09 Липня 2019, 07:55

Важливо. Шум великого міста: Звуки Музики, чи Муки від Звуку? (віlео)

Звуки музики чи муки від звуку? На годиннику – 23-тя, а мешканцям будинку номер 26 на проспекті Яворницького не до сну. У квітні по сусідству відкрився новий розважальний заклад – просто на даху Торговельного Центру.  Відтоді й почалися музичні вихідні. Джерело шуму люди визначили не одразу, спочатку нарікали на гуртожиток – він у тому ж дворі. Та виявили дивний ефект: звук наростає саме біля житлового будинку, на відстані його майже не чутно. І тільки в ніч офіційного відкриття клубу все прояснилося. Місце вказали святкові прожектори, які “гуляли” по вікнах. Тепер гучні вечірки з п*ятниці до неділі, часом – до третьої ранку.  Звуки музики чи муки від звуку? На годиннику – 23-тя, а мешканцям будинку номер 26 на проспекті Яворницького не до сну. У квітні по сусідству відкрився новий розважальний заклад – просто на даху Торговельного Центру.  Відтоді й почалися музичні вихідні. Джерело шуму люди визначили не одразу, спочатку нарікали на гуртожиток – він у тому ж дворі. Та виявили дивний ефект: звук наростає саме біля житлового будинку, на відстані його майже не чутно. І тільки в ніч офіційного відкриття клубу все прояснилося. Місце вказали святкові прожектори, які “гуляли” по вікнах. Тепер гучні вечірки з п*ятниці до неділі, часом – до третьої ранку.   
Олег Петровський_мешканець будинку №26 на проспекті Яворницього “В субботу, ну в 10 ладно. В 10 думали, ну закон, ну до 11. В 11:05 – мы уже позвонили в полицию. Все сказали, записали номер телефона. В 12 часов 16 числа стало еще громче. В пол первого закупорили все окна и лягли спать. Но до часу, до половины второго все звучало, все слышали. Но говорят, что до 3х часов. Ну есть какие-то нормы, правила, законы. Хочется, чтоб их соблюдали.” Георгій  Васильєв, мешканець будинку №26 на проспекті Яворницього  “Вначале весны, в апреле потихоньку они один раз сделали вступительное – там вообще не закрывались. Немножко они там закрылись. Ну что вы, это на несколько километров слышно. Они ж гуляют, делают фейерверки, развлекаются и конечно пьяная публика.”
  21 червня вечірка у закладі почалася після 22-ї. Знервовані мешканці кличуть журналістів. Кажуть: поліція на їхні скарги вже не реагує.  Викликаємо патруль. За 10 хвилин поліцейські на місці, ідемо до закладу. І тут виявляється: про те, що у житловому дворі чутно всі застільні привітання гостей закладу,  адміністрація й гадки не мала.   
  Віталій Увачов_інспектор патрульної служби І батальйону “Люди же должны отдыхать. Есть положенная норма – все, как бы. Время пришло – пора отдыхать, отключать музыку. Щас у нас мер наш любимый принял хороший закон, по этому, все начали бояться и реагировать сразу же. “
  Година тиші. А далі – наша пісня гарна й нова, починаймо її знову.  Люди вже самостійно викликають поліцію. І тиша запанувала. А ми, тим часом, намагаємося вивчити природу звуку. На проспекті музики не чути зовсім, ніби заклад і не працює. А все шумове навантаження – на колодязь двору.  Записати звук на мобілку можна просто у квартирі. Звукорежисер Вадим Сільничий пояснює: факторів чимало. І сама будівля може виступати резонатором, і роза вітрів. Відповідно, аби боротися із зайвим шумом – треба знати причину.  
Вадим  Сільничий_звукорежисер “Иногда бывает достаточно каких-то льняных звукобарьеров. Поставил, вот проканало. А бывает – нет. Нужно поступательно. Попробовать так, попробовать так. Может быть достаточно просто источник звука повернуть в другую сторону. Может даже мебель, стулья, столы, тенты – это тоже играет роль. Надо просто пробовать. А уже если не помогает – нужно дальше смотреть. Может там стоит какой-то колодец, которым никогда не пользовались и его нужно засыпать песком и все, тема закрылась. Решений проблемы очень много. Нужно приходить, смотреть, пробовать.”
  З 22-го лютого 2019 року в Україні набув чинності новий нормативний документ – “Державні санітарні норми допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових будинків і на території житлової забудови”. Це дає змогу  привести норми шуму до безпечних параметрів для здоров*я людини.   ИНФОГРАФИКА Відтак:

 -Санітарні норми для житлових кімнат квартир, житлових приміщень будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, спальних приміщень у дитячих дошкільних установах і школах-інтернатах вдень не повинні перевищувати 55 децибел, вночі (з 22:00 до 8:00) – не більше 45 дБ.

