22 ноября 2018, 18:28

21 листопада, в день Собору семи Архангелів, православні завітали до каплиці отця Рафаїла у Святовасилівці, аби відслужити молебен та віддати  шану архімандриту (ВІДЕО)

21 листопада віряни відзначають Собор семи Архангелів, тобто день ангелів-покровителів. Цього дня православні завітали і до каплиці отця Рафаїла у Святовасилівці, аби відслужити молебен та віддати  шану архімандриту. День Собору семи Архангелів, а також День Архангела Рафаїла – важливе свято богослужебного року. У цей день вшановують усіх покровителів. До каплиці отця Рафаїла приїхали віряни з усієї України, аби відзначити день ангела батюшки Рафаїла та вшанувати архімандрита.
Ніна, вірянка: «Это особенный день для верующего сердца. Потому что батюшка – это духовный отец для все тех людей, которые здесь собираться. Мы приезжаем почтить батюшкин этот праздник и поздравить, потому что батюшка так или иначе слышит это все, наши поздравления. Попросить о своих нуждах. О помощи батюшки, о помощи Господа здесь просим».
У день Ангела батюшки замироточила його світлина — це знак благословення, переконані віряни. Лариса на службу у Святовасилівку приїхала з Кам’янського. Це не перша зустріч жінки із архімандритом Рафаїлом. На власному досвіді переконалася, що сильна віра здатна творити дива.
Лариса, вірянка з Кам’янського: «У меня пропал муж, больше месяца его не было. Я подавала и в полицию, искали, нет и все. Я приехала сюда и начала просить батюшку, и в тот же вечер стук в дверь – муж пришёл. Он лежал в больнице, номера не было, чтобы мне позвонить».
Отця Рафаїла в мирському житті звали Олег Бараник. Він народився в колишньому Дніпродзержинську у 1966 році. Перша його освіта – технічна, друга – духовна. Вже священником повернувся на батьківщину за настановою свого духівника. Тут і прожив більше 20 років. Ті, хто його знав, кажуть: він завжди допомагав людям, продовжує це робити і після успіння. Віктор – місцевий, не пропускає жодного богослужіння біля каплиці отця Рафаїла. Цього дня кожен із вірян отримав у подарунок ікону від архімандрита Рафаїла.
Віктор, вірянин: «Это от батюшки подарок. Что я попросил у батюшки, то он мне и дал. Это Пресвятая Богородица Путеводительница. Значит будет меня вести по жизни. Сюда приезжаешь, как глоток жизни».
Вшанувати пам’ять священника люди приїжджають звідусіль. Любов – з міста Ромни Сумської області. . Розповідає: дорога була непростою, але її зовсім не відчула, бо щаслива нарешті побачити каплицю отця Рафаїла на власні очі. Ділиться: вражена силою його віри.
Любов, вірянка, м.Ромни Сумської області: «І ми приїхали попросити благословення для своїх дітей, для внуків, бо всі хворі. Сильна благодать. Ходиш, як на крилах літаєш. Ми дуже благодарні батюшкє. Будем молить, будем ісціляться».
У день великого свята біля ікони отця Рафаїла традиційно пригощали смаколиками. Віряни розповідають, що це благодатна їжа. Священно-архимандрит Рафаїл похований у селі Святовасилівка, колишнє Єлизарово, Солонянського району Дніпропетровської області. До його каплиці віряни приїжджають майже кожної неділі.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 12 грудня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:32
Судовий процес під особливою охороною: службу розпочали співробітники нової виконавчої держструктури (ВІДЕО)

       Протистояти порушенням порядку та охороняти безпеку всіх учасників судового процесу в Дніпропетровській області  тепер будуть співробітники нової виконавчої

11 Декабрь, 17:34
Комунальникам Дніпропетровщини презентували технічні новинки вітчизняні та зарубіжні виробники

  Сміттєвози, снігоприбиральні машини, трактори та самоскиди. Біля Дніпропетровської облдержадміністрації пройшла виставка комунальної та транспортної  техніки. Свої найкращі зразки презентували

11 Декабрь, 16:13
Туман і високий тиск: прогноз погоди на 11 грудня, Дніпро і область (ВІДЕО)

І знову підвищення атмосферного тиску очікуємо по області. Крім того, Дніпропетровщину накриє туман. Опадів синоптики не прогнозують, а детальний прогноз

10 Декабрь, 20:44
Кращі архітектори України зберуться у Дніпрі з 16 по 21 грудня для створення ідей комфортного міського середовища (КОМЕНТАР)

Оновити “місце трьох вокзалів” - така мета архітектурного форуму, що невдовзі стартує у Дніпрі. Молоді та досвідчені архітектори об'єднаються у

10 Декабрь, 20:38
«EMOTION FEST Dnipro»: запобігати і протидіяти насильству навчали молодь

У Дніпрі в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провели превентивно-виховний захід «EMOTION FEST Dnipro». Його організовано за підтримки

10 Декабрь, 19:05
Прем`єру наймасштабнішої опери Джузеппе Верді — “Набукко” — готують у театрі опери та балету (ВІДЕО)

Величні декорації, костюми та хор полонених іудеїв: у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету триває підготовка до прем`єри опери Джузеппе

10 Декабрь, 18:33
ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою

Міністерством освіти і науки затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Ганною

09 Декабрь, 19:04