27 июля 2018, 17:17

Автівки змінити на човни, або як дніпрянам вижити в сезон дощів (ВІДЕО)

Автівки змінити на човни, або як дніпрянам вижити в сезон дощів

Місцева Венеція: на ж/м «Перемога-5» затоплює дім, відомий як “Китайська стіна”, лікарню та приватні будинки поруч. Люди щоразу чекають дощу із жахом, адже в період опадів тут можна хіба що пересуватися вплав. Каміння та сміття, що несе дощова вода з житлового масиву “Сокіл”, тобто з гори, щоразу забивають єдину ливнівку, утворюючи озеро. Плавала і наша знімальна група…

Михайло Боліцький за власні кошти встановив відбійники поблизу свого будинку. Так чоловік намагається захистити його від підтоплення.

«Куски бетона были просто вывалены. Вот, где первый этаж».

Дощові потоки, що біжать з житлового масиву “Сокіл”, тобто з гори, утворюють у підвалі будинку озеро. Фундамент повільно просідає.

Михайло Боліцький — голова будинкового комітету по проспекту Героїв,18: «Вся вода стоит вдоль дома. И вся вода попадает в подвал. Дом скоро рухнет. 28 лет мы боремся».

Кілька років тому в цьому місці була ливнівка, вона збирала опади, не давала утворювати озеро. Згодом тут побудували багатоповерхівку та заасфальтували водостік. Тепер у часи зливи вода затоплює територію кількох будинків та місцевої лікарні.

Борис Дрєзєнко — мешканець будинку по проспекту Героїв,12: «Там вторая линия домов — улица Мандрыковская. Туда проехать никто не может. Скорая пытается объезжать вокруг, но там воды по колено. Зимой там и бамперы поотрывало, намывалась вода».

Від катастрофи людей рятує єдина ливнівка, що залишилася наприкінці вулиці між двома дворами. Але й вона забивається камінням та сміттям. Автівки тут пірнають до власного капоту.

Люди розповідають: у період частих дощів затоплює підхід до під’їздів, дістатися власної квартири сухим неможливо, навіть якщо ти з парасолькою.

Михайло Боліцький — голова будинкового комітету по проспекту Героїв, 18: «Сапоги одеваю и сам чищу. Так что огромная просьба, буду просить нашего мера и господина Лысенко, пусть он вспомнит, когда он обещали и ничего не сделано».

Гроші на багатостраждальні ливнівки, кажуть у міській раді, у поточному році передбачили, провели навіть тендер. Проте втрутилися обставини. Верховна Рада звільнила “Укрзалізницю” від сплати земельних податків у місцеві бюджети. Наш втратив близько 200 мільйонів гривень.

Михайло Лисенко — заступник міського голови: «Я планировал сделать там ливневку, здесь. А теперь меня ставят перед фактом, что денег нет. Поэтому начали выбирать те объекты, которые первостепенно важные для всего города, а не для одного района. На следующий год — кровь из носа, эту ливневку сделаем».

Проблема із опадами тут, кажуть місцеві, дуже давня. По вулиці Мандриківській мешканці продають приватні будинки під нежитлові споруди, адже дощові потоки затоплюють городи. Виростити на них овочі чи фрукти неможливо.

Автор — Анна Вернігорова

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

31 день, 31 малюнок. Місяць Inktober-2019 добігає кінця (ВІДЕО)

Кожного жовтня митців з усієї планети об’єднує челендж Inktober  — чорнильний жовтень. Задача у всіх одна -  кожного дня створювати

23 Октябрь, 17:41
“Лісова пісня” українською: вистава Дніпровського академічного театру драми і комедії повертається у новому форматі (ВІДЕО)

Прем`єра драми-феєрії російською мовою відбулася у 2016 році. Але приблизно через рік виставу закрили. Тепер театр драми і комедії готовий

23 Октябрь, 17:21
Гімнаст із Дніпра Володимир Костюк переміг у відкритому турнірі ім. Олександр Береша

Дніпрянин Володимир Костюк став переможцем відкритого турніру зі спортивної гімнастики ім. Олександра Береша. Спортсмен став найкращим у багатоборстві серед майстрів

23 Октябрь, 17:01
Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41