01 декабря 2018, 21:02

Алея друзів, сенсорна, сімейна та депутатська кімнати — зміни в Могилівській та Царичанській ОТГ (відео)

Алея друзів, сенсорна, сімейна та депутатська кімнати — в Могилівській та Царичанській об’єднаних територіальних громадах відкрили проекти, зі створенням яких допомогла програма USAID DOBRe. Місцеві згуртувались та разом намагалися покращити умови життя у власній ОТГ. Що з цього вийшло? Подробиці у Анни Вернігорової.  
Наталія Дениско — головний лікар КП “Царичанський центр первинної допомоги”

Тут в нас є дитяча шафа. Що це означає? Це дитячі іграшки або одежа. Це залишають батьки, в яких дітки виросли. Вони чистеньки, вони новеньки, вони залишили. Комусь у кого немає, прийшов та взяв, що йому потрібно.

Ця сімейна кімната в лікарні Царичанської громади працює нещодавно. Її створили для маленьких пацієнтів та їхніх батьків за допомагою програми DOBRe. В її рамках випускниці Академії жіночого лідерства — місцеві активістки та урядники, виграли мікро-гранти для проектів у власних громадах.  
Юлія Єсмуханова — заступник керівника програми USAID DOBRE

Вони пройшли навчання з розробки проектів. І після цього в них була можливість подати свої проекти, які вони бачили для своєї громади.

У необхідності сімейної кімнати тут не сумнівалися, адже медичний заклад обслуговує понад 28 тисяч мешканців Царичанського району, майже 5 тисяч із яких — діти.

Не пасуть задніх і у Могилівській громаді. Тут не відстають від сусідів — Царичанської ОТГ. Розробили низку проектів і також звернулись за підтримкою в DOBRe. Тепер мають сенсорну кімнату у місцевій школі, для роботи із дітьми з особливими потребами у тому числі. Зазвичай через спеціальне освітлення, музику і тактильні об’єкти.

Юлія Сніжко — психолог Могилівської загальноосвітньої школи

Психологічні заняття ніби у школі існують, але місця для їх проведення не має. Тому вони завжди проходять у класах, у кімнатах продовженого дня, а тепер ми маємо спеціальний простір.  

У Могилівській селищній раді з’явилася і нова депутатська кімната. Її відремонтували, забезпечили відповідним обладнанням. Наразі тут проходять місцеві сесії, зібрання та наради.

Валерій Дружко — голова Могилівської ОТГ

Програма DOBRe в першу чергу направляє на залучення мешканців громади в місцевому самоврядуванні. І це ініціативи в основному громади.

Зініціювали в громаді появу “Алеї друзів” місцева молодь. Разом фарбували, встановлювали лавки та білили дерева.

Ірина Барабаш — активістка ГО “Могилівська асоціація сільської молоді”

В ході реалізації проекту ми залучили молодих батьків, хлопці відгукнулись, своїми руками приходили, копали.

За “Алеєю друзів” кажуть, згодом з’виться цілий парк, зона вай-фай та місця для відпочинку.

Джон Пеннелл — заступник директора Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові

Ми бачимо результати від співпарці із громадами. Ця співпраця дуже результативна. І її учасники можуть на дотик це відчути.

Вибір редакції

Фестиваль творчості учасників бойових дій “СТІЛ» вдруге відбувся у Дніпрі (КОМЕНТАР)

    Це поки що єдиний фестиваль подібного формату в Україні. Участь у ньому взяли близько 30 військових і волонтерів.

06 Декабрь, 22:15
Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

Траси зі світлофорами, сови-роботи і павуки, якими керує сила думки. Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині. Що з переліченого 

06 Декабрь, 19:17
Прогноз погоди на 7 та 8 грудня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

06 Декабрь, 18:45
Рятувальники ДСНС провели відкриту перевірку вищого навчального закладу (ВІДЕО)

  28 постраждалих, 15 безвісти зниклих — результат пожежі, що сталася в Одесі. 4 грудня палала 6-поверхова будівля місцевого коледжу

06 Декабрь, 17:19
«Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка презентувала художньо-документальний фільм про Джона Поля Джонса (ВІДЕО)

    «Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка Галина Солдатенко презентувала художньо-документальний фільм про американського мореплавця Джона Поль Джонса. Показ відбувся

06 Декабрь, 16:45
У Дніпрі планують звузити частину проспекту Слобожанський

  Про це стало відомо з відповідного проекту рішення міськради. Звузити планують проїжджу і пішохідну частину проспекту в районі будинків

06 Декабрь, 15:50
У Раївці завершують будівництво затишної домівки для дітей-сиріт

У Раївській громаді зводять малий груповий будиночок. Там готують затишну оселю для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На часі

06 Декабрь, 15:31
Модернізація ескалаторів у метро дозволить знизити споживання електроенергії у 2,5 рази

У дніпровському метро на станціях «Заводська», «Металургів» і «Метробудівників» до кінця року модернізують усі ескалатори: їх укомплектують системою, яка дозволить

06 Декабрь, 15:26