло газом. При цьому ніхто не бачив, чи виходив майстер. Люди телефонують дільничному котельні та в службу порятунку, ламають решітки, приносять старі ключі — іншими словами намагаються якнайшвидше відкрити підвал. Одним із ключів двері котельні таки вдалося відкрити.  
Любов Богоявленьска, мешканка будинку: «Человек уже находился возле двери, в сознании как бы… без сознания, ну, мы надеялись. Вытащили его срочно на улицу, начали вызывать скорую помощь. Приехали в течение трех минут, установили факт смерти».
Свідки розповідають: газівники, що прибули за викликом, навіть не перевірили, що всередині.  
Оксана Альошина, мешканка будинку: «У них с собой не было противогазов, и потому они туда не пошли. Просто сверху перекрыли вентиль и на этом все закончилось».
Намагаємося звернутися до «Дніпрогазу»… Потім вийшов чоловік, який відмовився представлятися.
«Случай был в теплосети, их оператор погиб от угарного газа. Горгаз тут не при чем».
Рушаємо до тепловиків. Кажуть, міськрада заборонила давати будь-які коментарі, а у відділі праці установи навіть й не чули про цю подію.
«По поводу погибшего сотрудника вашего», – «Я ничего не даю», – «А к кому мы можем обратиться?» – «Не знаю. Руководства нет. Мы еще не знаем ничего».
Заступник мера по ЖКГ від коментарів також відмовляється. Проте ми все ж знайшли можливість задати питання особисто.  
Михайло Лисенко: «А кто говорит, что была утечка газа? Со слов человека, который сменил его на смене, он сказал, что он жаловался на плохое самочувствие. Родственники погибшего, т.е. его жена, которая с ним сейчас не проживает, она говорила, что ранее у него продолжительное время были проблемы с сердцем».
Михайло Лисенко підтверджує: він особисто заборонив тепловикам спілкуватися з пресою. І додає: витік газу дав би вибух. Але чому люди взялися опівночі ламати двері котельної, якщо не пахло одорантом природного газу? Власне чадний газ нічим не пахне, втім, поліція сьогодні каже: чоловік саме вчадів.  
Марія Стаднік, речниця ГУ НП України у Дніпрі: «Попередня причина смерті – отруєння угарним газом. На даний момент котельня, де сталася смерть чоловіка, опечатана, проводяться слідчі дії. За данним фактом відкрите кримінальне провадження за ч.2 статті 71ї — порушення вимог законодавства про охорону праці».
Окремо слід зауважити, що рятувальники тієї ночі наказали мешканцям відкрити вікна й вийти з будинку, доки приміщення не провітряться.  

Вибір редакції

Дніпровські школи і садки перевіряють на виконання правил пожежної безпеки

«У школах міста навчається понад 100 тисяч дітей, у дитячих садочках – близько 34 тисяч. Ми розуміємо, наскільки важливо організувати

24 Январь, 19:45
Історичний музей Дніпра — це потужний ресурс, що має працювати не тільки в науковій площині!

  75 дослідницьких робіт, семінари, виставки та форуми - це лише частина проектів, що були реалізовані Історичним музеєм у 2019

24 Январь, 19:41
Прогноз погоди на вихідні, 25 та 26 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

24 Январь, 19:37
Пожежна безпека під землею — надзвичайники перевірили  дніпровський метрополітен (КОМЕНТАР)

Пожежна безпека в метро. Надзвичайники перевірили дніпровський метрополітен. Позапланова інспекція пройшла 22 січня на станції Вокзальна. Ревізори оглянули вогнегасники, пожежні

23 Январь, 23:32
Невідома біла речовина з труби на Набережній виливається до Дніпра (КОМЕНТАР)

Невідома біла речовина, що витікає з труби неподалік житлового масиву "Перемога-1", вже другий день виливається одразу до Дніпра. Місцеві б’ють

23 Январь, 23:28
Асфальт, що просів на перехресті вулиць Короленка і Святослава Хороброго у Дніпрі, наразі відновлений (КОМЕНТАР)

На місці працювали робітники КП "Водоканал". Нашій знімальній групі повідомили: колодязь під покриттям обстежили, труби перевірила інспекція — вони цілі.

23 Январь, 23:21
Дніпро пройшов перший етап конкурсу на звання «Велика культурна столиця України-2020»

23 Январь, 18:47
Дванадцять незаконних модульних автозаправних станцій ліквідували у Дніпрі

23 Январь, 18:33