24 июня 2019, 18:15

Повернення через 47 років. Важкоатлетичну вправу ZhimLift відродили в Україні (ВІДЕО)

“Жим штанги стоячи”. Ця важкоатлетична вправа пішла у забуття 47 років тому. Світові турніри виключили її із правил через підвищений травматизм. Цьогоріч техніку відновили в Україні під назвою “ZhimLift”. Хто і навіщо — дивіться в сюжеті. 1972 рік. Всесвітня федерація важкої атлетики виключає зі своїх змагань вправу “жим штанги стоячи”.
Руслан Жаботинський, голова Запорізької федерації важкої атлетики: «Причина  якобы в том, что люди травмировались, ломали спины, и это было небезопасно».
  На 47 років техніка іде в турнірне забуття. І лише у 2019 відродити її береться син Леоніда Жаботинського — українця, що двічі став олімпійським чемпіоном у надважкій вазі. У 1964 році Леонід Іванович встановив 2 світові рекорди — у класичному триборстві та поштовху штанги.
Руслан Жаботинський, син Леоніда Жаботинського — двократного олімпійського чемпіона у надважкій вазі: «Когда моему отцу было 77 лет и мы с ним были в клинике, ему делали МРТ. И он поднял в очередной раз этот вопрос, говорит: «Сынок, вот мне 77 лет, доктора говорят, что у меня с позвонком всё идеально. Если получится когда-то восстановить в правилах соревнований жим штанги стоя, — это прекрасное упражнение!»
  Прохання батька Руслан виконав — відродив змагання в Україні. Назвав їх “ZhimLift Zhabotinsky Open Cup”. Перший турнір відбувся 12 травня у Запоріжжі. Він зібрав 35 учасників із семи українських міст. Це представники і представниці різних видів спорту, для яких жим штанги — звичайна тренувальна вправа.
Руслан Жаботинський, засновник Всеукраїнських змагань “ZhimLift Zhabotinsky Open Cup”: «У нас участники нашего первого турнира были легкоатлеты, боксёры, кросфитёры, пауэрлифтёры, штангисты и просто люди, которые занимаются в тренажерном зале. Абсолютным чемпионом у нас стал человек, который просто тренируется в тренажерном зале. А основная его специальность — пожарник».
  Особливість змагань в тому, що “жим штанги стоячи” відновили у трьох номінаціях — витривалість, сила та швидкість. Травматичною ця вправа може бути лише у разі неправильного виконання, кажуть тренери.
Сергій Семенов, тренер з ZhimLift: «Вимоги до цієї вправи — нейтральність, тобто природне положення всіх частин тіла». Руслан Жаботинський, засновник Всеукраїнських змагань “ZhimLift Zhabotinsky Open Cup”: «Когда силёнок не хватало, человек начинал вот так вот выгибаться и жать уже от груди. Соответственно, происходила большая нагрузка на позвонок, надрывались мышечные связки, мышцы и ломались позвонки». Сергій Семенов, тренер з ZhimLift: «Головний суддя або суддя на помості має право, побачивши небезпечний елемент вправи, зупинити її і не дозволити робити далі».
  Всередині листопада відбудуться наступні змагання з «ЖимЛіфту». Щоб убезпечити майбутніх конкурсантів, засновники турніру взялися провести майстер-класи. Перший відбувся у Дніпрі.
Маргарита, учасниця майстер-класу, важкоатлетка: «Подход сегодняшнего семинара  очень интересен. Ведь помимо того, что есть классическое упражнение жима штанги стоя, он включает еще динамические, соревновательные моменты». Микола Прежин, учасник майстер-класу, тренер з силового екстриму: «В каждом моменте есть ошибки, которые они уже обстреляли на первом турнире. И нам их озвучили, чтобы мы их не совершали».
  Наприкінці майстер-класу його учасники отримали сертифікати: тепер техніку «ЖимЛіфту» можуть викладати іншим. Іще один привілей — це гарантована участь в осінньому турнірі без проходження відбіркового туру. Такі ж тренінги протягом літа пройдуть по всій України, зокрема, у Харкові, Одесі, Львові та Києві.

Вибір редакції

ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою

Міністерством освіти і науки затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Ганною

09 Декабрь, 19:04
Прогноз погоди на 10 грудня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

  По області очікуємо хмарність і легкий вітер. Температура буде плюсова. А детально про погоду в Дніпрі та містах області

09 Декабрь, 19:01
Українці назвали Житомир найкращим містом за рівнем можливостей та свобод. Дніпро — на 17 місці

Це результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

09 Декабрь, 15:54
1 500 учасників з 25 країн: в Дніпрі проходить міжнародний турнір з танців

У суботу, 7 грудня, в Дніпрі урочисто відкрився XVIII Міжнародний турнір зі спортивних танців «Кубок Станіслава Шкляра». Захід проходить в

09 Декабрь, 14:07
На Дніпропетровщині вручили службові автівки 31 поліцейському офіцеру громади

  На Дніпропетровщині завершила навчання чергова група поліцейських офіцерів громад. Відтепер ще 31 офіцер охоронятиме спокій мешканців у 20 ОТГ

09 Декабрь, 13:57
Більше діджиталізації та нові стажування: молодь Дніпра розповіла Борису Філатову про враження від цілого дня роботи у міськраді

«У подальшому потрібен колективний формат. Ми його продумаємо. Гадаю, що до наступного Дня місцевого самоврядування ви зможете також побути зі

09 Декабрь, 13:46
Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня

Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня - про це

09 Декабрь, 10:06
Кабінет Міністрів створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі

Рішення прийняли на позачерговому засіданні Уряду. Про це повідомляє

08 Декабрь, 11:57