31 Грудня 2018, 14:08

Дніпро-Добро: підсумки благодійних проектів 2018 року в Дніпрі (ВІДЕО)

Дніпро-Добро: підсумки благодійних проектів 2018 року в Дніпрі   Вони підтримують малозабезпечені родини, відновлюють слух та зір дітям, а іноді — рятують життя. Наприкінці 2018 року волонтери Дніпра поділилися з “9 каналом” своїми досягненнями. Отже, великі та маленькі перемоги, смішні випадки та хепі-енди —  у “звіті добрих справ”!   Марафони, фешн-барахолки, аукціони картин та ярмарки квітів. Благодійність у Дніпрі давно вийшла за рамки скриньок з грошима. Сучасні фонди шукають допомоги на всіх фронтах. Фонд “Кіddo” у 2018 допоміг двом з половиною сотням дітей. Однією з великих перемог волонтери вважають встановлення кохлеарних імплантів дев’ятьом діткам. Такі апарати замінюють слух і коштують по 750 тисяч гривень. Іще один здобуток — допомога медичному закладу.
Ольга Голубєва, директорка Фонду “Кіddo”: “Поставили уникальнейший аппарат УЗИ, который единственный есть в детском отделении в Украине — в нашем Центре Руднєва, который стоил больше миллиона гривен”.
До багатьох акцій волонтери залучають партнерів. Зазвичай ними стають приватні компанії.
Ольга Голубєва, директорка Фонду “Кіddo”: “Сотрудники одной компании собирали деньги в коробочку за бранные слова. За неделю тысячу гривен перечислили. Причем они по гривне всего кидали!”
Цьогоріч Україна вперше долучилась до “Щедрого вівторока” – Всесвітнього дня добрих справ. Проходить він наприкінці осені, після Дня подяки. Долучився до заходу і фонд “Помогаєм”. Його підопічні — тяжкохворі діти, прийомні родини і дитячі будинки сімейного типу.
Катерина Гавриленко, керівниця відділу розвитку благодійного фонду “Помогаєм”: “За цей рік вдалося допомогти близько 160-170 підопічним фонду. І допомоги надано загалом (не лише по програмі “здоров’я”, а і по програмі “сім’я”) десь на 10 млн. гривень”.
З 12 благодійних акцій “Помогаєм” найбільше запам’яталися ті, з якими експериментували вперше. У квітні за допомогою легкої атлетики зібрали 17 тисяч гривень для дітей з муковісцидозом. Потім — літній півмарафон. Шестеро спортсменів Дніпра пробігли велику дистанцію на користь маленької дівчинки.
Катерина Гавриленко, керівниця відділу розвитку благодійного фонду “Помогаєм”: “Це був біговий фандрайзинг для Соні Дірявки — нашої підопічної. Тоді було зібрано близько 36 тисяч гривень. Ми придбали за ці кошти 2 слухові апарати для Соні — вона зараз вже достатньо гарно чує”.
Ще одна спортивна подія — “Забіг Миколайчиків”: дистанції в один, п’ять і десять кілометрів стали благодійними. “Миколайчиком” стала і журналістка “дев’ятки” Оля Василець.
Оля Василець, журналістка, телеведуча: “Бігла за компанію з подругою. Під час реєстрації на цей забіг просто внесла там певну суму грошей, яка пішла на благодійні цілі”.
На зібрані кошті зібрали гостинці для вихованців одного з інтернатів. “Забіг Миколайчиків” дарував не лише гроші, а і настрій: бігли учасники — в костюмах.
 Оля Василець, журналістка, телеведуча: “Там були в костюмі бджіл, в костюмі якихось там Санта Клаусів — такі прямо нарядні-нарядні-нарядні. Ну а ми з подругою так скромно вдягнулись – в костюми ельфів”.
Ще один важливий соціальний проект – “Пошук зниклих дітей”. Наразі його база налічує понад шістсот волонтерів. Навіть поліція звертається до них в екстрених випадках. На жаль, статистика 2018-го — трохи сумна.
Олена Жовтобрюх, керівниця соціального проекту “Пошук зниклих дітей”: “С выездом, когда мы разбивались на экипажи, прочёсывали местность — это 30 случаев таких было. В прошлом году было 27”.
Усіх тридцятьох зниклих дітей врешті знайшли. Але кількох — уже мертвими. Волонтери кажуть: шукати – не достатньо, важлива  виховна робота.
Олена Жовтобрюх, керівниця соціального проекту “Пошук зниклих дітей”: “Одни и те же дети очень часто убегают. Вот здесь вот как раз необходимо взаимодействие полиции, соцслужб, нас — не для того, чтобы их бесконечно ловить, а все-таки как-то попытаться уладить в семье, что там происходит”.
