27 июня 2019, 17:46

Повернення “Великого вальсу” в Дніпро — прем’єра в академічному театрі опери та балету (ВІДЕО)

Повернення “Великого вальсу”. Дніпровській театр опери та балету відродив постановку на музику Йоганна Штрауса. Балет презентували з оновленим складом акторів та сучасною сценографією. На репетиції та прем’єрі вистави побувала знімальна група «9 каналу». Як готували спектакль — далі в сюжеті. Бухгалтерка Тетяна Вікторівна — у передчутті особливих вражень. Згадує, як ще у дитинстві переглядала однойменний фільм “Великий вальс”. Тоді була вражена музикою та величними костюмами 19 століття. На прем`єру прийшла разом з подругою— відродити тодішні почуття.

 Тетяна Ребріна, глядачка театру: «Сейчас я в предвкушении услышать шикарную музыку, увидеть балет великолепный, великолепные декорации”.

Вперше балет “Великий вальс” у Дніпрі ставили ще тридцять два роки тому. Постановники розповідають: драматургії за музикою Йоганна Штрауса в Україні немає, тому розробка театру — авторська.

Олена Біленко, виконувачка обов’язків художнього керівника балету: «У нас был дирижер Шпак Николай Алексеевич, с Зоей Евгеньевной они создали именно, чтобы это был полноценный, выстроено драматургически дейтсвие и первого, и второго, и третьего акта, при том, используя только музыку как бы Штрауса”.

Щоб якомога точніше передати настрій середини 19 століття, артисти вивчали біографію композитора, читали книги та переглядали фільми про Штрауса-молодшого. Протягом 6 місяців виснажливих репетицій крок за кроком вживалися у ролі.

Олександр Габелко, соліст Дніпропетровського академічного театру опери та балету:  “Он был немножко по-хорошему сумасшедшим. Ну, все великие композиторы, они были по-своему сумасшедшие. И вот это тоже одна из сложностей: тяжело передать вот это сумасшествие таким, какое оно было на самом деле”.

Ілона Кравченко, артистка Дніпропетровського академічного театру опери та балету: «— Анна — она такая нежная, она очень его любила. 

— У нас особенность этой партии является то, что мы являемся парой в жизни…

— … и интересно проявлять свои чувства, показать любовь».

У найближчій час побачити виставу можна 30 червня і 3 липня. А поки майстерність постановників, музикантів та балету театру набирає все більше відданих фанатів.

 Дмитро Корабльов, постійний глядач театру: «Я в этот театр хожу очень часто. Вообще я люблю классику. Классика — она бессмертна в любом… Главное ее хорошо исполнять”.

  Автор — Анастасія Парнет Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

Лікарі закликають дніпрян робити щеплення від дифтерії. Місто повністю забезпечене вакцинами (КОМЕНТАР)

За 2019 рік в Україні зафіксували 20 випадків захворювання на дифтерію, з яких 18 — у жовтні. Цей показник уже

11 Ноябрь, 19:51
Мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення (ВІДЕО)

22 тонни асфальту, лопати і групове завзяття. На Дніпропетровщині мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення.

11 Ноябрь, 18:12
Прогноз погоди на 12 листопада, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Ноябрь, 17:50
Дніпровському національному університету імені О.Гончара не доведеться повертати 1,7 мільйона, — рішення суду

  Господарський суд Дніпропетровської області не вважає, що керівництво Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ) завищило ціни на проживання

11 Ноябрь, 17:43
Розгадати український кросворд у центрі міста та перевірити свої знання: всеукраїнська акція до Дня української писемності об’єднала міста (ВІДЕО)

Розгадати український кросворд на центральній площі міста. У цьому полягала акція від Всеукраїнської ініціативи “Активна громада”. Мета події — популяризувати

11 Ноябрь, 17:20
Палацу дітей та юнацтва – 85 років! 

Цими вихідними міський Палац дітей та юнацтва відзначив 85-річчя. Гостей зустрічали міми – перевдягнені вихованці театрального гуртка. Для яскравих світлин

11 Ноябрь, 17:10
У Дніпрі оновлюють альтанки у дитсадках

У Дніпрі проблема оновлення альтанок у дитячих садках дуже актуальна, оскільки багато з них – ще з радянських часів. Та

11 Ноябрь, 16:10
«Теплі» кредити: як дніпрянам заощадити на утепленні будинків

У Дніпрі діє програма фінансової підтримки ОСББ, ЖБК і власників одно- та двоквартирних житлових будинків «Енергоефективна оселя» на 2018 –

11 Ноябрь, 15:45