01 Листопада 2017, 17:44

Досліджуючи місця запеклих боїв Другої світової, пошуковці знайшли рідкісний артефакт – орден Бойового Червоного Прапора(ВІДЕО)

Вересень 2017-го. Досліджуючи місця запеклих боїв Другої світової, пошуковці випадково знаходять дуже рідкісний орден.

 

«Номер – 20004. Офигеть. Первый раз вижу вживую. Я тоже».

Ярослав Жилкін, голова ВГО “Союз “Народна пам’ять”: «Большая удача на самом деле найти среди поля в земле одиночный маленький металлический предмет. И, о чудо, – это орден Боевого Красного Знамени. У нас у всех перехватило дыхание».

З архівів стало відомо: орден належав старшому лейтенанту Григорію Гащенку . В 41-му офіцер двічі виводив свій підрозділ з оточення під Києвом, за що й був нагороджений. А от весною 42-го переграти смерть не вдалося – частина роти разом із командиром загинула у так званому «Барвенківському котлі». Попри всі складності пошуковці відшукали рідних героя. Вони з Київщини. З гордістю приймаючи нагороду, син Григорія Гащенка не міг стримати емоцій. Нарешті 77-річний чоловік знає де і як саме загинув його батько.  

Анатолій Гащенко, син загиблого героя: «Пропавший без вести – это человек, который исчез. Это не похоронка, что погиб в бою. Сейчас я знаю, что он в сырой земле, погиб  смертью храбрых».

Разом із нагородою рідним Григорія Гащенка передали й частину його особистих речей. Деякі з них не просто вціліли, а й добре зберіглися.
Марія Ткачук, праонука загиблого героя: «Я обязательно передам орден и все артефакты, которые были найдены вместе с ним, своим внукам».

На полі, де загинув старший лейтенант Григорій Гащенко, члени експедиції знайшли рештки ще понад двох десятків радянських вояків. Процес їх ідентифікації триває.

Автор – Артур Терещенко

Камера – Олександр Самсонов

Вибір редакції

11 липня – день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря (ВІДЕО)

11 липня - день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря  

10 Липень, 17:47
Національний Сорочинський ярмарок-2020 відбудеться з 18 по 23 серпня

Наймасштабніший і найвідоміший в Україні та за її межами ярмарково-виставковий захід - Національний Сорочинський ярмарок - розпочав підготовку до відкриття.

10 Липень, 14:49
Прогноз погоди на п’ятницю, 10 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

09 Липень, 19:20
Країни на карантині — чи планують дніпряни відпочинок за кордоном? (ВІДЕО)

Попри пандемію коронавірусу, 23 країни світу наразі відкриті для українських мандрівників. Водночас в'їзд на територію Європейського союзу поки що обмежений.

09 Липень, 17:59
На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя

На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький - Кривий Ріг - Запоріжжя, вже укладено договір.

09 Липень, 10:03
Олімпійський центр планують відкрити у Дніпрі до кінця 2020 року (КОМЕНТАР)

Один із найстаріших стадіонів нашого міста, “Трудові резерви”, довго був занедбаний. Лише влітку 17-го року тут відкрили нові футбольні й

08 Липень, 22:18
Вантажівка з тротуарною плиткою провалилася на проспекті Яворницького в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Вантажівка з тротуарною плиткою провалилася у центрі Дніпра. Інцидент стався на перехресті проспекту Яворницького та вулиці Жуковського. На цьому місці

08 Липень, 19:38
Інспекція дніпровських маршруток – транспорт у неналежному стані знімають з роботи (ВІДЕО)

Проект “Смерть маршруткам” у Дніпрі продовжується. Інспекція міського департаменту транспорту проводить перевірки маршрутних автобусів. Перевіряють санітарний і технічний стан маршруток.

08 Липень, 17:43