25 сентября 2018, 16:28

Розчистили вже понад 11 км річки Мокра Сура у Дніпровському районі – Валентин Резніченко 

Близько двох з половиною метрів в глибину та до дванадцяти – в ширину. Річка Мокра Сура вперше за кілька десятиліть стає повноводною. Праву притоку Дніпра розчищає Дніпропетровська облдержадміністрація. За два роки вже розчистили понад 11 км водної артерії у Дніпровському районі. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.
«Маємо дбати про екологічний стан Дніпропетровщини. На цьому наголошує Президент України Петро Порошенко. За три роки реалізували понад 60 екопроектів. Розчищаємо річки, які були замулені десятиріччями. Нині на фініш – роботи на Мокрій Сурі», – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
Оновлення Мокрої Сури в Дніпровському районі розпочали влітку 2017 року. Тоді підрядники розчистили від мулу близько 2,7 км водойми, укріпили береги, прибрали зарості очерету. Цьогоріч роботи продовжились. Ще на понад 8,8 км Мокрої Сури завирувало життя. Також звели дві дамби та міст.
«Глибина річки до розчистки була 20 см, а тепер – до 2,5 метрів, ширина водойми – до 6-12 метрів», – сказав представник підрядної організації Сергій Здор.
Нині поблизу Сурсько-Литовського працює земснаряд – він завершує розчистку дна річки, екскаватор – облаштування берегів. Пізніше встановлять три водопропускні споруди. Такі роботи – на радість місцевим мешканцям.
«Річка дуже брудною була. Добре, що її розчистили. На березі так гарно стало! Може й на човнах тепер будемо плавати!», – радіє місцева рибалка Любов Боцман.
Нині Мокру Суру розчищають й у Солонянському районі.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58