 -Для прилеглих до житлових будинків територій – вдень до 70 дБ, вночі – до 60 дБ.

 -Для майданчиків відпочинку на території мікрорайонів і груп житлових будинків, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, майданчиків дитячих дошкільних закладів, шкіл та інших навчальних закладів – до 60 дБ.

Що д до розважальних закладів – цілодобовий рівень шуму не може перевищувати 55 дБ.

  Неля Полюхович_начальниця відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області “Враховуючи той факт, що санітарні норми є одні для усіх, то кожен суб*єкт господарювання, який в своїй діяльності має певні шумові навантаження – повинні дотримуватись саме цього документу. У разі правопорушення Держспоживслужба, за зверненням громадян або в ході здійснення перевірок буде контролювати саме дотримання саме і цього нормативного документа.”
  З початку року  Держспоживслужба отримала  близько 3х десятків звернень від містян. Переважно нарікають на  шум від магазинів, розважальних центрів тощо. Чи відповідає життя в центрі Дніпра встановленим санітарним нормам, нам допомагають з`ясувати  представники Центру екологічного моніторингу. Для екологів рівень шуму і його вплив – не основний, але один із параметрів для вимірювання впливу на довкілля і людину. До справи. Близько 12-ї дня,  перехрестя Короленка, Челюскіна і Троїцької площі.  
Олексій Ангурець_еколог “Зараз ми бачимо тут на рівні, тут і впливає навіть наша розмова – 65-70 дБ. Це як раз той максимально граничний рівень. В великому місті, такому як Дніпро – шумовий вплив, шумовий тиск створює проблеми. Чому? Тому що, сумарно, якщо казати про велику кількість людей, які створюють той самий шумовий тиск; це транспорт; це якість там кафе, ресторани, розважальні центри ,де і музику включають, і десь реклама звучить. Це все створює такий загальний рівень шуму. І ситуацію в центрі міста зазвичай не можна вважати комфортною.”
  Йдемо далі. Наступна зупинка – перехрестя вулиць Короленка і проспекта Яворницького. До шуму від машин тут додається ще й зовнішня звукова реклама. Рівень шуму тут впритул наблизився до граничної відмітки.        Наступне місце для вимірів – парковка між площами Героїв та Європейською. Тут свого часу дуже  гучно перекликалися рекламні екрани. Зараз – трохи більше норми.     Виміри від Європейської площі до Театрального бульвару не показали перевищення законного рівня гучності. А от на самому  бульварі нам “пощастило” більше.  
Олексій Ангурець_еколог “Ми бачимо, ми навіть можемо відчувати серйозний дискомфорт. Нам навіть важко розмовляти зараз. Тому що цей шумовий фон на 10 дБ перевищує норму. І це одразу відчувається на нашому комфорті.”
  Шкоди слуху  70 дБ не спричинить, – каже лікар оториноларинголог.  Однак, потенційно нерви таки попсує.
 Анна Моргачова_ЛОР-лікарка,  отіатр “Шумом называются все звуки, которые могут неприятно восприниматься человеком. Если для некоторых людей морской прибой – приятный, релаксирующий звук, то для других – это звук, при котором они не могут спать и он неблагоприятно действует на их здоровье и нервную систему например. В данном случае, при воздействии уличного шума наверное не так важна его интенсивность, как продолжительность. Пока человек передвигается по улице – это не опасно. А если этот шум на него воздействует длительно или ему приходится спать при таком шуме, то конечно это больше воздействует на нервную систему человека, чем на слуховой анализатор.”
  Механізм боротьби з порушниками поки що один – викликати поліцію. Але пам’ятайте:  патрульні мають право лише зафіксувати факт і попросити припинити гамір. Виміряти рівень гучності не можуть – не мають спецзасобів.  
Людмила Копиленко_пресс-інспекторка управління патрульної поліції в Дніпропетровській області “Намагаємося зробити попередження. Намагаємося залагодити конфлікт. Ну тобто попрохали: “виключте музику, ви заважаєте людям”. Хтось на це йде, погоджується, розуміє ситуацію. А хтось, зрозуміло, не припиняє це робити. Тобто, тоді уже інші заходи вживаються. Просто суду ж треба надати якісь докази. Треба довести, що рівень шуму заважає людям нормально функціонувати, нормально жити. І для цього потрібна оця апаратура аби виміряти шум. У нас такої апаратури немає. Ми просто можемо скласти протокол за фактом.”
  Апаратура незабаром з`явиться.  Згідно з рішенням депутатів на сесії міськради від 19 червня, в Дніпрі планують створити спеціальну комісію  у складі інспекторів і правоохоронців. Вони і перевірятимуть рівень гучності музики в парках, скверах, на Набережній Дніпра, у приміщеннях закладів, їхніх відкритих майданчиках, а також у житлових будинках, готелях, прибудинкових територіях тощо. Спецтехнікою для вимірювання такі бригади забезпечать.   А тим часом мешканців будинку номер 26 на проспекті Яворницького продовжують катувати звуком ночами п’ятниці та суботи. Чи то не поважають розпорядження мера, поліцію та людей. Чи то дійсно не уявляють себе не їхньому місці.    фото заставки: hushcitysp.com
Рекомендації:
Національний Історичний музей Дніпра готує науковий альманах Muzeum

