20 Червня 2018, 15:33

   Самі ніколи не впоралися б: мешканці п’ятиповерхівок на проспекті Гагаріна розповіли як ремонтують їхні будинки

Цього року у Дніпрі утеплять 16 будинків. Нині роботи ведуться у шести. Раніше на зношені фасади взагалі не звертали уваги. Проводити комплексне утеплення багатоповерхівок розпочали лише два роки тому. У мерії Дніпра розглядають можливість запровадити наступного року програму з масового утеплення й капітального ремонту будинків на червоних лініях на проспектах Гагаріна та Поля, а також на вулиці Робочій.
«Це можливість підвищити комфортність проживання людей, впровадити енергоощадні технології. Це також змінить естетичний вигляд міста. Така програма – довгострокова. Побачимо, що буде з бюджетуванням», – зазначив міський голова Борис Філатов під час ревізії перебігу утеплення фасадів.
Очільник Дніпра також нагадав, що міський бюджет наповнюється, зокрема, за рахунок податків. Тож багато що залежить від міських роботодавців, котрим варто відмовитися від практики виплати зарплат у конвертах. П’ятиповерхівки на просп. Гагаріна здебільшого збудовані у 60-х роках минулого століття. Їх зводили з тонких панелей, а за роки експлуатації шви у будинках фактично розсипалися. Втримувати тепло в оселях стало складно й дорого. Тож кожен опалювальний сезон мешканцям влітав у копійчину. Комплексне утеплення фасадів зробить будинки більш енергоощадними. Взимку буде тепліше, а влітку – прохолодніше. Під час робіт будівельники використовують матеріали вітчизняного виробництва. Вони надійні та вогнетривкі. Ремонтники відновлюють шви. Спеціальний утеплювач кладуть у декілька шарів. Вартість утеплення фасаду одного будинку становить від 1,5 до 2 млн. грн. – залежно від обсягів робіт. Так, за п’ятиповерхівку на просп. Гагаріна, 137а системно взялися два роки тому. Із 2016 року тут відремонтували покрівлю, вимощення, мережі електропостачання й два під’їзди. Утеплення фасадів планують завершити вже до кінця серпня. Мешканка цього будинку Тетяна Лейтер розповідає: про утеплення квартири замислювалася неодноразово. Бо ж у холоди в оселях доволі свіжо – температура близько 18-20 градусів. Щоб зберегти тепло, у її квартирі постійно використовують обігрівачі та майже не провітрюють. Попри це ані сама жінка, ані більшість її сусідів не могли дозволити собі такі дорогі роботи. Пані Тетяна також сподівається, що тепер сума в її платіжці за опалення зменшиться.
«Для нас усе це – кардинальні ремонти. Такого ніколи не було. Будинку понад 50 років, він зношений. А так ми можемо зберегти його. Покрівля, під’їзди відремонтовані. Зараз от фасади роблять. До цього всі лише підтримували більш-менш якийсь стан. Завдяки роботі нашого мера ми всі зекономили чимало коштів з родинних бюджетів. Усі дуже задоволені», – розповіла Тетяна Лейтер.
Також у будинку на просп. Гагаріна, 137 два роки тому коштом бюджету відремонтували каналізаційну систему. Тепер тут усе готове для утеплення фасаду. Водночас Борис Філатов зауважив, що у пріоритеті на утеплення так звані будинки активних містян.
«У нас вийшла досить тепла бесіда з місцевими мешканцями. Деяких я впізнав. Це люди, котрі приходили до мене та одного з моїх заступників на особисті прийоми. Вони ініціативні. Фактично своїми ногами виходили місце в черзі. Важливо, що вони налагодили комунікацію. Загалом ми виходимо із ситуації в проблемних будинках, активності депутатів і місцевих мешканців. Далі подібні програми я планують вести на умовах співфінансування», – додав мер.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 30 та 31 травня. Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40
Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58
Ветерани АТО і чинні бійці добробатів не причетні до підняття червоно-чорного прапора 28 травня біля ДніпроОДА (заява)

На  12-ту годину 28 травня у Дніпрі представники "Руху опору каптіуляції", який очолює колишній нардеп України Андрій Денисенко, анонсували  урочисте

27 Травень, 23:04
День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область (відео)

День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область  28 травня у Дніпрі ультрафіолетовий індекс низьий і помірний, не

27 Травень, 22:18