06 ноября 2018, 19:02

Чи загрожує дніпрянам епідемія грипу? Лікарі вже вакцинуються (ВІДЕО)

Чи загрожує дніпрянам епідемія грипу? Лікарі вже вакцинуються   Медики вакцинуються. Триває підготовка до зимової епідемії грипу. В лікарнях кажуть: хвороба ще не активна, спалахів не фіксували — так само, як і важких випадків. Але треба діяти на випередження: перш за все, убезпечити медичних працівників. Адже через їхні руки щозими проходять сотні хворих на грип. Єдиний спосіб не захворіти — вакцинуватися. Про вартість, протипоказання та побічні ефекти ін’єкції розкаже Юлія Бублик. П’ятий рік поспіль напередодні епідемії грипу в лікарні імені Мечникова проходить вакцинація робітників. Цього року закупили 300 доз німецького та французького препаратів.
Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова: «Мы прививаем сегодня врачей больницы Мечникова, сестёр, которые будут работать на гриппозном приёме. Для нас очень важно, чтобы каждый из тех, кто оказывает помощь, сам не заболел гриппом». Михайло Сухомлин, завідувач ІТ-відділу: «Я занимаюсь вообще компьютерными технологиями больницы Мечникова. Но компьютерные технологии тоже должны работать». Яна Рудя, старша медсестра відділення реанімації новонароджених: «Я работаю в реанимации новорожденных с самыми маленькими в больнице пациентами. На работе нужно работать, а не болеть. И когда пол-отделения сотрудников ходит и сморкается, работы — никакой. Нужно прерывать эту цепочку. Для этого — вакцинация». Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова: «Мы приобрели вакцину за профсоюзные средства. Министерство здравоохранения ни одной копейки нам не выделяет для этих целей. Я считаю, что это неправильная постановка вопроса».
Через брак коштів пройти безкоштовну вакцинацію зможуть лише 13 відсотків персоналу. А от звичайним громадянам профілактика грипу зазвичай обходиться у 200-300 гривень. Це аптечна вартість вакцини. Тим, хто наважується придбати препарат, необхідно дотримуватися певних умов.
Олена Спіріна, терапевтка: «Нужно обязательно иметь с собой чек, где стоит дата и время когда приобрел вакцину. Также берется в аптеке холодовой элемент — сумка-холодильник, куда кладется эта вакцина. И вот он с чеком, этой сумкой-холодильником приходит в манипуляционный кабинет».
  Перед вакцинацією необхідно пройти огляд терапевта і відповісти на низку запитань. Вони виявляють протипоказання.
Олена Спіріна, терапевтка: «Прививался ранее или не прививался пациент? Потому что, если он уже прививался, он уже знает реакцию, как всё протекало после инъекции. Потом мы выясняем нет ли у него сейчас острого заболевания с высокой температурой тела либо хронического заболевания».
  Якщо пацієнт хворіє, вакцинацію відкладають до одужання.
 Олена Спіріна, терапевтка: «Одним из самых важных противопоказаний является аллергия на куриные яйца. В частности, — это белок. Потому что выращивается вакцина именно на курином белке. И на антибиотики — это неомицин, а также на формальдегиды».
  Коли пацієнт не впевнений, чи має алергію на складові препарату, терапевти радять після ін’єкції лишитись у лікарні. Алергічна реакція дасть про себе знати протягом 30 хвилин. Якщо все в порядку, можна йти додому. Сауна чи баня у цей день — протипоказані.
 Олена Спіріна, терапевтка: «Можно принимать душ. Только единственное что — не очень горячая вода должна быть, и место инъекции нельзя тереть мочалкой. Побочные эффекты могут быть — болезненность, припухлость, покраснение. Несколько дней может быть, а может и не быть».
Страх побічних ефектів та бажання зекономити на здоров’ї — не варті пневмонії, кажуть лікарі. Це найтяжча форма ускладнень. Із нею пацієнти зазвичай потрапляють до реанімації та перебувають на штучній вентиляції легень. Деякі з них — не виживають, іншим — доводиться довго лікуватися, навіть після виписки. Тому варто раз на рік зробити щеплення від грипу та убезпечити власну родину.
Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова: «До 80% населения Германии прививается ежегодно, 65% жителей Соединенных Штатов Америки и, к сожалению, около 3% жителей Украины. Очень прошу: у кого есть возможность — использовать её обязательно! Защитите себя от опасной инфекции!»
 

Вибір редакції

Кабінет Міністрів створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі

Рішення прийняли на позачерговому засіданні Уряду. Про це повідомляє

08 Декабрь, 11:57
Фестиваль творчості учасників бойових дій “СТІЛ» вдруге відбувся у Дніпрі (КОМЕНТАР)

    Це поки що єдиний фестиваль подібного формату в Україні. Участь у ньому взяли близько 30 військових і волонтерів.

06 Декабрь, 22:15
Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

Траси зі світлофорами, сови-роботи і павуки, якими керує сила думки. Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині. Що з переліченого 

06 Декабрь, 19:17
Прогноз погоди на 7 та 8 грудня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

06 Декабрь, 18:45
Рятувальники ДСНС провели відкриту перевірку вищого навчального закладу (ВІДЕО)

  28 постраждалих, 15 безвісти зниклих — результат пожежі, що сталася в Одесі. 4 грудня палала 6-поверхова будівля місцевого коледжу

06 Декабрь, 17:19
«Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка презентувала художньо-документальний фільм про Джона Поля Джонса (ВІДЕО)

    «Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка Галина Солдатенко презентувала художньо-документальний фільм про американського мореплавця Джона Поль Джонса. Показ відбувся

06 Декабрь, 16:45
У Дніпрі планують звузити частину проспекту Слобожанський

  Про це стало відомо з відповідного проекту рішення міськради. Звузити планують проїжджу і пішохідну частину проспекту в районі будинків

06 Декабрь, 15:50
У Раївці завершують будівництво затишної домівки для дітей-сиріт

У Раївській громаді зводять малий груповий будиночок. Там готують затишну оселю для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На часі

06 Декабрь, 15:31