16 марта 2018, 18:43

Знищити чи зберегти: хто відповідає за реставрацію старовинних будинків Дніпра? (ВІДЕО)

19 будинків Дніпра занесені до державного реєстру нерухомих пам’яток місцевого значення, ще 5 — у реєстрі державного значення. І близько шести сотень — у переліку об’єктів культурної спадщини. Але всі ці реєстри і переліки аж ніяк не гарантують їх збереження та реставрацію.

Олександр Тепленко, начальник відділу, голова АПУ:

«Щоб попасти в національний реєстр з цього переліку, необхідно розробити науково-проектну документацію по кожному об’єктну окремо. А це кошти і час».

У 2016 році будинок на проспекті Сергія Нігояна, 4, відомий ще й як «Аптека Пріцкера», обіцяли відреставрувати і за два роки здати в експлуатацію.

Валентин Старостін, історик: «Если здание будет хорошо и качественно отреставрировано, то городу вернется один из памятников архитектуры, который у него есть. А проспект Сергея Нигояна безусловно станет красивее на один дом. Тут необходима громадная работа по укреплению стен. Очень может быть, что часть здания вообще придется разобрать».

Їдемо перевірити, проте очевидно, що стан будинку за два роки так і не змінився. Хіба встановили паркан. Імовірно, щоб убезпечити перехожих від падіння цегли на голову.

Без парканів чи попереджувальних знаків  людям на голови падає каміння із будинку на вулиці Олеся Гончара, 4. За словами місцевих, будівлю востаннє ремонтували ще у 80-ті роки минулого століття. Орендатори приміщень у будинку самотужки натягують сітки та ставлять огорожу — хоч якось уберегти перехожих.

Оксана Головань, підприємиця: «Мы все предприниматели стараемся  убирать свои территории сами, мы стараемся следить за порядком, но, что дом сыпется — это правда».

Реставрація будинків, коли фасад залишають, а всередині зводять магазини чи офіси — практика, поширена у всьому світі. Для Дніпра така нагода буде рятівною. Якщо міська влада не має на це достатньо коштів, то можуть допомогти інвестори. Але перед тим, як почати роботу, слід зібрати пакет документів та дійти аж до Міністерства культури.

Олександр Тепленко, начальник відділу, голова АПУ:  «Они  проходят согласование с областной, там управление культуры, вплоть до министерства, в котором также они рассматривают «історико-містобудівні обґрунтування та проекти». Залежно від того, який об’єкт. Якщо це щойно виявлений об’єкт, то там простіше. Якщо місцевого значення, то погодження на рівні Мінкульту, якщо це національного значення, то це на рівні Кабміна».

Навіть якщо не вдаватися у подробиці  хто власник будівлі і чи планує він збирати документи для реставрації, цілком очевидно, що місто втрачає своє архітектурне обличчя. На місці дореволюційних будинків постають навіть не великі торговельні центри, а смітники.

 

Вибір редакції

Цьогоріч Дніпропетровська ОДА забезпечить питною водою мешканців ще 9 населених пунктів

09 Апрель, 16:33
В офісі президента розглядають можливість послаблення карантину до 24 квітня

Заступник керівника офісу президента, секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19, Кирило Тимошенко, заявив про можливість послаблення карантинних обмежень в

09 Апрель, 13:50
Подати документи на оформлення шлюбу і розлучення можна онлайн

Під час карантину в Україні одружилися понад 5 тисяч пар, а  розпалися 1,7 тисяч шлюбів, йдеться в повідомленні Міністерства юстиції.

09 Апрель, 13:17
Інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 9 квітня в Україні 1892 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 57 летальних,

09 Апрель, 11:50
Розпорядження міської комісії ТБНС про обмеження транзитного руху не є законним, — юристи (КОМЕНТАР)

Не пускати гостей з інших областей, розвертати транзитний транспорт і вимірювати температуру кожній людині. Так вирішила Дніпровська міська комісія з

08 Апрель, 20:01
Поліцейські Кривого Рогу масово перевіряють, як мешканці дотримуються карантину (КОМЕНТАР)

Понад 300 правоохоронців вийшли на вулиці Кривого Рогу, щоб проконтролювати як містяни дотримуються умов карантину. Поліцейські перевіряють носіння масок, щоб

08 Апрель, 19:44
Масовий спалах коронавірусу у Першотравенську: джерело інфікування — біблійна школа (КОМЕНТАР)

Масовий спалах коронавірусу у місті Першотравенськ — це 120 кілометрів від Дніпра. 6 квітня тут виявили шістьох хворих. Наступного дня

08 Апрель, 19:29
Карантинні обмеження в Україні : чи все відповідає закону (актуальне інтерв’ю)

 Актуальне інтерв'ю:  говоримо про карантинні обмеження, які майже одночасно ввела і місцева влада і кабінет міністрів. Чинності вони набули 6

08 Апрель, 18:44