07 ноября 2017, 18:14

7 листопада у Дніпрі демонтували чергову незаконну ятку, де продавали алкоголь(ВІДЕО)

60 злачних МАФів демонтували у Дніпрі з початку року, наразі закривають по 20-30 на місяць. Так влада міста бореться з пияцтвом. Нагадаємо, півтора місяці тому набуло чинності рішення міськради щодо заборони продажу алкоголю в МАФах. Але не всі власники дотримуються нових правил. Вже 15 “неслухняних наливайок” демонтували з того часу.

Розкидані пластикові стакани. Їх видно на підході до злачного місця біля Палацу Ілліча. У самому кіоску смердить випивкою. Але власник МАФу запевняє: після рішення міськради алкоголь не продає.

Анатолій, власник МАФу-наливайки: «В помещении запах чего был? Когда мы зашли, там был четкий запах спирта», — «Может, от вас это пахло?» — «А из-под чего у вас стаканчики валяются?» — «Из-под кофе. Кофе, лимонад».

Закрити МАФ обіцяли ще у серпні — тоді власник наливайки отримав попередження. Потому, згідно закону, він мав 2 місяці на перекваліфікацію торгівлі. Втім, холодильники з алкоголем так і лишилися в кіоску. Єдина зміна — табличка “Пиво не продаємо!”

Руслан Мороз, директор міського департаменту торгівлі та реклами: «Подъезжал сюда буквально за полчаса до начала демонтажа, пока еще никого не было. Было 9 утра — здесь уже стояли какие-то алкоголики, дрались».

Підприємець Анатолій запевняє: чекав, коли холодильник із випивкою от-от забере виробник. Однак відповідальні посадовці кажуть: алкоголь — не єдина причина демонтажу.

Руслан Мороз, директор міського департаменту торгівлі та реклами: «Наливайка эта стояла абсолютно незаконно. Мало того, она стояла по поддельным документам. Был поддельный договор с КП «Благоустрій». После того, как мы начали выяснять подробности этого договора, оказалось, он был разорван еще в начале этого года, первоначально был заключён совершенно на другого предпринимателя и на другое место».

Анатолій, власник МАФу-наливайки: «Там не поддельные документы — там нормально всё! Непонятно, почему они демонтируют. Конечно, ходили в «Благоустрій», а их продлили, документы, — всё было продлено», — «Ну, а почему, по вашему мнению, они так поступают?» — «А я не знаю почему! Наверное, кому-то место надо. Точно, как на базаре: там сняли, а свою — поставили!

Власник розповів: напередодні до нього завітали з перевіркою  і запевнили, що документи в порядку. Непрохана комісія навіть опитала покупця, що придбав один з напоїв.

Анатолій, власник МАФу-наливайки: «Все подумали, что это пиво, догнали этого покупателя. Посмотрели, а у него была в руках бутылка этого… «Дюшеса», лимонада. Вот и всё. А пиво не продавалось — никто у нас не купил ни пиво, ни сигареты — у нас там никто ничего не продавал!

То чия правда — невідомо. Кіоск таки демонтували і доправили на полігон, що на вулиці Будівельників.

Руслан Мороз, директор міського департаменту торгівлі та реклами: «Все киоски, которые демонтируются в городе, уезжают на так называемый полигон, где мы их складируем. После описи оборудования полицией, оно будет возвращено владельцу в первый же день. Сам киоск — уже гораздо тяжелее забрать: хозяин должен компенсировать его демонтаж, во-вторых, объяснить, почему договор на этот киоск всё-таки оказался не совсем легитимным».

Підробка документів загрожує власникам наливайок кримінальною відповідальністю. Представники міськради вважають, що за цим може стояти один зі співробітників КП “Благоустрій”. За кожен квадратний метр МАФу підприємці сплачуватимуть штраф — 540 гривень. Коли Анатолій зможе повернути свій кіоск — невідомо.

Автор — Юлія Бублик, Анастасія Редька

Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на 27 лютого, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

26 Февраль, 19:16
День спротиву окупації Криму — у дніпровському Музеї АТО провели діалог із молоддю про події 14-го року (ВІДЕО))

Шість років тому в Сімферополі відбувся мітинг проти російської окупації Криму. У сутичках загинули двоє людей, учасників події досі переслідує

26 Февраль, 19:07
Передвиборча кампанія-2020 неофіційно розпочалася, — ескперт (КОМЕНТАР)

До початку передвиборчої кампанії 2020 ще півроку, втім політичні оглядачі наголошують: неофіційно вона вже стартувала.  Як підтвердження приводять, що деякі

25 Февраль, 22:31
Прогноз погоди на середу, 26 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

25 Февраль, 19:08
Стрілянина на вул.Тітова — троє поранених і п’ятеро затриманих (ВІДЕО)

  Гучний злочин в одному зі спальних районів Дніпра. На очах патрульної поліції  та чисельних свідків дві групи молодиків влаштували

25 Февраль, 19:02
У Дніпрі звузять проїзну та пішохідну частини вул. Набережної Перемоги

Про це йдеться у  розпорядженні міського голови , опублікованому на сайті Дніпровської міської ради. Роботи проводитимуться з 1 березня по

25 Февраль, 18:13
Захворюваність на грип та ГРВІ, у порівнянні з попереднім тижнем, знизилась на 19%

Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу (603,0) на 5%. На 7 адміністративних територіях області (із 34) перевищено епідемічні рівні

25 Февраль, 15:33
Стрілянина на вул.Тітова. За хуліганство із застосуванням вогнепальної зброї затримано п’ятьох осіб

В ході спецоперації було проведено понад 20 обшуків і вилучено 6 автомобілів, на яких пересувалися затримані. Про це під час

25 Февраль, 14:46