20 июня 2019, 17:58

Пес-літератор. Книжку «Пригоди песика Кокса» презентували у Дніпрі (ВІДЕО)

  Йому 98 і він став справжньою зіркою. Він освоїв соцмережі та став співавтором книжки про самого себе. Він – це такса на прізвисько Кокс. А якщо відкинути жарти – книжку про домашнього улюбленця написала Ганна Терянік. У літературному доробку авторки вже 5 книжок, і це перша не про війну, а для дітей. “Пригоди песика Кокса” вперше презентували у Дніпрі. Дорослі слухали авторку книжки, а малеча спілкувалася із її головним героєм.
«Кокс, іди сюди. Ми любимо своїх авторів, вони в нас різні, ось такі!»
Кокс – 14-річна такса. Якщо перерахувати на людський вік, то йому 98. Віднедавна він — автор книги. Напередодні першої презентації він прийшов до видавництва перевірити як друкується ще один наклад книжки «Пригоди песика Кокса».
Ганна Терянік, авторка книжки «Пригоди песика Кокса»: «Друзі сказали: давай, показуй  Коксика, хай буде зіркою новою українською. І принесла до Ліри, до Оксани, і була дуже рада, що сподобалося».
Усе починалося із дописів на Фейсбуці. І тепер у літературному доробку Ганни чотири книжки про війну і перша дитяча.
Оксана Нечай, директорка видавництва «Ліра»: «Доволі цікаве видання, позитивне, гумористичне, багато ілюстроване і з автографом автора». Ганна Терянік, авторка книжки «Пригоди песика Кокса»: «Я за ним спостерігала, але говорила за нього я. Проте мені здається, так само він і думає, так само він говорить, бо в нього із обличчя все видно».
Кокс розповідає про свою родину. Кожному з них вигадав прізвиська. Ось, це вся родина. Інженер попереду, Шльома з м’ячем, Булочка, я і Коксик. Намалював усіх  Дмитро Хабаров, художник з Новомосковська. На презентації книжки він фактично вперше особисто знайомиться з усім сімейством Ганни і з Коксом у тому числі. До цього над книжкою працювали із різних міст і спілкувалися в чатах.
Дмитро Хабаров, ілюстратор книги «Пригоди песика Кокса»: «Самий головний виклик — це була не жива людина, а це був пес Кокс, і треба було його якось відчути, зрозуміти як він живе. І головним критерієм нашої праці були діти, яким ми показували малюнки і їм вони подобалися» .
Булочка із книжки — Тетяна, старша дитина Ганни. Із Коксом дівчина познайомилася якраз 14 років тому.
Тетяна Терянік, Булочка із книжки «Пригоди песика Кокса»: «Тоді я була менша. І він мені здавався більшим, великим. Але мама розповідає, що він був розміром з долоню. Цікава, весела книжка, і мені приємно бачити у такому світі».
На презентацію книжки в музей АТО діти прийшли разом із батьками. І вся увага і малечі, і дорослих, звісно, Коксу.
Єлизавета, відвідувачка презентації: «Знаю, що це про песика Кокса. Його порода — такса. І що його так намалювали, що його можна і погладити, і у смокінг вдіти».
Як же вдягнути смокінг на собаку — пояснив Дмитро. Виявилося, що всі ілюстрації можна просто розмалювати на власний розсуд.
Дмитро Хабаров, ілюстратор книги «Пригоди песика Кокса»: «Так, у мене старша донька розмальовувала, і їй це подобалося. І коли я бачив її реакцію, був задоволений».
Ще більше зустрічей із Коксом обіцяють цими вихідними на фестивалі Book Space. А на будь-які питання читачів Кокс відповідає у Фейсбуці та Інстаграмі. Автор — Оля Василець Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Тут не продаються за гречку — у Дніпрі провели антикорупційний форум (КОМЕНТАР)

Чим займаються антикорупційні органи? Як налагодити взаємодію між ними та активними громадянами? Такі питання обговорювали у Дніпрі на форумі “Антикорупційна

16 Октябрь, 19:19
Прогноз погоди на 17 жовтня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

Прогноз погоди на 17 жовтня, четвер. Дніпро і область - сонячно і безхмарно  

16 Октябрь, 17:55
У Дніпрі відбудеться легкоатлетичний пробіг «Миля Миру»

16 Октябрь, 15:59
У мерії Дніпра розробляють стратегічний план розвитку ОСББ 

У Дніпрі діють міські програми підтримки ОСББ та ОСН. Вони створені, аби допомагати активним об’єднанням громадян дбати про будинки та

16 Октябрь, 15:28
Мюзик-хол «Перемога» відкрили у дніпровській музичній школі №15 (фото)

У Дніпрі відкрили перший мюзик-хол «Перемога» -  міському комунальному закладі культури «Дніпровська дитяча музична школа № 15». Музична школа №

16 Октябрь, 13:20
Для учасників регіонального етапу програми «Державотворець» організували день управління в Дніпрі

15 жовтня у Дніпровській міській раді для учасників регіонального етапу програми особистісного та професійного розвитку молоді «Державотворець» організували день управління.

15 Октябрь, 18:18
У Дніпрі ОСББ утеплюють свої будинки завдяки міській програмі співфінансування

У Дніпрі цьогоріч у міському бюджеті на співфінансування ремонтних робіт у будинках ОСББ і ЖБК було передбачено 38 млн грн.

15 Октябрь, 18:12
У Дніпрі на рік звузять вулицю Південну і перекриють тротуар на Шевченка

Мерія Дніпра дала дозвіл  на тимчасове перекриття тротуару на вулиці Шевченка і звуження проїжджої частини вулиці Південної. Про це йдеться

15 Октябрь, 14:44