15 июня 2018, 15:50

Незнане життя Надії. Вулиця Чичерина третій рік носить ім’я найвідомішої жінки Катеринослава (ВІДЕО)

Незнане життя Надії. Вулиця Чичерина третій рік носить ім’я найвідомішої жінки Катеринослава Її статки можна порівняти із капіталом Стіва Джобса чи найвідоміших зірок Голівуду. Та гроші вона витрачала на допомогу дітям. Найгарніші будинки дореволюційного міста – теж її власність. Надія Алексєєнко — найвідоміша жінка Катеринослава. Про її приватне життя відомо зовсім мало.  Після декомунізації вулиці Надеждінській повернули історичну назву. Проте у зміненому форматі. А просвітницьку акцію, що їх здійснює «Агентство розвитку Дніпра», тут провели вже вдруге. Ім’я Надії Алексєєнко прозвучало на всю Російську імперію, коли сам цар назвав її почесною громадянкою міста.
Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «Грамота на всю імперію була затверджена самим імператорам Миколою ІІ. Що вона такий відомий благодійник».
Про Надію Алексєєнко інформація з’являється тільки тоді, коли жінка виходить заміж і бере прізвище чоловіка, Івана Мартиновича.  Майже нічого не відомо про її дитинство, навчання чи родину. Світлина, де зображена Надія і можна роздивитися її риси, кажуть історики, теж відома тільки одна.
Оля Василець, журналістка: «Дружина заможного купця і меценатка, Надія Алексєєнко опікувалася дитячою лікарнею імені Руднєва, і на початку ХХ століття ця вулиця вже носила її ім’я, аж до приходу у наше місто більшовиків».
 
Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «Вулицю назвали Надєждінською. Більшовики назвали на честь Чичеріна — наркому зовнішніьої політики більшовицької Росії. На дипломатичному рівні затверджував агресію. Ну, от як сучасний Лавров. Він, звичайно, людей фізично не вбиває. Але він проводить цю агресію на іншому рівні — на більш масштабному».
Майже сільська романтика. Дмитро разом із родиною ще 10 років тому покинув квартиру у багатоповерхівці та переїхав сюди. Тоді це ще була вулиця Чичерина.
Дмитро, мешканець вулиці: «Свой дворик, есть где поговорить вечерами, посидеть с соседями. Детям есть где погулять, вот, дружат».
Із початком канікул місцева дітвора околиці 18-го будинку досліджує знову і знову.  І одразу відкриття.
Роман, місцевий розбишака: «В прятки играем, в догонялки, еще в какие-то игры с друзьями. А, ну, мы недавно с другом придумали. Никто нас не найдет. Мы туда еще не прятались. Так, расчистили себе территорию, посмотрели, можно ли там прятаться, удобно ли будет».
Але схованку Роман нам не показує, щоб конкуренти не дізналися. Компанію місцевим тут складають домашні улюбленці.
Роман, місцевий розбишака: «Да, у нас есть тут соседи, которые разводить котов, собак. У нас собаки наоборот, собаки даже дружные. Отут, у соседей, собака часто выбегает — мы с ней играем».
Починається вулиця від Боброва і понад півтори сотні будинків тягнуться униз майже до стадіону «Метеор». Багатоповерхівки змінюються на приватний сектор із клумбами та вишнями. І ще: тут є все необхідне для життя. Як от, наприклад, слідчий ізолятор, психіатрична лікарня чи  баптистська церква.  

Вибір редакції

Сухо, сонячно, вітряно: прогноз погоди на 22 листопада, п’ятницю Дніпро і область (ВІДЕО)

Сухо, сонячно, вітряно: прогноз погоди на 22 листопада, п'ятницю Дніпро і область  

21 Ноябрь, 22:20
“Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору

  “Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору.  Сама виставка презентована в історичному музеї

20 Ноябрь, 21:11
Батьки вимагають безпечного харчування дітей: що треба змінити в системі шкільних їдалень області (КОМЕНТАР)

Безпечне харчування дітей у школах — батьки продовжують скаржитися на якість їжі.  На цю проблему звернув увагу Кабмін України. В

20 Ноябрь, 21:00
У Дніпрі дедалі частіше виявляють ВІЛ-інфекцію

У Дніпрі за 9 місяців 2019-го на 28,3 % збільшився показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію у порівнянні з аналогічним періодом минулого

20 Ноябрь, 19:02
Прогноз погоди на 21 листопада, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Ноябрь, 18:41
Проїзд за півціни. Де у Дніпрі курсують соціальні автобуси? (ВІДЕО)

    Проїзд за 3,50. На шести маршрутах Дніпра працюють "соціальні автобуси". Транспорт ходить в будні, у годину пік, у

20 Ноябрь, 18:38
Дніпрянин Ростислав Бережний став призером Кубка Європи з дзюдо

    В угорському місті Дьор закінчився Кубок Європи з дзюдо серед кадетів, спортсменів не старших за 18 років. На

20 Ноябрь, 14:17
У Дніпрі створено робочу групу з розгляду звернення громадського об’єднання «Екологічний патруль»

У Дніпровській міській раді відбулася нарада щодо створення робочої групи з питання розгляду звернення громадського об’єднання з охорони громадського порядку

20 Ноябрь, 14:15