Національний Історичний музей імені Дмитра Яворницького  готує науковий альманах Muzeum Про це повідомлено на сторінці закладу у FB: Науковому альманаху

У прокат вийшов фільм “Евакуація”, створений у Дніпрі, про унікальну систему евакуації поранених бійців

Скільки триває евакуація пораненого від селища Піски Ясинуватського району Донецької області до шпиталю, скажімо, в Дніпрі? Автори документальної стрічки “Евакуація”

Знову локдаун: у Києві на три тижні вводять посильний карантин

На Дніпропетровщині 17 березня зафіксували 655 нових випадків захворюваності на Ковід-19. Найбільше захворіли саме у Дніпрі — це 268 людей.

На Дніпропетровщині вогняна стихія забрала життя пенсіонера

Жахлива пожежа забрала життя пенсіонера. Лихо сталося 18-го березня близько опівдні в Кривому Розі. Горів одноповерховий житловий будинок, що на

Культурний саботаж: у Дніпрі невідомі хулігани розмалювали фасад історичної будівлі

 Історична будівля на вулиці Барикадна,6 стала жертвою хуліганів. Напередодні невідомі розмалювали графіті фасад будинку, котрий побудували ще у середині дев'ятнадцятого

1 мільярд 345 мільйонів гривень виділила міськрада на підтримку громадського транспорту Дніпра

Ці гроші підуть на поліпшення умов перевезення пасажирів, на забезпечення безперебійної роботи та на компенсацію за перевезення пільговиків. Ця сума

Агента так званої ДНР затримали у Дніпрі. Він збирав дані про Збройні сили України

Агента так званої ДНР затримали у Дніпрі. За попередньою інформацією злочинець збирав розвідувальну інформацію про збройні сили України: склад, техніку

Рекомендації:
Національний Історичний музей Дніпра готує науковий альманах Muzeum

Національний Історичний музей імені Дмитра Яворницького  готує науковий альманах Muzeum Про це повідомлено на сторінці закладу у FB: Науковому альманаху

У прокат вийшов фільм “Евакуація”, створений у Дніпрі, про унікальну систему евакуації поранених бійців

Скільки триває евакуація пораненого від селища Піски Ясинуватського району Донецької області до шпиталю, скажімо, в Дніпрі? Автори документальної стрічки “Евакуація”

Знову локдаун: у Києві на три тижні вводять посильний карантин

На Дніпропетровщині 17 березня зафіксували 655 нових випадків захворюваності на Ковід-19. Найбільше захворіли саме у Дніпрі — це 268 людей.

На Дніпропетровщині вогняна стихія забрала життя пенсіонера

Жахлива пожежа забрала життя пенсіонера. Лихо сталося 18-го березня близько опівдні в Кривому Розі. Горів одноповерховий житловий будинок, що на

Культурний саботаж: у Дніпрі невідомі хулігани розмалювали фасад історичної будівлі

 Історична будівля на вулиці Барикадна,6 стала жертвою хуліганів. Напередодні невідомі розмалювали графіті фасад будинку, котрий побудували ще у середині дев'ятнадцятого

1 мільярд 345 мільйонів гривень виділила міськрада на підтримку громадського транспорту Дніпра

Ці гроші підуть на поліпшення умов перевезення пасажирів, на забезпечення безперебійної роботи та на компенсацію за перевезення пільговиків. Ця сума

Агента так званої ДНР затримали у Дніпрі. Він збирав дані про Збройні сили України

Агента так званої ДНР затримали у Дніпрі. За попередньою інформацією злочинець збирав розвідувальну інформацію про збройні сили України: склад, техніку