Особливої уваги заслуговує волонтерство, пов’язане з війною на сході. Воно має кілька напрямків. Постійно в зону ООС тепер їздять 15 волонтерів з Дніпропетровщини: хтось везе гуманітарну допомогу в дитячі будинки, хтось — капеланську місію, хтось — уроки тактичної медицини. Розповідають: на цьому етапі бойових дій формою та їжею бійців забезпечує держава. Натомість потрібна техніка: тактичні приціли, сучасна зброя і оснащення казарм. Не вистачає і маскувальних сіток. Їх також плетуть волонтери Дніпра. Тут, у мирному місті, їм не вистачає рук. Таку ж нестачу відчувають волонтерські пункти на залізничному та автовокзалі. Тим часом важливу роль у порятунку поранених відіграє донорство.
Вікторія Іванова, виконавча директорка Асоціації молодих донорів України: “Донедавна еще потребность области составляла 60 тысяч донаций в год. Город Днепр из этой суммы составлял около 25 тысяч. Сейчас препараты у нас не производят, то есть потребность в плазме, в частности, снизилась, но всё равно на область — это неизбежно десятки тысяч”.
Асоціація молодих донорів створює єдину всеукраїнську базу “Донор.ЮА”. У ній за кілька хвилин можна знайти людину, чия кров підійде реципієнту.
Вікторія Іванова, виконавча директорка Асоціації молодих донорів України: “Недавно мы перешагнули рубеж в 22 тысячи доноров. Из них 1700 с чем-то — это город Днепр. Но для Днепра это на самом деле очень мало. К сожалению, у нас пока культура донорства не развита. И это требует усилий. Согласно рекомендации Всемирной организации здравоохранения, желательно, чтобы около 4% людей были донорами”.
Кров можна здавати раз на 2 місяці, тромбоцити і плазму — раз на 2 тижні. Для залучення донорів волонтери проводять кілька акцій на рік. Наймасштабнішу приурочили до Всесвітнього дня донора. Опіки волонтерів потребують і тварини. У 2018 році “котопогода” на “9 каналі” допомогла знайти дім двадцятьом улюбленцям. Котика з притулку прихистила і я.
Юлія Бублик, журналістка, ведуча “котопогоди”: “Хотіли взяти дівчинку, але так трапилося, що цей красень нас причарував із чоловіком. І ми взяли його врешті у віці 10 місяців. Назвали Ріккі — як мангуста з мультфільму “Ріккі-Тіккі-Таві”.
Майже всі тварини у котопогоді — підопічні притулку “Вірність”. Цьогоріч його волонтери влаштували в добрі руки майже півтисячі хвостатих.
 Марина Гусарова, “Вірність”: “Мы проводили акцию по стерилизации. В этом году она дважды проводилась. И за этот период было стерилизовано хозяевами 3055 домашних животных. Это очень большое число для нас”.
Питання стерилізації тварин  для волонтерів болюче. Більшість хазяїв відмовляються від цієї процедури. Активісти наводять прикру статистику: коли щось стається із власником, у більшості випадків його улюбленець опиняється на вулиці. Відмова від стерилізації тварини збільшує популяцію бездомних. Іще одна проблема, з якою борються зоозахисники, — перекупники – люди, що за окрему плату обіцяють влаштувати чотирилапих “у добрі руки”. Кошти беруть, а тварин викидають. Влітку наша знімальна група врятувала чотирьох схудлих кошенят. Їх покинули на звалищі — в ста метрах від зооринку. Далі ними опікувались волонтери. Нещодавно усі четверо хвостатих переїхали в теплі оселі до нових хазяїв. Таким очима волонтерів був 2018. Посилання на всі організації, згадані в сюжеті, можна знайти на сайті “9 каналу” під відео “Звіт добрих справ”. Долучайтеся до благодійності та волонтерського руху! Іноді добра справа — на відстані одного дзвінка!  

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 30 та 31 травня. Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40
Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58
Ветерани АТО і чинні бійці добробатів не причетні до підняття червоно-чорного прапора 28 травня біля ДніпроОДА (заява)

На  12-ту годину 28 травня у Дніпрі представники "Руху опору каптіуляції", який очолює колишній нардеп України Андрій Денисенко, анонсували  урочисте

27 Травень, 23:04
День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область (відео)

День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область  28 травня у Дніпрі ультрафіолетовий індекс низьий і помірний, не

27 Травень, 22:18