10 июля 2019, 21:15

У Дніпрі попрощалися з військовослужбовцем 53 механізованої бригади Владиславом Локтіоновим (ВІДЕО)

У Дніпрі простилися з військовослужбовцем 53 механізованої бригади 42-річним Владиславом Локтіоновим . Він – батько одинак. Служив з 2015 року, пережив полон, виграв усі суди проти військової частини, що оголосила його дезертиром, й знову повернувся на передову. Локтіонов загинув 7 липня під ворожим обстрілом поблизу Торецька на Донеччині. Прощатися з бійцем прийшли родичі та знайомі. Прощатися з бійцем прийшло кілька десятків людей. Волонтери, родичі, побратими, правозахисники. Владислав пройшов полон так званої ЛНР та кілька судових процесів проти військової частини, що оголосила його дезертиром, але все ж вирішив повернутись на фронт.
Людмила Оскаленко, сусідка загиблого: «Бистро зібрав усі документи, за якісь 3 дня. І уїхав. Мамі 26 було, день народження, мая. А 29 він вже був на передовій. Ще позвонив, з котиком грався. Казав: я приїду, котика заберу додому. І все — на другий день його не стало».
Владислав Локтіонов служити пішов у 2015 у складі 92 механізованої бригади. Потім потрапив у полон, де провів рік і вісім місяців. За життя, розповідав,  отримав наказ плисти за човном на ворожий берег річки Сіверський Донець. Цю тезу потім доводив у суді, після того, як військова частина оголосила його дезертиром.
«Когда я вот уже буквально сзади поучил по затылку удар. В тот момент страха, как такового, я ещё не до конца осознал что именно произошло. Я сказал, что я приехал мстить им – чеченам, за то , что они делали с нашими пацанами».
Судовий процес проти військової частини тривав більше півроку. Колишній військовополонений виграв — довів, що ім’я його чесне. Вдома після цього не затримався – повернувся на фронт за кілька місяців у складі 53 механізованої бригади.
Дмитро Рева, правозахисник: «Сатисфакцию он получил, но ему было мало — и он только получил решения суда, и фактически сказу подписал контракт, и пошел на передовую».
Солдат загинув 7 липня під Торецьком на Донеччині. Ворожа міна влучила у бліндаж, де був боєць.
Андрій Пінчук, військовослужбовець 53 механізованої бригади ЗСУ: «Позиция была расстреляна большим количеством снарядов — это я видел. Я видел то место. Я сразу же пришел туда, где он погиб. Шансов у него не было».
Побратими розповідають: попри труднощі полону та судові тяжби, Локтіонов був налаштований оптимістично і вірив, що прискорить завершення війни.
Андрій Пінчук, військовослужбовець 53 механізованої бригади ЗСУ: «Он пошёл на войну ради жизни. Для того, чтобы остановить это всё кровопролитие. Но, к сожалению, он отдал за эту идею свою жизнь».
У чоловіка залишилась мати і восьмирічний син, якого він виховував сам.
Людмила Оскаленко, сусідка загиблого: «Вчора йому сообщили, що папи не стало. Він ще не понімає, він ввечері підходе і каже: його начальство от пусте і він приїде. Він ще не особо знає, що таке горе».
 

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24