02 ноября 2017, 18:19

Археологи Дніпра знайшли три цінні артефакти різних історичних періодів (ВІДЕО)

Артефакти вже поповнили кам`яну колекцію Дніпровського національного історичного музею імені Яворницького. Щоправда, спершу їх відреставрують та детально вивчать.

Чи то жертовниця, чи то просто етнографічна пам’ятка 19-го століття, — історики ще сумніваються. Але що цей предмет цінний — впевнені. Кам`яний предмет глибоко сидить у землі і без додаткових знарядь — не відкопаєш.

Василь Розтрьопа — науковий співробітник дніпровського історичного музею ім. Яворницького: «Можливо, що вона була зроблена набагато раніше і з негосподарськими цілями. Можливо, це був якийсь жертовник. А можливо, просто був якийсь роботящий господар, в якого було дуже багато енергії і він в каменюці діаметром метр видовбав для своїх улюблених курочок поїлку».

Найціннішою знахідкою історики вважають скіфську стелу, датовану 5 століттям до нашої ери. Просто неба вона пролежала між полями на околиці села Вишневе близько ста років, припускає історик Дмитро Романчук.

Дмитро Романчук — старший науковий співробітник дніпровського історичного музею ім. Яворницького: «Тут неподалік є два кургани. Скоріше за все, відсотків на 90, ця стела стояла на цих курганах, а потім була скинута для того, щоб не заважати сільськогосподарським роботам, її просто перетягнули сюди, в посадку».

Впізнати у цій груді гранітного каменю історичну пам’ятку практично неможливо.

Дмитро Романчук — старший науковий співробітник дніпровського історичного музею ім. Яворницького: «Вона, скоріше за все, рання, тому що слабо промальована, слаба іконографія, але чітко видно голову, плече, рука зігнута в районі пояса. Видно тут прикрасу. Якщо промалювати, це те, що ми зробимо в музеї, там, скоріше за все, проявляться якісь вирази обличчя».

Третя знахідка також розміщувалась на кургані. Це стелоподібний камінь, можливо, часів енеоліту.

«Антропоморфний камінь, стелеподібний. Можна сказати, що не дуже цінний. Часто зустрічається на курганах, але все одно, якщо вони виявлені під час розвідки, ми повинні забирати, передавати їх до фонду музею».

Василь Розтрьопа — науковий співробітник дніпровського історичного музею ім. Яворницького: «У музеї ми вже будемо в літературі шукати аналогії більш точні».

Знайдені артефакти історики передали до фондів дніпровського історичного музею. Перш ніж вони стануть музейними експонатами, їх мають вивчити та відреставрувати.

Вибір редакції

Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51
На Дніпропетровщині зросла кількість ДТП

Майже 6 тисяч аварій сталося на автошляхах Дніпропетровської області у 2019-му. Їх кількість, порівняно з минулим роком, зросла, наголосили на

17 Октябрь, 17:08
Із 2019 року мешканці Дніпропетровщини самі можуть обирати банк для отримання монетизованої субсидії

Мешканці Дніпропетровщини, які отримують субсидію готівкою, можуть самостійно обрати банк для виплат. За словами начальниці відділу департаменту соціального захисту населення

17 Октябрь, 17:04
Прогноз погоди на 18 жовтня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Октябрь, 16:58
Борис Філатов висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає виділення мільярда гривень на реконструкцію аеропорту у Дніпрі

Реконструкція аеропорту Дніпра — персональна обіцянка містянам уже від нової влади країни. Тож Верховна Рада має підтримати виділення мільярда грн

17 Октябрь, 16:55