01 июля 2019, 21:30

Виробник медичних турнікетів — проти лікаря: українська компанія подала до суду за критику своєї продукції (ВІДЕО)

  Компанія з виробництва аптечок АВ-Фарма подала позов на лікаря. Іван Кондратенко, інструктор з тактичної медицини, вже кілька років у мережі критикує товари компанії, а саме засоби для зупинки кровотеч, так звані турнікети. Коли підприємство програло черговий тендер — Івана викликали до суду із вимогою спростувати усе, що він казав про їхню продукцію. Втім, Кондратенко та його колеги, інструктори з тактичної медицини, тримаються свого: неякісний турнікет в аптечці -це загибель пораненого бійця. Тому і продовжують бій за життя військових — уже на судовому полі. З початком війни на Донбасі лікар Іван Кондратенко регулярно обговорює з колегами у соцмережах різні засоби тактичної медицини. Зокрема, предметом їхньої критики став турнікет української компанії АВ-Фарма. Іван виклав на свій канал у Ютубі кілька роликів з тестування цього засобу, також неодноразово згадував про нього на персональній сторінці у Фейсбук. Виробник критику поза увагою не залишив — позвався на лікаря до суду, за порушення ділової репутації. Пан Іван розповідає: все почалося у 15 році, коли постала велика потреба у засобах для зупинки кровотечі у бійців. Тоді в Україні, крім гумових джугтів, не було нічого, турнікети волонтери замовляли за кордоном. До тридцяти доларів за штуку.
 Іван Кондратенко: «Компанія «АВ-Фарма», вони якось швидко налагодили виробництво цього турнікету. Точніше як — вони скопіювали міжнародний запатентований засіб для зупинки кровотечі, який має назву CAT – combat application tourniquet».
  АВ-Фарма почала реалізовувати свій продукт Збройним силам. По триста гривень за штуку. Інструктор з такмеду вважає цей засіб ненадійним і готовий аргументувати.    
Іван Кондратенко: «Не може бути, щоб цей предмет, коли людина стикає кров’ю, цей засіб порвався. Тобто — це загибель бійця».
Іван Кондратенко та його колеги розробили спеціальну методику тестування подібних турнікетів для Міноборони. А навесні цього року побачили інформацію про тендер на аптечки для Нацгвардії  на суму в 13 мільйонів гривень. Іван каже: технічні вимоги, що вказані у документації, повністю відповідали опису продукції «АВ Фарми».
 Іван Кондратенко: «Тобто, звісно, що виграти такий тендер могла тільки ця фірма. Я висловив свою думку, як фахівця, і висловив думку інших своїх колег-такмедиків, бо наше відношення до цієї ситуації і до якості продукції цієї компанії «АВ-Фарма» — воно жодним чином не змінилось».
Свіжий допис Івана про турнікети і аптечки поширили 200 людей. Інформацію таки донесли до Міністерства внутрішніх справ і тендер скасували. Запрошення у суд чоловік отримав після цього.
Іван Кондратенко: «Вони цим позовом хочуть, щоб суд мене зобов’язав на моїй особистій сторінці у Фейсбуці написати, як-то кажуть, опровєржєніє. Тобто, що я написав неправду. Я вважаю, що мені хочуть закрити рота, змусити мовчати за те, що є такий неякісний продукт». Денис Сурков, реаніматолог, інструктор з тактичної медицини: «Я знаю Івана Кондратенка особисто вже 15 років, може навіть більше. Єдине, що я можу сказати — все, що спонукає Ваню до будь-яких дій, — це намагання зробити максимум для того, щоб врятувати наших військових на фронті. Він постійно їздить на схід, він постійно готує наших військових. Я точно знаю, що він це робить абсолютно безкоштовно».
Колега Івана, реаніматолог Денис Сурков, розповів про тестування турнікету «АВ-Фарми» у центрі державного підприємства “Укрметртестстандарт” — залучив до справи волонтерів та інструкторів з такмеду. Протокол випробування опублікували у мережі.
Денис Сурков, інструктор з тактичної медицини: «І цей протокол свідчить про неналежну якість цих виробів. У мене немає підстав для того, щоб піддавати сумніву результати дослідження, які були проведені в державній, не комерційній установі, яка має для цього певну державну акредитацію. Чому саме до Івана Кондратенка виникли питання, — тому що він не єдина людина, яка висловлювала подібну позицію».
Керівник 44 центру домедичної допомоги та учасник тестування Дмитро Андрощук телефоном повідомив: подібний захід із залученням виборів «АВ-Фарми» проводять в “Укрметртестстандарті” не вперше. Результати щоразу негативні. Останнє випробування наприкінці червня ініціювали у зв’язку з інформацією про тендер для Нацгвардії. Для нього зробили контрольну закупівлю з трьох різних точок.
Дмитро Андрощук, керівник 44 навчального центру, учасник випробування: «Ми попросили представника «АВ-Фарми» прокоментувати ситуацію щодо їхнього позову. З нами поспілкувався адвокат компанії Олександр Риженко». Олександр Риженко, адвокат «АВ-Фарма»: «Був поданий позов по захисту ділової репутації, тому що були протиправні дії певної особи. Більш нічого коментувати не будемо. Якщо суд встановить, що дійсно даний факт мав місце — ми цей факт зафіксуємо. Якщо ні, то буде відмовлено у позові».
26 червня мало відбутися перше ознайомче засідання за позовом компанії в Амур-Нижньодніпровському районному суді. Проте його перенесли на місяць уперед. «9 канал» залишається слідкувати за подіями. Автор — Георгій Марков Камера — Олександр Наумов, Тарас Іванов

Вибір редакції

Дніпряни – володарі Кубка України з рукопашного бою

13 Ноябрь, 17:41
Комунальники готують дощоприймачі до зими

Щодня на вулицях Дніпра щонайменше три механізовані бригади комунального підприємства «Гідроспоруди» чистять дощоприймачі на найпроблемніших ділянках.  Протягом найближчого тижня робочі

13 Ноябрь, 17:38
Розвиток електротранспорту у місті: головні досягнення за 2019 рік (КОМЕНТАР)

Рухомий склад міського електротранспорту продовжують оновлювати. Цьогоріч закупили 20 німецьких трамваїв, 14 із них уже курсують коліями міста. Також оновлюється

13 Ноябрь, 07:19
Штрафи та оплата за паркування принесли бюджету Дніпра майже 16 мільйонів гривень (КОМЕНТАР)

Завдяки роботі комунального підприємства «Міськавтопарк» та інспекції з паркування, бюджет міста поповнився майже на 16 мільйонів гривень. Загалом ситуація на

12 Ноябрь, 21:00
Прогноз погоди на 13 листопада, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

12 Ноябрь, 19:01
Дніпряни стали чемпіонами України серед юніорів зі спортивної гімнастики

  4 – 9 листопада у Кропивницькому проходив чемпіонат України серед юніорів зі спортивної гімнастики. Команда Дніпра у складі вихованців

12 Ноябрь, 18:43
У Дніпрі пройшов перший в Україні форум з сексуальної освіти для вчителів та підлітків (ВІДЕО)

Шановні глядачі, зараз підведіть до екранів телевізора дітей і ми поговоримо про … секс.  І про те, чому цієї теми

12 Ноябрь, 18:20
Студенти Дніпропетровщини передали в зону ООС 5 тисяч вареників

Педагоги та студенти одного з центрів професійно-технічної освіти Дніпропетровщини зробили приємний і дуже смачний сюрприз українським воїнам. Вони своїми руками

12 Ноябрь, 16:27