24 июня 2019, 18:07

Другий книжковий форум Book Space відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Книжкові вихідні добігли кінця. Усі, хто встиг прийти на книжковий Міжнародний фестиваль Book Space, тепер хизуються стосами книжок у соцмережах та діляться враженнями, звісно, вже чекають третього фестивалю у Дніпрі. Хто з гостей на фестиваль не доїхав, у день відкриття дізнавалися журналісти… Не минуло і року, а Міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі знову зустрів гостей.  
Вікторія Наріжна: «Цього разу усі локації — на Фестивальному причалі. Зустрічає відвідувачів ярмарку «ветеранський намет».
Цього разу усі локації  — на Фестивальному причалі. Зустрічає відвідувачів ярмарку «ветеранський намет».
Юрій Руденко, співорганізатор «ветеранського намету»: «Тут читач може знайти літературу про ООС\АТО, про російсько-українську війну. І ця література написана ветеранами, військовими, волонтерами або переселенцями».
  Олександр підписує власну книжку «Життя після 16:30». Воював у донецькому аеропорті, де втратив обидві руки.
Олександр Терещенко, ветеран АТО, автор книжки «Життя після 16:30: «Це такі оповідання-нариси про життя. 16:30 — це той час, коли на мені написали моєю кров’ю час, коли накладали джгути. В аеропорту. І банальна така фраза: «Моє життя розділилося на до і після». Але книга – це не соплі, не сльози, а якась ситуація життєва, в яку я потрапляю. Там 38 оповідань, які показують, що можна жити навіть в такій ситуації  — без обох рук».
  У павільйоні з дитячою літературою не лише стенди з книжками, а й цілі театральні імпровізації…   Щойно відсвяткували двомісячний ювілей, так одразу і приїхали на Book Space. Видавництво із Харкова українською видає переклади зі скандинавських мов.
Наргіс Гафурова, засновниця видавництва «Крокус»: «Не знаю як вони уміють так говорити з дітьми, — вони не сюсюкаються з ними, не уникають складних і дорослих тем. Там от вони хоронять хом’яків і не купують нового, щоб дитина не засмучувалась. Смерть – це частина життя. І взагалі: природа, життя, — вони не поспішають там. Коли читаєш ті скандинавські книжки, то відчуваєш ту повільність, прохолодність».
Ліля разом з мамою завідує книжковими справами видавництва.
Лілія: «У мене немає улюблених, всі подобаються. Та всі книжки треба прочитати. Але я люблю про таких дітей, як і я сама».
Олена вже у перший фестивальний день обрала книжки для дітей. Тепер обирає книжку для себе.
Оксана, відвідувачка фестивалю «Book Space»: «Дітям купила, для дітей обрала різні розвиваючі книги. А для себе – дивлюся зараз на книжку Забужко «Після третього дзвінка вхід заборонено».
На вечір тут анонсували перший у Дніпрі виступ гурту «Драмтеатр», проте поет Юрко Іздрик не доїхав до Book Space. Але музична сцена не пустувала.
Алла Рибіцька, кураторка української сцени та книжкового ярмарку фестивалю «Book Space»: «Все йде за планом. У Іздрика сталися трошки проблеми з потягом, але це «Укрзалізниця», не поет в цьому винен. У нас лишається Мар’яна Савка зі своїм колективом. Вони приїхали, ми їх чекаємо. Тріо «Мар’яничі» дуже атмосферне, і для вечора над Дніпром — це буде щось. І потім гратиме Грицько Семенчук. Це його авторський проект «Брат». Там чудові тексти».
  Презентації, дискусії, обговорення, дружні обійми та професійні знайомства тривали протягом усіх трьох фестивальних днів. Кожен день завершували музичними виступами. Книжкове свято не зіпсували ані спека, ані дрібний дощ, що таки застав книгоманів у неділю. Автор — Оля Василець, Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою

Міністерством освіти і науки затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Ганною

09 Декабрь, 19:04
Прогноз погоди на 10 грудня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

  По області очікуємо хмарність і легкий вітер. Температура буде плюсова. А детально про погоду в Дніпрі та містах області

09 Декабрь, 19:01
Українці назвали Житомир найкращим містом за рівнем можливостей та свобод. Дніпро — на 17 місці

Це результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

09 Декабрь, 15:54
1 500 учасників з 25 країн: в Дніпрі проходить міжнародний турнір з танців

У суботу, 7 грудня, в Дніпрі урочисто відкрився XVIII Міжнародний турнір зі спортивних танців «Кубок Станіслава Шкляра». Захід проходить в

09 Декабрь, 14:07
На Дніпропетровщині вручили службові автівки 31 поліцейському офіцеру громади

  На Дніпропетровщині завершила навчання чергова група поліцейських офіцерів громад. Відтепер ще 31 офіцер охоронятиме спокій мешканців у 20 ОТГ

09 Декабрь, 13:57
Більше діджиталізації та нові стажування: молодь Дніпра розповіла Борису Філатову про враження від цілого дня роботи у міськраді

«У подальшому потрібен колективний формат. Ми його продумаємо. Гадаю, що до наступного Дня місцевого самоврядування ви зможете також побути зі

09 Декабрь, 13:46
Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня

Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня - про це

09 Декабрь, 10:06
Кабінет Міністрів створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі

Рішення прийняли на позачерговому засіданні Уряду. Про це повідомляє

08 Декабрь, 11:57