29 июля 2019, 21:05

Медичний семінар у форматі театру. Нову методику навчання лікарів почерпнули з історії

Усе нове — давно забуте старе. Лікарський тренінг у незвичайному форматі провели на Дніпропетровщині. Інноваційну ідею для навчання почерпнули з історії медицини. Отже, як правильно дивитися дітям у вуха? Звідки взялися міфи про вакцинацію? Та при чому до медичної справи театр? “Медичний театр” — так організатори лікарського семінару назвали свій захід. Його особливість — у незвичайному форматі. Методика — не така вже й нова: її почерпнули з історії.
Ірина Волошина, організаторка “Медичного театру”, представниця Академії сімейної медицини України

Раніше існували анатомічні театри, коли проводили розтин або клінічний огляд пацієнта, і всі сиділи в амфітеатрі і дивились, як найбільш фахові експерти медицини пояснювали перебіг того чи іншого захворювання на конкретному пацієнті.

Олена Кондратенко, співорганізаторка “Медичного театру”, сімейна лікарка приватної медичної практики

Це майже вистава, тому що сьогодні проходять тільки майстер-класи — це 4 майстер-класи. Тренер показав слайд або розказав якусь тему — і всі лікарі мають змогу зробити все це своїми руками.

Учасників — усього 30. Це фахівці первинної ланки медичної допомоги, зокрема, терапевти, педіатри і сімейні лікарі.
Наталя Тунік, учасниця “Медичного театру”, сімейна лікарка, в.о. директора центра первинної медичної допомоги (Херсонська область)
Мені цікаві були саме практичні навички. Тобто відпрацювання тих самих оглядів пацієнта: на що звернути увагу, як підійти, що по-перше робити, що по-друге. І мені ще подобається, що це вихідний день. Тобто я не витрачаю час моїх пацієнтів. Теми стосуються невідкладних станів, судинних захворювань, вакцинацій та дитячої отоскопії. Як дивитися дітям у вуха, розповідає дніпровська лікарка Олена Кондратенко.
Олена Кондратенко, співорганізаторка “Медичного театру”, сімейна лікарка приватної медичної практики

Дитинка — це не зменшений дорослий. У дітей — трохи інша анатомія вушного проходу.

Для розвитку практичних навичок на тренінг запросили пацієнтів. Серед них — семеро дітей, віком від двох до 14 років. Є і дорослі моделі: на них сімейні лікарі вчаться діагностувати тромбоз і варикоз. Іще одна важлива тема — імунопрофілактика. Для її висвітлення зі столиці приїхав відомий експерт.
Олена Кондратенко, співорганізаторка “Медичного театру”, сімейна лікарка приватної медичної практики

Я б його назвала батьком вакцинації в Україні. Він пропагує вакцинацію, де він тільки може. Мені здається, навіть десь у автобусі він буде її пропагувати. Він перекладає дуже багато текстів, він є співавтором календаря щеплень.

Федір Лапій, столичний експерт з імунопрофілактики

2016-2017 роки — Україна входила в десятку країн світу з найнижчими рівнями охоплення щепленнями. Ми були серед країн, таких як Папуа-Нова Гвінея, Південний Судан, Сирія, Сомалі.

А все тому, що населення України вакцинам не довіряє, каже пан Федір. Сарафанне радіо поширює чутки та міфи про щеплення.
Федір Лапій, столичний експерт з імунопрофілактики

В 2018 році в американському журналі “Громадське здоров’я” було опубліковано аналіз — наукову статтю відносно того, звідки беруться контраверсійні повідомлення щодо вакцинації. Більшість із них походять з Російської Федерації — саме з-під Санкт-Петербургу, з агенції, яка займається інформаційним впливом на інші держави. І це є елемент гібридної війни.

Відтак Україна стала світовим лідером за кількістю захворювань на кір. А торік — мала випадки дифтерії та правцю. Зокрема тому, що дорослі не знають: від цих хвороб треба проходити ревакцинацію раз на десять років.
Федір Лапій, столичний експерт з імунопрофілактики

Вакцина, як і правила дорожнього руху, створена для вашої безпеки!

Інформувати пацієнтів, перш за все, мають сімейні лікарі. Для підвищення їхньої кваліфікації і проводять “Медичні театри”. Перший відбувся у Дніпрі, де будуть наступні — організатори ще визначають.
Ірина Волошина, організаторка “Медичного театру”, представниця Академії сімейної медицини України

В планах у нас, звісно, розширення буде тематики: це і суглобові синдроми обов’язково, і автоімунна патологія, запальні стани.

Федір Лапій, столичний експерт з імунопрофілактики

На сьогоднішній день вважається, що інформація в медицині оновлюється кожні 2 роки. І ми маємо свій професійний інтерес: це є елемент безперервного професійного навчання.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 12 грудня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:32
Судовий процес під особливою охороною: службу розпочали співробітники нової виконавчої держструктури (ВІДЕО)

       Протистояти порушенням порядку та охороняти безпеку всіх учасників судового процесу в Дніпропетровській області  тепер будуть співробітники нової виконавчої

11 Декабрь, 17:34
Комунальникам Дніпропетровщини презентували технічні новинки вітчизняні та зарубіжні виробники

  Сміттєвози, снігоприбиральні машини, трактори та самоскиди. Біля Дніпропетровської облдержадміністрації пройшла виставка комунальної та транспортної  техніки. Свої найкращі зразки презентували

11 Декабрь, 16:13
Туман і високий тиск: прогноз погоди на 11 грудня, Дніпро і область (ВІДЕО)

І знову підвищення атмосферного тиску очікуємо по області. Крім того, Дніпропетровщину накриє туман. Опадів синоптики не прогнозують, а детальний прогноз

10 Декабрь, 20:44
Кращі архітектори України зберуться у Дніпрі з 16 по 21 грудня для створення ідей комфортного міського середовища (КОМЕНТАР)

Оновити “місце трьох вокзалів” - така мета архітектурного форуму, що невдовзі стартує у Дніпрі. Молоді та досвідчені архітектори об'єднаються у

10 Декабрь, 20:38
«EMOTION FEST Dnipro»: запобігати і протидіяти насильству навчали молодь

У Дніпрі в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провели превентивно-виховний захід «EMOTION FEST Dnipro». Його організовано за підтримки

10 Декабрь, 19:05
Прем`єру наймасштабнішої опери Джузеппе Верді — “Набукко” — готують у театрі опери та балету (ВІДЕО)

Величні декорації, костюми та хор полонених іудеїв: у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету триває підготовка до прем`єри опери Джузеппе

10 Декабрь, 18:33
ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою

Міністерством освіти і науки затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Ганною

09 Декабрь, 19:04