03 ноября 2017, 21:41

Дві реальності однієї країни: у Дніпрі показали та обговорили документальну стрічку «Паралелі (відео)

Дуальність світу розкривається під час резонансних подій. Такою є неоголошена війна на сході України. Не секрет, що кожен житель України має власну думку з приводу конфлікту. Хтось — іде захищати країну зі зброєю, хтось — допомогає в тилу, а хтось — ігнорує конфлікт. Саме думки різних людей з приводу війни є основою фільму “Паралелі”. Стрічку показали в рамках проекту “Життя на нулі” в історичному музеї імені Яворницького. Студія «12-й кадр» закінчила “Паралелі” ще півтора роки тому, але актуальність поставлені питання не втрачають, адже збройний конфлікт триває, як і ментальний конфлікт. Цей фільм — четверта робота команди на тему війни.

Олена Аулова, авторка сценарію фільму “Паралелі”: «Ідея виникла, коли ми показували фільм “Іловайськ. Лицарі неба” за кордоном — в Португалії та в Іспанії. І там приходили люди і казали: дякуємо, що ви доносите до нас оцю правду про вашу війну, бо ми тут нічого не знаємо — Європа живе з зачиненими очима. І ми подумали: а не тільки Європа. І наша країна і, мабуть, наше місто, яке знаходиться в 200 кілометрах від лінії вогню, — воно також живе з закритими очима. У нас багато людей, які нічого не знають про війну і нічого не хочуть знати. І ось виникла ідея показати дві паралельні реальності — два паралельні світи”.

В кожної реальності своє обличчя. Іван до війни мешкав у Красноармійську, але з початком бойових дій з власної волі пішов на фронт. Андрій — дніпрянин, який співчуває сучасному стану країни, але має власну думку щодо збройного конфлікту.

Это братоубийственная война. Большинство людей согласны, что это гражданская война — вторая Югославия».

Автори та учасники фільму підкреслюють: мета стрічки — не показати правильність того чи іншого світогляду, а дати людині можливість обрати власну реакцію на події навколо.

Іван, герой фільму, командир роти патрульного полку поліції особливого призначення “Дніпро-1”: «Цей фільм дуже важливий для нашої країни… буде породжувати істину”.

Катерина Стрельченко, режисерка фільму “Паралелі”: «Треба проговорювати з молоддю цю тему, говорити з ними. Ми вважаємо, що це важливо”.

Поговорили з глядачами одразу після показу.

Михайло Рульов, студент: «Мне очень понравилось то, что фильм о параллелях. То есть о том человеке, который воюет и о том, человеке, который живет там, где войны не происходит. И их идеологии представлены не как полярные, потому что каждый прав в своем мире. Много тем для обсуждения, фильм заставил подумать».

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58