08 июля 2019, 19:10

Палац Праці — Палац Ілліча — Український Дім: нове життя пам’ятки конструктивізму в Дніпрі розпочинається (відео)

Колишній палац Ілліча, нині Український дім, — ще сорок років тому був провідним культурним центром Дніпропетровської області. Десь на початку нульових життя тут зупинилося — приміщення стояло порожнім. Його навіть планували знести. Допоки в 2017 його не придбала з аукціону київська фірма. В 2019 тут уже частково пофарбували фасад і встановили металопластикові вікна. З’явились і перші орендарі — танцювальний гурток і студія йоги. 7 липня до кінозалу колишнього палацу Ілліча завітали волонтри, громадські діячі і барди. Навіщо — знають наші журналісти. Пісні, вірші і прибирання — саме так відзначили у Дніпрі 142-у річницю з дня народження видатного архітектора Олександра Красносельського. Майже вся його кар’єра пов’язана з нашим містом — три роки він був навіть головним архітектором Катеринослава. Палац профілактики, універмаг, Дитячий світ, будівля театру імені Горького, корпус медінституту, особняки та будинки — деякі з його проектів у робочому стані і сто років потому. Палац праці на колишній Брянській площі, який згодом отримав ім’я “Ілліча” — теж його робота. Тепер це одна з найбільших на території Ураїни будівель у стилі конструктивізму. Найкращі концерти у місті — теж колись були тут. Тож своєрідна “армія спасіння Палацу праці” радіє можливості поступово наповнювати його культурним змістом. Волонтери прибрали приміщення кінозалу і влаштували тут перший концерт.
Олександр Сочан, бард: «Це колись був дуже важливий культурний центр. В тому крилі були спортивні секції, тут — переважно культурницьке було. Я думаю, це буде дуже гарний культурний центр, якщо його відновити. Я хлопцем тут часто бував. Фільми тут дивилися ми». Наталія Бобко, співорганізаторка заходу: «Это здание было ничейным. Приходило в упадок. Просто большая боль была для тех, кто это здание любит. А таких нас очень много. И мы как-то объединялись в группы, но непонятно было что конкретно делать. Но вот сейчас появилась надежда, что здание опять заживет жизнью и тут опять прозвучат детские, взрослые голоса».
  Лариса Георгіївна — одна з таких. Каже: з цим культурним закладом її пов’язує чимало спогадів. Найяскравіший — візит естрадного артиста-менталіста Вольфа Мессинга в середині 60-х.
Лариса Гускіна, громадська діячка: «Преподавательницу нашего университета — Олександру Павловну, ей говорят: «Давайте». Вот она, значит, стояла… и в уме, не говоря ничего, что-то такое думала. И в это время Вольф Мессинг, который русского языка практически не знал, стоит и говорит: «Стояла я і слухала весну…»  Леся Українка. Він цю Лесю Українку ніколи не знав. И вот мы его видели здесь, в этом зале. Тут такие площади, такая возможность…. И вот, получается, — невостребовано в даный момент».
«Суботники» з музикою хочуть зробити регулярними. Таким чином колись затребувана будівля отримає нове життя. Треба лише не зупинятися,  кажуть шанувальники палацу.

Вибір редакції

Лікарі закликають дніпрян робити щеплення від дифтерії. Місто повністю забезпечене вакцинами (КОМЕНТАР)

За 2019 рік в Україні зафіксували 20 випадків захворювання на дифтерію, з яких 18 — у жовтні. Цей показник уже

11 Ноябрь, 19:51
Мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення (ВІДЕО)

22 тонни асфальту, лопати і групове завзяття. На Дніпропетровщині мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення.

11 Ноябрь, 18:12
Прогноз погоди на 12 листопада, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Ноябрь, 17:50
Дніпровському національному університету імені О.Гончара не доведеться повертати 1,7 мільйона, — рішення суду

  Господарський суд Дніпропетровської області не вважає, що керівництво Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ) завищило ціни на проживання

11 Ноябрь, 17:43
Розгадати український кросворд у центрі міста та перевірити свої знання: всеукраїнська акція до Дня української писемності об’єднала міста (ВІДЕО)

Розгадати український кросворд на центральній площі міста. У цьому полягала акція від Всеукраїнської ініціативи “Активна громада”. Мета події — популяризувати

11 Ноябрь, 17:20
Палацу дітей та юнацтва – 85 років! 

Цими вихідними міський Палац дітей та юнацтва відзначив 85-річчя. Гостей зустрічали міми – перевдягнені вихованці театрального гуртка. Для яскравих світлин

11 Ноябрь, 17:10
У Дніпрі оновлюють альтанки у дитсадках

У Дніпрі проблема оновлення альтанок у дитячих садках дуже актуальна, оскільки багато з них – ще з радянських часів. Та

11 Ноябрь, 16:10
«Теплі» кредити: як дніпрянам заощадити на утепленні будинків

У Дніпрі діє програма фінансової підтримки ОСББ, ЖБК і власників одно- та двоквартирних житлових будинків «Енергоефективна оселя» на 2018 –

11 Ноябрь, 15:45