21 июня 2019, 18:28

«Візьми собаку на роботу»: місцеві особливості всесвітньої акції (ВІДЕО)

Візьми свого собаку на роботу. Акція з такою назвою щороку проходить в усьому світі. Започаткували її наприкінці минулого століття, а українці вперше долучилися у 2013. Цьогоріч день акції припав на 21 червня. Чи просто це — провести робочий день з чотирилапим улюбленцем — дізнавалась Юлія Бублик.   Майя працює в Дніпропетровському історичному музеї. 21 червня із собою на роботу вона вперше взяла хвостату улюбленицю.
 Майя Ернст, співробітниця історичного музею ім. Д. Яворницького, прийшла на роботу з собакою: «Взагалі в мене 6 собак. Це — найстарша. Звуть її Ханні, вона породи бретон, живе у нас 5 років. З’явилася на вулицях села як раз весною 2014 року».
Майя мешкає поряд з музеєм. Тому щодо участі в акції “Візьми собаку на роботу” — не вагалася. Якби до роботи було далеченько, Ханні, скоріш за все, лишилась би вдома.
Майя Ернст, співробітниця історичного музею ім. Д. Яворницького, прийшла на роботу з собакою: «Єдиний транспорт, яким можна перевозити на сьогодні собаку, то це електротранспорт, тобто трамваї та тролейбуси. Маршрутки собак не беруть з 2007 або з 2008 року взагалі, хоча до цього це не було проблемою: зазвичай просто оплачували 2 квитка, собака сідала в ногах».
У музеї Ханні зустріли радо: хазяйка заздалегідь домовилась із керівництвом. Але були і такі співробітники, для кого акція стала несподіванкою.
Єгор, співробітник історичного музею ім. Д. Яворницького: «Запрацювався — і це повз мене пройшло. І коли зранку таке чудо приходить до нашого кабінету, було прикольно! На робочому місці воно якось заспокоює!»
Майя каже: головне, щоб улюбленець був спокійним і адаптованим до спілкування з людьми. Працівниця лікарні імені Мечникова також має собаку — півторарічного Стітча — товариського і активного. Втім, взяти його на роботу  не наважилась.
 Ганна Ткаченко, працівниця Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова: «То с пациентами, то по палатам, то где-то еще находишься. Собаку негде оставить, а с собой ее водить — очень проблематично по палатам: во-первых, вопросы гигиены, естественно, и, конечно, негативное отношение у многих людей».
Ідея робочого дня із собакою Ганні подобається, але дівчина впевнена: така акція — не для всіх професій. Тим часом офісну працівницю Ольгу навіть відсутність собаки не зупиняє. На роботу 21 червня вона принесла кота.
Ольга Ольховик, офісна працівниця, взяла на роботу кота: «Не у кожного є собака. Але взяти з собою друга, я вважаю, що це потрібно!»
Більше того, смугастий красень в офісі — не вперше.
 Ольга Ольховик, офісна працівниця, взяла на роботу кота: «Я йшла на роботу і знайшла кошеня. Ну і куди ж його дівати? Я і взяла одразу на роботу! Він відігрівся і почав дуже голосно мурчати. Ми вирішили: якщо він так голосно мурчить, то це — Дизель. Як дизельний автомобіль. Кожного дня він їздив на роботу, звик до машини».
У колективі Дизель слугує антистресом. Та і сам не сумує вдома наодинці. Залучити чотирилапих до масового заходу взялися в історичному музеї. Людина та собака ладнають понад 150 тисяч років. На честь багатовікової дружби музей розпочинає низку екскурсій.
 Майя Ернст, співробітниця історичного музею ім. Д. Яворницького, прийшла на роботу з собакою: «День собак сьогодні, тому ми вирішили, що нам треба в музеї провести спеціальну екскурсію. Вона буде присвячена собаці археологічній. Перша частина буде саме в музеї, в залі археології, де можна дізнатися всілякі історичні факти, а потім ми перейдемо на двір музею — разом із собаками, разом з лимонадом будемо слухати різні легенди».
Таку екскурсію проведуть двічі — 21 і 23 червня о 18 годині. На черзі — історії військових собак. Автор — Юлія Бублик Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня

    Яке майбутнє в цієї ідеології? Чи має вона шанси реалізувати свій потенціал при подвійному тиску необільшовицької загрози зі

09 Декабрь, 10:06
Кабінет Міністрів створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі

Рішення прийняли на позачерговому засіданні Уряду. Про це повідомляє

08 Декабрь, 11:57
Фестиваль творчості учасників бойових дій “СТІЛ» вдруге відбувся у Дніпрі (КОМЕНТАР)

    Це поки що єдиний фестиваль подібного формату в Україні. Участь у ньому взяли близько 30 військових і волонтерів.

06 Декабрь, 22:15
Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

Траси зі світлофорами, сови-роботи і павуки, якими керує сила думки. Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині. Що з переліченого 

06 Декабрь, 19:17
Прогноз погоди на 7 та 8 грудня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

06 Декабрь, 18:45
Рятувальники ДСНС провели відкриту перевірку вищого навчального закладу (ВІДЕО)

  28 постраждалих, 15 безвісти зниклих — результат пожежі, що сталася в Одесі. 4 грудня палала 6-поверхова будівля місцевого коледжу

06 Декабрь, 17:19
«Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка презентувала художньо-документальний фільм про Джона Поля Джонса (ВІДЕО)

    «Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка Галина Солдатенко презентувала художньо-документальний фільм про американського мореплавця Джона Поль Джонса. Показ відбувся

06 Декабрь, 16:45
У Дніпрі планують звузити частину проспекту Слобожанський

  Про це стало відомо з відповідного проекту рішення міськради. Звузити планують проїжджу і пішохідну частину проспекту в районі будинків

06 Декабрь, 15:50